Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 25

Tema: Nemški lovec v gozdu meril v sprehajalca

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Nemški lovec v gozdu meril v sprehajalca

    Ju je vzel na muho, ker sta prepodila divjad?
    Nemški lovec v gozdu meril v sprehajalca
    Tržiški policisti bodo raziskali, kaj je tujec počel nad Jelendolom – Spremljati bi ga moral lovski čuvaj
    Tržič – »Grozljiv je občutek, ko ti nekdo meri v glavo, in to zato, ker sam ni mogel ubiti živali,« nam je svojo včerajšnjo izkušnjo nad Jelendolom nad Tržičem dobrih pet ur pozneje še vedno zgrožen pripovedoval bralec B. C. Zadevo je prijavil policistom Policijske postaje Tržič in ti bodo, kot so potrdili tudi nam, dogodek podrobno raziskali.

    Kot nam je zaupal B. C., sta se s prijateljico in dvema manjšima psoma zgodaj zjutraj namenila pohajkovat po Karavankah nad Tržičem, saj sta hotela posneti kakšno lepo fotografijo oziroma poiskati kakšno gobo. »Približno ob 7.30 sva bila na gozdni meji, kjer le še na vsakih deset metrov raste kakšna smreka. Na odprtem prostoru sva očitno na preži presenetila lovca in mu nehote pregnala divjad. Bil je sam, zagotovo starejši od 60 let, bolj okrogel, verjetno visok okoli 175 centimetrov, oblečen v lovska oblačila, na glavi je imel klobuk. Nenadoma pa je pograbil puško in z razdalje od 20 do 25 metrov nameril v mojo prijateljico. Tega sploh ni opazila. In ko sem zavpil 'halo, a si zmešan', se sploh ni odzval. Ko sem se mu začel približevati, je nameril še vame … Seveda sva se takoj umaknila in po edini poti, ki vodi navzdol, sem celo fotografiral njegov avto. Bil je volvo karavan z nemško registracijo. Lahko bi fotografiral tudi njega, a sem se preveč bal,« je povedal sogovornik.

    S prijateljico sta takoj, ko sta dobila zvezo po mobilnem telefonu, poklicala tržiške policiste, a ti so jima dejali, da ne morejo poslati patrulje. Tako sta jih pozneje na policijski postaji obvestila o tem, kaj sta doživela. Bili so korektni, je poudaril B. C. Na vprašanje, kaj bo storil zdaj, je odgovoril, da ni povsem prepričan, ali je zadeva godna za tožilstvo. »Če ne bo, bom vložil civilno tožbo, saj se po mojem kaj takega ne sme dogajati,« je bil odločen sogovornik. V nadaljevanju je še povedal, da so ga doslej lovci sicer že večkrat ozmerjali, češ da jim preganja divjad. A tokrat je bilo obnašanje lovca, ki je bil morda na preži brez dovoljenja in lovskega čuvaja in je bil morda gost kakšnega kmečkega turizma, nedopustno in čez vsako mero.


    V včerajšnjem Delu je zanimiv članek. Opozorjen sem bil na ta članek od človeka, ki mi je podal informacije o podobnih dogajanjih v državnih loviščih tudi na drugih koncih Slovenije. In bo, če bo treba, pripravljen o njih tudi pričati.

    Očitno smo trend ponovni razprodaji narodnega bogastva tujcem.
    Vlogo LPN-ov bi bilo treba dodobra pretresti!
    Last edited by ZR7; 15. October 2009 at 11:05.

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Dogodek, ki je opisan v časniku Delo, te dni v LPN-jih ni osamljen.
    Obveščen sem bil še o dveh podobnih dogodkih.

    V enem je Italijanski lovski gost v spremstvu poklicnega lovca s puško meril v človeka, ki je prišel po bregu navzgor proti avtomobilu in nato začel še vpiti nanj.

    V drugem primeru je bila po hitrem postopku na kosce razžagana preža na kateri so lovci poslušali ruk, to pa je spet motilo tujega gosta.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    http://www.delo.si/tiskano/html/20091014/Delo/0


    Pa je res,vse kar piše častnik in kar je obtožen lovski gost?Nad vse zanimivo bi bilo slišati izjavo nemškega gosta!
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  4. #4
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Hunter je objavil: Pokaži objave
    http://www.delo.si/tiskano/html/20091014/Delo/0


    Pa je res,vse kar piše častnik in kar je obtožen lovski gost?Nad vse zanimivo bi bilo slišati izjavo nemškega gosta!
    Verjetno res. Še posebej, če bi bil v spremstvu lovskega čuvaja oz. prof. lovca.
    Tako pa že to meče sumljivo luč na dogodek. In ker se sedaj v času jelenje jage taki dogodki kar vrstijo, tudi nad drugimi lovci, se je resno za zamisliti.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    ZR7 poglej na zs
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  6. #6

    Privzeto

    Kaj je že LPN?

  7. #7

    Privzeto

    No,nebi o tem,kaj je bilo in kaj ne,to vedo samo vpleteni! Je pa dejstvo,da so ljudje vseh sort in komaj verjamem in dejstvo je tudi,da so ljudje zaslužkarji in prežijo na vseh mogočih "punktih" na kak cekin! Pred vrati so jesenski skupni lovi,preden pišete kakršnekoli kritike na račun čuvaja se pri sebi zamislite,kaj bi storili,če vas nekdo obtoži podobnega dejanja,sploh v primeru, da ste sami in je "žrtev napada" več! Kako boste odreagirali na obtožbe? Lahko se slikate kakor hočete,ampak takrat ste verjetno zadnjič imeli puško na rami v gozdu!
    Lahko je pa tudi res,kar sta doživela ta dva človeka,ampak v to močno dvomim!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    LPN= Lovišče ponorelih nemcev(lovišče s posebnim namenom)

    Pomojem je vse skupaj malo napihnjeno, nič čudnega nebi npr bilo, če bi bil ta lovec pač pripravljen na strel,če sliši da nekaj lomasti po hosti, sploh pa v času jelenjega ruka in to si je lahko sprehajalec narobe predstavljal in štorijo še dodatno napihnil.

  9. #9

    Privzeto

    Če mene vprašaš,je napihnjeno vse skupej. Kako je pa on na 20 metrov videl,da je lovec meril njegovo prijateljico,lahko je bil samo pripravljen na strel...? Pa to ne moreš videt! Je pa žalostno,da bo 100 % kratko potegnil lovec,saj vemo kako deluje naša država!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  10. #10
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Kakorkoli, to so dogodki, ki se ne bi smeli dogajati. Pa naj ima prav ena ali druga stran. Tisti, ki je storil očitano dejanje, najsi bo merjenje z orožjem ali pa kriva ovadba, mora krepko gor plačat!
    Nositi orožje je zelo odgovorna pravica, ki se je ne sme izkoriščati in takisto mora biti krepko sankcioniran tisti, ki je nekoga krivo ovadil, da je to pravico zlorabil, saj ima to težke posledice.

    Zato me še posebej zanima izjava druge strani.
    Mi tu pač s svojim "ugotavljanjem" ne moremo zadeti resnice, saj jo poznajo le udeleženci dogodka. In že zato je zelo narobe, da je bil gost sam.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •