Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 27

Tema: Delavnica Zakaj lovimo

  1. #11

    Privzeto

    Krpan, se podpišem pod tvoj post!!!
    STARO JE DOBRO, NOVO PA ŠE BOLJŠE

  2. #12

    Privzeto

    Če je že bil namen izvedbe delavnice dober, je bil ponesrečen način izbire udeležencev. Zakaj izbira po nekem ključu, ki je bil vsaj v tem primeru popolnoma zgrešen in ne po zainteresiranosti LD, kot navaja Krpan. Škoda, nova praksa, ki je bila dobro zamišljena, mora v prvi vrsti zainteresirati lovske družine in šele takrat lahko pričakujemo tudi rezulatate.
    Verjetno bo o tem še tekla razprava tudi na organih LZS, zato so predlogi in pobude dobrodošli.

  3. #13

    Privzeto

    Odličen post Krpan

  4. #14

    Privzeto

    Sam sem bil med vabljenimi, a sem se zaradi službene obveze opravičil, sicer bi šel. Iz vabila je bilo razvidno, da se srečanja lahko udeleži samo vabljeni in nihče drug.

    Na veliko presenečenje pa se je v zadnjem lovcu pojavilo ime moje LD, ki nima s to zadevo popolnoma nič, saj so bili vabljeni posamezniki ne LD.

    Upam, da bodo "strokovnjaki na LZS" znali pojasniti, na osnovi katerega akta so uvedli sramotilni steber v naše "obvezno" glasilo. Sicer pa bo to ostala ena od cvetk "strokovnih služb LZS"!

  5. #15
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    podrta preza
    Prispevki
    62

    Privzeto

    Bravo Krpan!
    Naš diktator si je pa celo dal izplačati kilometino in dnevnico iz lovske blagajne sedaj pa išče izgovore o pokvarjenem vozilu ... (to je legenda)
    LP Lakl

  6. #16
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Kilometrina...

    LP!

    Ta je pa zvezda...

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  7. #17

    Privzeto

    Spoštovani člani foruma.
    Tukaj se moram tudi jaz oglasiti.

    Ko sem dobil vabilo s strani LZS, sem na njem videl moje ime in ne ime LD, katere starešina sem.
    Že od samega začetka sem vedel, da se ne bom mogel delavnice udeležiti, zato sem se v roku treh dneh opravičil po e-mailu na elektronski naslov LZS.
    Konec koncev, pa tudi če se ne bi opravičil, je to moja osebna stavr, ker to jemljem malo drugače. Če bi v vabilu pisalo do tega in tega potrdite svojo prisotnost pa bi bila stvar malo drugačna.
    Tako pa so na LZS naročili toliko malic in pijače kolikor starešin so vabili, potem pa ker je bila udeležba slaba, opočitajo starešinam, da so zapravili ogromno denarja v NIČ. Kdo jim je kriv. Vsaka LD, ki organizira lovski piknik, pošlje vabilo in datum, do katerega se udeležbo potrdi, ne pa da enostavno naroči 50 kosil in potem se zgodi kot se je zgodilo v tem primeru.

    Kar me je pa njabolj "razpizdilo" je to da je naša LD na tistem seznamu.
    Zanima me kdaj je bila LZS na kakšni črni listi? Nikoli, ker si gospoda poskrbi, da na črno listo ne bo prišla nikoli.

    In še nekaj. Ko se obrneš na LZS za kakšno pomoč, ti najprej zabrusijo da te informacije posreduje LD-jem območna lovska zveza(zakaj pa jo imate). Dobro da so na LZS še nekateri, ki ti nesebično pomagajo, tudi če za to ne ve naš predsednik (šef).

    Pa še nekaj.
    Čas, da je črna lista v Lovcu je bil, zanima me kdaj nam bodo nam in širši javnosti podani izsledki te delavnica. Bojim se da nikoli!

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Naj še jaz dodam, da mi je post od Krpana všečen. Pa ne samo da je izbira po ključu malo smešna, tudi dejstvo, da starešina ne more poslati nekoga drugega v svoje imenu (oz LD) je smešno. Ža od davno obstoja delitev dela ker smo ljudje različno sposobni za različne zadeve in nekatere nas zanimajo ene teme, druge pa kaj drugega. Ne nazadnje imamo kot odrasli v teh zaostenih gospodarskih razmerah tudi še kakšne druge obveznosti, ne samo lovske. Bistveno drugače bi bilo, če bi bili zagotovljeni dobri uvodničarji in bi bili povabljeni vsi tisti, ki lahko k tej temi tudi kaj prispevajo. Torej tudi mi, tukaj iz foruma in vsi drugi lovci, ki so plačali članarino. Mimogrede še pomislite koliko časa bi trajal takšen "posvet" če bi vsi vabljeni (165) imeli krajši nagovor, recimo samo zelo kratkih 5 minut! Saj zato so pa bili vabljeni, da povedo svoje mnenje, a ne? Menda niso bili vabljeni samo za poslušat? Če so bili vabljeni za poslušat je prav da niso prišli. Ne nazadnje bi lahko LZS vse skupaj posnela na video in objavila, kot to delamo na forumu-lov in bi lahko poslušali vsi lovci, ki jih to zanima. Ampak očitno niso imeli tega namena. Namen je bil da nekaj izbrancev "predava" (beri:soli pamet) prisotnim in se potem z njimi slika ter maha na okoli o enotnosti lovcev. Napaka. Če nam hočejo kaj sporočiti nam naj to naredijo na sodobnejši način, ne da zapravljamo svoj denar in denar lovcev za "poslušanje predavanja". Se motim? Možno, a le malo verjetno.
    Še to, ste zračunali koliko minut bi trajalo posvetovanje če bi vsak vabljeni spregovoril samo borih 5 minut (marsikdo v tem času nebi mogel povedati kar bi želel)? Naj pomagam , trajalo bi 825 minut, plus vsakemu še ena minuta da pride do mikrofona torej skupaj 990 minut plus 10 minut uvodničar kar znese fantastičnih 1000 minut ali 16 ur in 40 minut. Kdo torej koga tu je.e?
    In na koncu na sramotilni steber obesijo tiste, ki niso prišli poslušat (ker govoriti vsi pač nebi mogli, ker bi sicer trajalo 1000 minut) predavanja nekaterih izbrancev. Sramota za našo organizacijo. Če nam želi sporočiti stališča udeležencev posveta pa kot že rečeno naj nam posreduje video posnetke, da si jih bomo lahko doma, brez da sebi in LD povzročamo stroške, v miru pogledali in jih po potrebi tudi komentirali ali podali svoje pisno mnenje.
    Pa ne mi reč spet da prehitro razmišljam in da čas še ni zrel za spremembe.
    Last edited by rock&roll; 30. November 2009 at 15:48.

  9. #19

    Privzeto

    Odkar je ZGS prevzel vajeti, se območne zveze ZLD ukvarjajo same s seboj. LUO je sopodpisnik dokumentov, ki jih pripravi ZGS. Ker so člani LUO-v in ZLD v glavnem isti, je presejanje dvakrat isto. Sedaj pa starešine LD, ki so funkcionarji LZS in LUO, so začeli pošiljati poročila in priporočila starešinam LD, kako se začne razprava pri nogah-krempljih. Kam to vodi? Ni težko uganiti!!!

  10. #20

    Privzeto

    Ne vem kam to pelje.
    Sploh ne vem kaj naredit.
    Eni te minirajo z ene drugi z druge.

    Povedal bi samo sledeče. Ko sem videl pripravljene sklepe za U.O. LZS, me je najbolj zbodel tisti, ki predvideva vsem zaposlenim na LZS izplačilo božičnice v višini 300,00€???!!!!

    Kje je tu pravica. Mi lovci plačujemo nekomu božičnico, ki je več kot polovica nas lovcev letos ne bo dobila.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •