Stran 7 od 10 PrvaPrva ... 345678910 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 91

Tema: Zračno orožje

  1. #61

    Privzeto

    Glede uporabe dušilcev v Veliki Britaniji (iz mojega pogovora s tamkajšnimi strelci):
    -dušilce se uporablja za zaščito sluha strelca in bližnjih oseb
    -dušilce nameščajo tudi na zračno orožje in šibrenice
    -uporaba ni obvezna
    -oni uporabljajo besedo sound moderator in ne suppressor ali silencer, kar nakazuje na zgornje trditve

    drugače dober članek na wikiju (tudi odstavek o zakonodaji različnih držav)
    http://en.wikipedia.org/wiki/Suppressor

  2. #62

    Privzeto Vprašanje

    Zanima me ali v sloveniji potekajo lovi na lisice z psmi(kakor v VB)???

  3. #63
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat r.e.lee je objavil: Pokaži objave
    Zanima me ali v sloveniji potekajo lovi na lisice z psmi(kakor v VB)???
    Seveda potekajo. Iz gradu se odpravimo po zajtrku z obveznim kaviarjem in najboljšim šampanjcem, na konjih v tradicionalni jahalni opravi angleškega plemstva. Vsaj 50 pa do 200 kenjenikov, naši dvorni oskrbniki psov nam pripeljejo naše izvrstne samo za ta lov vzgajane "hounde" ki jih na enem lovu sodeluje vsaj 100. Pse se izpusti čez polja in gozdove naših podložnikov in lov se prične. Psi zasledujejo lisic, mi pa jahamo za njimi in vsakokrat ko trop psov ujame in pokonča lisico se obvezno ustavimo in nazdravimo z najdražjo steklenico Brandyja.....


    Sicer si pa sfalil temo, ki je zračno orožje...
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #64
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Mugo točno tako potekajo lovi na lisice
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  5. #65
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Utrinki iz včerajšnjega lova....tudi lisice niso več kar so bile.... saj vem da sem falil temo ma se nisem mogel zadržati...
    Marko Gorše, Nadlesk

  6. #66

    Privzeto

    lepo vas prosim s kakšnim kaviarjem........očitno še niste videli kako lov poteka.......to ne počne plemstvo ampak ljudje ki živijo na podeželju.........sploh pa sem resno mislil če poteka lov z psmi na lisice v sloveniji ali avstriji

    hvala

  7. #67
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Takšen kot misliš ti poteka samo v Angliji, drugod po Evropi pa jamarjenje z terierji!! Admin pa naj prestavi temo.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  8. #68

    Privzeto

    hvala za odgovor.....ta lov s terierji poznam poteka pa tudi v VB....vendar sem bral da "angleška" oblika lova poteka tudi v belgiji in franciji zato sem pa vprašal če se mogoče tudi kje v naši bližini
    me pa zanima tudi če kdo v sloveniji prodaja lovske pse(pa ne ptičarjev)

  9. #69
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Kakšni lovski psi ti hodijo po glavi? Takšni kot jih uporabljajo angleži?
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  10. #70

    Privzeto

    ja nekaj takšnega zdi se mi da je se angleško tej pasmi reče beegle

Stran 7 od 10 PrvaPrva ... 345678910 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •