Stran 4 od 10 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 91

Tema: Zračno orožje

  1. #31

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    ...in pozabimo na tradicijo ....
    Če pozabimo na tradicijo, potem pozabimo na naše 100 letno izročilo, potem pa res ne vem kdo nam in naši lovski organizaciji še lahko pomaga?!

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Mogoče se nisva dobro razumela. Bom povedal naravnost. Zavzemam se za to, da bi prepovedali nočni lov na divje prašiče brez primerne opreme. Primerna oprema po moje vključuje umetne vire svetlobe, vključno z IR napravami.

    Lovska etika ima za izhodišče, da so vse živali enako pomembne in zaslužijo enako obravnavo. Pisci lovskega zakona še niso vzeli osnovnih lekcij iz etike in so se pri pisanju lovskega zakona držali dognanj iz časa Marije Terezije (1717-1780), ki je razglasila divje prašiče za vrsto, ki nima prostora pod soncem in jo je potrebno iztrebiti z vsemi sredstvi. To pomeni, da je popolnima zakonito streljati na divjega prašiča v popolni temi z mehanskimi merki ali strelnim daljnogledom za 50€, je pa to skregano z lovsko etiko.

  3. #33
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    pozabimo na naše 100 letno izročilo
    Lov ljudje izvajamo še 5 000 generacij in še se boš omejil zgolj na zadnji dve generaciji delaš nekaj narobe.

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Tukaj sedaj mešamo hruške in jabolka. Nočna optika je eno, Zračno orožje pa drugo.

    Do sedaj ni nihče dobro argumentiral niti ene prednosti uveljavitve zračnega orožja ob bok "ognjenemu". ZR7 omenja napol urbana lovišča, vendar je zakon o lovu jasen.

  5. #35
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    S posebnim dovoljenjem bi se lahko lovilo v naselju tudi s "tihim" orožjem, zakaj pa ne.

  6. #36

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    S posebnim dovoljenjem bi se lahko lovilo v naselju tudi s "tihim" orožjem, zakaj pa ne.
    Pa saj to se že sedaj dela. Kaj je tisti medo na Galjevici od smeha umru.

  7. #37

    Privzeto

    Citat grizzlyja "Do sedaj ni nihče dobro argumentiral niti ene prednosti uveljavitve zračnega orožja ob bok "ognjenemu". "

    Ne da bi se zavzemal za zračno orožje, bom pa poskušal navesti nekaj argumentov:

    Pri izstrelkih ni netilk in tulcev - manj materjala in smeti

    Tih strel - manj vznemirjanja ljudi in živali (zato so tudi Skandinavci z dušilci na pogonih hudičevo uspešni, ker pok ne izda strelcev v liniji), in manj poškodb bobenčkov v naših ušesih Tih strel pa je tudi velik plus za morebitne kršitve

    skladiščenje izstrelkov - ob morebitnem požaru krogle ne letijo vsepovsod po luftu

    To bi bili trije, ki mi hitro padejo na pamet, če pa bi se šel še orto ekologijo, bi rekel da je tudi zmanjšan doprinos CO2 ... zaradi izgorevanja, pa še kaj bi se našlo.

    To sem napisal tako, malo za razmislek.

  8. #38
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Malo fizike:

    Izstrelek za zračno puško za kaliber 12,7 ima težo 275 grainov ali 17.81 grama

    Začetna hitrost je med 186.84 in 169.16 m/s

    Energija na ustju cevi pa je med 310 in 258 J

    Za primerjavo Prvailnik o vrsti in moči lovskega orožja določa za srnjad minimalno energijo na 100 metrov 1000 J

    22.LR pa ima energijo okoli 250 J

    Kdor misli kupiti takšno puško naj jo hitro, ker bodo že ta mesec v parlamentu sprejeli zakon, ki bo to zakomliciral.

  9. #39
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    PS Tlak plina v takšnih puškah je 200 bar. Pri šibernih nabojih pa med 300 in 500. V risanicah pa okoli 3000.

  10. #40

    Privzeto

    Poznamo pa tudi zračke z bistveno višjimi hitrostmi ob nekoliko lažjih kroglicah ..., tako da ni samo 12,7. Domače friziranje jih še nekoliko pojača in smo tam, kjer ni muh.

    Skrajni cajt, da se zračno orožje uredi po predpisih, ki ločujejo "otroške" zračke od "ta pravih".

    Sem pa pristaš ognjenega orožja, da ne bo pomote. Argumenti za zračke so mi tako, poadli na pamet, ker sem mnenja, da je dobro izkoriščati vijuge možganov tudi na področja, ki nam sicer niso blizu ...

Stran 4 od 10 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •