Stran 6 od 10 PrvaPrva ... 2345678910 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 91

Tema: Zračno orožje

  1. #51

    Privzeto

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    A ni tuko da zakon ne velja za nazaj ?
    Ja, ampak v Sloveniji ni vedno tako. Vsaj ne trenutno. Komunajzerji?

  2. #52
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Brez politike tu gor




    vsi so lopovi



    samo kaj boš jagal z zračno,za piksne podirat pa papir luknjat je tud navadna dobra

  3. #53
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat 206 je objavil: Pokaži objave
    ...
    samo kaj boš jagal z zračno,za piksne podirat pa papir luknjat je tud navadna dobra
    Tudi sam sem se pred leti zaletel v nekoliko močnejšo zračno puško. Nabavil sem Cometo 300, ki ima izhodno hitrost 260m/s. V malem kalibru 4,5 seveda.
    Edino kar pridobiš s tako močno puško je težava najti ustrezno strelivo. Močnejši udarec vzmeti povzroči tudi več problemov pri strelu in ustreznem držanju puške. No, saj če se uspeš nadresirati in držati puško res vedno enako in dovolj ohlapno, da je vibracija orožja vedno enaka, se z ustrezno municijo izkaže za točno. A preden prideš do tega izgubiš živce in voljo.
    Zračna puška z nameščenim daljnogledom je lahko dober trening za streljanje z MK ali večjimi kalibri. A daljnogled mora biti kvaliteten, sicer ga kmalu stresaš in gledaš, kam so padle tiste črtice, ki se jim je včasih reklo križ.

    Moj zaključek je, da je za trening in uspešno precizno zadevanje bolje kupiti boljšo zračko z nastavljivim proženjem in običajne hitrosti, mogoče celo z zračnim cilindrom namesto vzmeti, kot pa eno cenejšo in močno, ki se izkaže za težko krotljivo in nas običajno obdari z raztrosom po celi tarči ali celo izven nje.

  4. #54
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Seveda, se popolnoma strinjam s tabo ZR7. Praktično je municija zaston.!
    Drugače ko gledaš je na trgu več kot 70% pušk ki nimajo običajne hitrosti.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  5. #55

    Privzeto

    No jaz se pa z večino trditvami ne strinjam.

    260m/s ni ravno veliko za 4,5, je pa seveda problem z natančnostjo pri tako lahkem naboju. Logično. Ne strinjam se tudi o daljnogledih, imam Gamo 6x40 za 70 eur na Hunter 1250, ki ima 275 m/s v 5,5 (380 v 4,5) in križ še vedno stoji. Imam pa jo že 5 let.

    Če želite streljati na 10, 15 metrov je seveda nesmiselno imeti tako močno puško, ker vemo, da močnejša kot je, manj je natančna (to se pa strinjam).

    Imam tudi Crosman Nitro in se strinjam, da je puška z zračnim celindrom bolj natančna, razlog pa je, da ni vibracij, ki jih sicer povzroči vzmet.

    Da o PCP sploh ne govorimo. Sem lastnik tudi Crosman Marauderja, to je pa seveda zgodba zase. Puška nima rukarja in to lahko vzamete dobesedno in zaradi tega je izredno natančna in gor daš lahko daljnogled za 10 eur (ampak seveda ne izgleda;

  6. #56
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Glede PCP pušk se absolutno strinjam s teboj. Moja grupa iz 50 m- Shin sung.
    Last edited by hunterxxxl; 13. July 2010 at 23:54. Vzrok: aapaka
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  7. #57
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Denis Hindlo je objavil: Pokaži objave
    No jaz se pa z večino trditvami ne strinjam.
    ...
    Pravilno! Zato pa imamo forum.
    Hvala za informacije iz tvojega zornega kota in izkušenj.

    So pa teli Crossmani, ki jih omenjaš, kar dragi.
    Kakšno pa imajo proženje?

  8. #58

    Privzeto

    Nitro ima nastavljiv prožilec, ampak iskreno, ni mi ga bilo potrebno nastavljati, ker mi je ravno prav mehak, isto za Marauder.

    Cena je pa pač takšna kot je, pri Nitrotu sem dobil že v ceni daljnogled, ki ga sicer lahko kupiš tudi posebaj za 180 eur se mi zdi, je pa super, polnjen z dušikom, paralaksa, zum, doživljenska garancija...

    Za enkrat ni kritik.

  9. #59
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Denis a je mogoče od Center pointa? Kako se ti obnese?

    LZ
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  10. #60

    Privzeto

    Ja, Center-Point.
    Imam 3-9x40 na Corsmanovi in je res odličen, če primerjam z Gamo 6x40, ki ga imam na Hunter 1250, je CenterPoint bolj kvaliteten, je pa seveda tudi dražji, da ne bo pomote, za ta denar je Gamo 6x40 odličen in neuničljiv.

    No, pri CenterPointu pa sem dobil doživljensko garancijo in piše da je torture test z .416 rigby kalibrom, kar meni zadošča Drugače pa, polnjen z dušikom, zum, osvetljen križ (2 barvi ter nevemkoliko stopenj jakosti), nastavljiva paralaksa, mildot... Vse kar ima daljnogled za 1000eur, ki stane 160 se mi zdi

Stran 6 od 10 PrvaPrva ... 2345678910 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •