Citat jereb je objavil: Pokaži objave
Citat grizzlyja "Do sedaj ni nihče dobro argumentiral niti ene prednosti uveljavitve zračnega orožja ob bok "ognjenemu". "

Ne da bi se zavzemal za zračno orožje, bom pa poskušal navesti nekaj argumentov:

Pri izstrelkih ni netilk in tulcev - manj materjala in smeti

Tih strel - manj vznemirjanja ljudi in živali (zato so tudi Skandinavci z dušilci na pogonih hudičevo uspešni, ker pok ne izda strelcev v liniji), in manj poškodb bobenčkov v naših ušesih Tih strel pa je tudi velik plus za morebitne kršitve

skladiščenje izstrelkov - ob morebitnem požaru krogle ne letijo vsepovsod po luftu

To bi bili trije, ki mi hitro padejo na pamet, če pa bi se šel še orto ekologijo, bi rekel da je tudi zmanjšan doprinos CO2 ... zaradi izgorevanja, pa še kaj bi se našlo.

To sem napisal tako, malo za razmislek.
Evo, vsaj eden :)

Ampak, načelno je, da jih še sam pokomentiram.

* Manj smeti zaradi tulcev - mogoče kdo od vas res pušča čavre v hosti, ampak dokler bom iz hoste vlačil vreče plastenk in kantic od olja za motorke, je tistih par tulcev majhen problem, ampak načeloma drži, so smeti...

* Tihi strel, manj vznemirjanja divjadi - ne me basat, a gonjače in pse pa pošiljamo nad divjad zato, da ji pojejo uspavanke?

* Skladiščenje patronov - Ta argument gotovo drži, in orožje je potrebno temu primerno skladiščiti. Kar se pa tiče nevarnosti iz ognja frčečih krogel, pa je to bolj kavbojski mit, katerega sta spodbila tudi Mithbusterja na Discovery channelu.

* Onesnaževanje zraka - Tudi to gotovo drži do neke mere, in pri vsakem strelu se sprosti nekaj svinjarije v zrak. Ki pa je, po drugi strani, proti kilotonom razstreliva in municije, ki se dnevno uporablja v vojaških spopadih po svetu, pljunek v morje. Da industrije ne omenjam. Pa še to, poznam kar nekaj lovcev na štirih kolesih, ki ne stopijo niti koraka od avta, če ni nujno potrebno, vozijo se po lovišču in še streljajo kar čez okno, nič kaj do ozonske luknje prijazno početje, bi rekel.

Kar se mene tiče se strinjam s Perotom, da zna bit takšno orožje fajn stvar za strelce na streliščih, in uporabo v športne namene tudi sam čist podpiram.
Verjamem pa, da upravičeno dvomim, da se bo pri nas v bližnji prihodnosti uveljavilo kot uporabno in lovsko pravično orožje za lov na veliko divjad.