Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 65

Tema: Baikal enocevna prelamača

  1. #31
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Točno tako imam jaz,osemkotna cev,jagd gravura,polna cena take je okrog 3800 mogoče kak evro več,no jaz sem jo po akcijski ceni dobil za 2900€,zato nisem dosti razmišljal in jo takoj naročil.
    lp
    Super nakup, a pri nas ali v tujini ?

  2. #32
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Hvala vsem, ki ste mi odgovorili. In me tudi prepričali o slabi kvaliteti baikalke.
    Lp in dober pogled!

  3. #33
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat patriot je objavil: Pokaži objave
    Hvala vsem, ki ste mi odgovorili. In me tudi prepričali o slabi kvaliteti baikalke.
    Lp in dober pogled!
    Hmmm, ne prenagli se. Kolikor jaz vidim, je skupni imenovalec "slab" predvsem za ameriške .30 kalibre zaradi neustrezne municije, ki je na razpolago.
    Kar se tiče proženja, menda na Hrvaškem neki mojster zamenja sistem in postane idealno. Je pa proženje stvar navade. Meni ni delalo težav. S primerno vojaško municijo sem na mehanske merke na 70m tolkel devetice.
    Tudi meni so priporočili Geco municijo, a sem puško prodal preden sem to municijo preizkusil.
    V kakšnem drugem kalibru bi znala biti ta puška priročno lahko in robustno delovno sredstvo.

  4. #34
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Šibice
    Prispevki
    72

    Privzeto

    Cijenjeni kolege, Remington SPR18 = IZH 18MH
    tako da stoga ne vjerujem u razliku u kalibru cijevi.
    Ja koristim rusku kiplauficu u kalibru .30-06 od 2002., te sam njome zadovoljan.
    Sa Tascom Titanom 1,25-4,5x26 je pravo rješenje za lov divljih svinja, kako prigonom, tako i dočekom. Da li je grupa 2 ili 5 cm na 100 metara, sasvim je malo bitno jer se u spomenutim lovovima rijetko puca na toj ili večoj daljini. Kad se navikneš na okidanje koje je malo tvr?e i neujednačeno sve je OK, a i to te može zasmetati jedino ako želiš precizno pucati po meti.
    Meni sa Oryxom od 13g radi grupu od cca 3,5cm, dok kolega sa SST-om od 11,7g ima grupu od cca 2cm, ali i HeliuC 1,5-6x40.
    Velika je prednost mala duljina puške unatoč cijevi od 60cm.
    Uz naprijed navedeno, skrenuo bih pažnju i na činjenicu da repetirke renomiranih firmi tako?er ne rade iste grupe pogodaka sa različitim vrstama municije.

  5. #35

    Privzeto

    Sam sem imel že tri prelamače Baikal v različnih kalibrih: 30-06 preizkušena na štirih znamkah nabojev-za lov na več kot 50 m praktično neuporabna, z 308 w so bili rezultati malenkost boljši, vendar za daljše razdalje od 100 m neuporabna saj puške nisem uspel nastreliti na manj kot 25 cm krog na 100m. Nazadnje sem kupil 7,62x39,ta puška pa je nosila odlično vendar samo z rusko municijo Barnual.
    Prilagam tarčo od nastrelitve 7,62x39, to je tarča 17x17 cm .
    Last edited by andrej50; 5. November 2009 at 19:04.

  6. #36
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Teorije se potrjujejo v praksi.

  7. #37
    Član od
    Oct 2009
    Prispevki
    51

    Privzeto

    Če bi upoštevali samo 4 strele, je kul. 5. strel je pa obupno odstopanje, tako da je to daleč od dobrega.

  8. #38

    Privzeto

    Morda pa je prvi ... ali pa potegnjen ven. Bo Andrej že navedel vzrok, ker drugače je res, da en tak strel lahko pomeni hude težave pri lovu ...

  9. #39
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    ... da en tak strel lahko pomeni hude težave pri lovu ...
    No ja, glede na to da vsi zadetki izpolnjujejo kriterije za nastrelitev risanic in da ostali streli potrjujejo dobrega strelca, se mi ne zdi kritično za povprečno lovsko uporabo.
    Je pa res hudo odstopanje glede na ostale 4 strele. Prav rad bi slišal Andrejevo razlago.


    Take grupe, seveda brez onega zgoraj levo sem jaz delal z Argentinsko vojaško municijo. Niti en strel iz tiste škatle municije ni bil slabši. Z Normino tarčno municijo pa je bilo porazno. Razmetavanje 20 in več cm.

  10. #40

    Privzeto

    Močan piš vetra od desne proti levi ali pajčevina v cevi,od samevanja v omari !!??

Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •