Stran 3 od 8 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 76

Tema: MOP spreminja lastništvo divjadi v nikogaršnjo last

  1. #21

    Privzeto

    Danes, 29.10.2009 je seja UO LZS in na dnevnem redu je tudi točka o osnutku sprememb Zakona o varstvu okolja. Soglašam z razmišljanjem Vepra, sodelovanje vseh je potrebno in LZS v tem primeru vleče poteze, ki so prave in pravočasne. Razprava nikakor ni zaključena, datum julija je namenjen zbiranju predlogov za spremembo zakona.
    Prav je, da smo pozorni na vsak korak Erjavčevega ministrstva, vendar se še tako vroča juha počasi ohladi. Najbolj neumne rešitve, kot je "res nullius" so baje že zgodovina in ta dikcija ne bo prišla niti do prve obravnave v parlametarnem odboru.
    Poskrbel bom, da bo sodelovanje našega foruma in odgovornih na LZS sinhrono, vendar avtonomno. Vse v korist naše lovske organizacije in divjadi.

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Sraka:
    - v celoti podpišem, ta tvoj post in tudi jaz sem kar dosti opozarjal na nedelavnost sedanjega UO LZS, kakor tudi komisij.

    ZR7:
    tudi podpišem tvoje sporošilo LZS,

    Veper:
    - kako dolgo bo še pod pozitivno kontrolo ??? ,
    vse preveč je tudi med nami lovci, veleposestnikov, ki si zelo želijo IMETI privat lovišča (mi jih seveda povabimo tudi v organe LD in jim celo OMOGOČIMO javno delovanje - seveda za interes lovstva, ne izrazijo pa se točno - kakšnega, no seveda PRIVATNEGA, saj to je legitimno in njihova PRAVICA. )

    pozdrav!

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Ko sem danes pogledal na spletno stran Državnega zbora RS predlog sprememb zakona o varstvu okolja (ZVO-1C) ni zaslediti, da bi bila predlagana sprememba 163.člena. Mogoče sem spregledal.
    Glede koncesije pa gre samo za izanačitev tujcev (izven EU) z domačimi in članicami EU, ki so že do sedaj lahko kandidirale za koncesijo na področju naravnih dobrin. Seveda to za nas ne pomeni posebne spremembe, ker po mojem mnenju to ne posega v lovski zakon kjer so navedeni pogoji kdo je lahko koncesionar. Pa tudi v dosedanjem času od leta 2004 ni bilo primera, da bi se kakšne "potencialni" koncesionar iz EU, ki ima že od eta 2004 enak status kot domači, javil za koncesijo za lovišče ker noben ne iszpolnjuje teh pogojev.

    Iz navedenga sklepam, da UO danes ne bo mogel sprejeti kakšnih posebnih sklepov glede te teme pa tudi pri nas lahko bolj v miru razmišljamo o posledicah bodočih sprememb.

    Brez panike, je rekel Švejk.

  4. #24

    Privzeto

    Na četrtkovi seji UO LZS je seveda tekla razprava tudi o nameri MOP za spremembo Zakona o varstvu okolja, zlasti tistega dela, ki bi lahko postavil pod vprašaj nadaljno upravljanje z lovišči. Že pred tem so se funkcionarji sestali z visokimi uradniki ministrstva in dobili zagotovila, da ostaja 163. člen nedotaknjen. Sprejeto je stališče, da se postopki in dogajanja okrog procedure zakona spremljajo, vzpostavi se aktivno sodelovanje vseh zainteresiranih (seveda je mišljen tudi naš forum), vlečejo potrebne poteze in sinhrono pripravljajo ustrezni ukrepi.
    Kot je zapisal rock&roll po Švejkovo; brez panike.

  5. #25

    Privzeto

    No zadnji posti so že nekoliko lažje berljivi.

    Zanima pa me še to, ker kolikor vidim, ste stvar prevzeli ljudje, ki imate izkušnje in kar nekaj predpisov v glavi. A ni morda za tako spremembo lastništva divjadi potrebno spremeniti kak stavek v Ustavi, ki govori o naravnem bogastvu? Za spremembo Ustave pa je potrebno nekaj več časa in ljudi.
    Ker kolikor razumem Ustavo, je tam nekako tako napisano, da se naravnih bogastev ne lastnini ali razlastnini kar vsepovprek.

  6. #26
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto Radijska oddaja o spremembi zakona o Varstvu narave

    Jutri ob 12:00 uri bo na valu 202 oddaja v kateri bo govora o spremembi zakona O varstvu narave.

  7. #27
    ZR7 Guest

    Privzeto

    To je sedaj že danes!
    Če ima kdo možnost posneti na dig medij in tu objaviti se priporočam.
    Saj mogoče se da po objavi tudi sneti s spleta?
    Ima val202 to tako urejeno? Kdo kaj ve?

  8. #28

    Privzeto

    Danes sem na poti v službo slišal po radiju, da naj bi bila danes ob 10.00 na valu 202 debata o divjadi. Ali bo državna lastnina ali ...
    Ker bom službeno odsoten, bi vas prosil, tiste ki imate čas, da poslušate in potem komentirate kako je bilo in seveda kdo so bili govorniki.

    LP

  9. #29
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Vojak v drugi temi javlja, da naj bi bila oddaja ob 10h!
    lahko kdo pogleda v program?

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

Stran 3 od 8 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •