Stran 12 od 13 PrvaPrva ... 28910111213 ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 122

Tema: Skupni lovi

  1. #111
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Perun, ma si težek.........:icon_:

  2. #112
    Perun Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Perun, ma si težek.........:icon_:
    Ne ti si, ker smatraš nas za butle, ki ne vemo kaj psi smejo početi v gozdu!
    Kar gre meni najbolj na jetra je predvidevanje in podtikanje, da bomo nekaj kršili. Da če imamo pse, da bodo bezljali po gozdu in gonili divjad. Če se zavzemamo za lov z lokom, da bomo ravbšicali, če se izrekamo za spoštovanje zakona, da rušimo zveze ipd., ipd...

    Kaj ko bi nekateri nehali drugim gate meriti po svoji riti?! Vam psi brez nadzora letajo po gozdu in delajo škodo na divjadi? Ravbšicate? Minirate lovstvo?
    Če ne, zakaj podtikati drugim? Ste bolj pošteni, več vredni, bolj sposobni?
    ...
    Po drugi strani imaš pa prav. Sem že naveličan teh opletajočih mlinov.

    Adijo!

  3. #113

    Privzeto

    ostrostrelec.pero, verjetno sva se narobe razumela, jaz sem govoril za lov. Napisal sem pa to zato, ker so tudi mene že spraševali naši člani, ali je lov že ustavljen in podobno. Vsak je odgovoren zase.

  4. #114
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Citat Perun je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem četrt ure pred začetkom moral telefonirati gospodarju, da sem to izvedel. Pa še se mi ne zdi vse čisto prepričljivo, ker sem zasledil mimo hiše vozila lovcev ravno v času, ko se običajno pred pogonom pregleduje prehode prašičev. No mogoče so šli samo na sprehod.
    Citat Perun je objavil: Pokaži objave
    Ne ti si, ker smatraš nas za butle, ki ne vemo kaj psi smejo početi v gozdu!
    Kar gre meni najbolj na jetra je predvidevanje in podtikanje, da bomo nekaj kršili. Da če imamo pse, da bodo bezljali po gozdu in gonili divjad. Če se zavzemamo za lov z lokom, da bomo ravbšicali, če se izrekamo za spoštovanje zakona, da rušimo zveze ipd., ipd...

    Kaj ko bi nekateri nehali drugim gate meriti po svoji riti?! Vam psi brez nadzora letajo po gozdu in delajo škodo na divjadi? Ravbšicate? Minirate lovstvo?
    Če ne, zakaj podtikati drugim? Ste bolj pošteni, več vredni, bolj sposobni?
    ...
    Po drugi strani imaš pa prav. Sem že naveličan teh opletajočih mlinov.

    Adijo!

  5. #115

    Privzeto

    Upam, da sedaj vidite kaj vam dela Detel-kluje.

  6. #116
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Zajec, bodi bolj jasen .

  7. #117

    Privzeto trofejna divjad na skupnih lovih

    Lp. Zanima me ali se v vaši LD na skupnih ali skupinskih lovih, lahko upleni trofejno divjad. To je jelena ali srnjaka.
    Sprašujem, ker me zanima stanje v različnih družinah.
    Hvala vsem za odgovor.

  8. #118
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Jelena lahko, srnjaka pa ne, ker je v času naših skupnih lovov lovopust.
    Drugače pa ne vem kje bi lahko bila podalga za prepoved lova določenih vrst na skupnih lovih. No razen v butastih sklepih in aktih posameznih LD.

  9. #119

    Privzeto

    ravno zato, ker sem danes bral poslovnik, ki ga je napisal lovec,ki je pravnik in tam je pod samostojen člen zapisano da je prepovedeno loviti trofejno divjad na skupnih ali skupinskih lovih. Predvidena kazen za tak prekršek je prepoved lova na vso divjad, za dobo dveh let.

  10. #120
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Poslovnik mora biti potrjen z večino na sklepčnem OZ, da postane veljaven. Pravno ni v omenjem členu nič narobe, saj si režim lova ureje upravljalec.
    Če ste/so tak Poslovnik potrdili ste si pač sami krivi.

Stran 12 od 13 PrvaPrva ... 28910111213 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •