Stran 5 od 13 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 122

Tema: Skupni lovi

  1. #41
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Sodna praksa gor al dol... še vedno mi ni jasno, zakaj ...
    Je kot že toliko dni še vedno razglabljal in slonel na spraskani steni celice in zrl skozi rešetke na obsijano dvorišče KPD.

    Še nekaj poleg ostalih ukrepov lovovodje. Če se izkaže, da obstaja nevarnost, njegovih navodil, ki bi te nevarnosti odpravile, pa se ne upošteva, je lovovodja dolžan lov ustaviti in zaključiti! Pa najsi gre za otroka, ki hodi 5m za nekom in ga nihče ne prizna ali pa gobarja, ki se noče umakniti s področja.

  2. #42

    Privzeto

    Po mnenju ZR7 lahko vsaj pri nas s skupnimi lovi kar zaključimo. Je toliko stezic po katerih pride trimčkar ( uporabljajo lovske steze, ki smo jih lovci nakopali). Vedno smo se pozdravili in nikoli razpravljali, da so lahko ustreljeni.
    Sploh pa nismo nikoli prenehali z lovom, saj po mojem mnenju tudi ni potrebno.
    Tisti, ki misli, da lahko s stojišča strelja vse naokoli in da za nesrečo lovovodja odgovarja, naj ostane kar doma.

  3. #43

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Po mnenju ZR7 lahko vsaj pri nas s skupnimi lovi kar zaključimo. Je toliko stezic po katerih pride trimčkar ( uporabljajo lovske steze, ki smo jih lovci nakopali). Vedno smo se pozdravili in nikoli razpravljali, da so lahko ustreljeni.
    Sploh pa nismo nikoli prenehali z lovom, saj po mojem mnenju tudi ni potrebno.
    Tisti, ki misli, da lahko s stojišča strelja vse naokoli in da za nesrečo lovovodja odgovarja, naj ostane kar doma.
    S temle se kar strinjam, kam pa bi prišli, če bi vsakič srečali kakšnega "nedeljca" v gozdu, in potem pa kar domov letet?!!

    "Je kot že toliko dni še vedno razglabljal in slonel na spraskani steni celice in zrl skozi rešetke na obsijano dvorišče KPD. " Tule ZR7 nisi napisal kdo je ta, ki tako otožno gleda skozi rešetke celice... lovec, ki je narobe streljal, lovovodja ali predsednik LD

    Še vedno se strinjam, da lovce, ki ne upoštevajo pravil in določil in dogovorov v vezi lova se odstrani in sankcionira. Meni osebno je jasno, če me postavljač postavi na določen jagerski štant in mi določi od kje do kje lahko streljam. To upoštevam in ne rinem po nepotrebnem v območje kjer je že drugi štantar. So pa ja, nekateri, ki pa tega ne upoštevajo, kar je napačno, ah ja seveda zato je kriv lovovodja in predsednik in ne lovec, ki tiho lazi med brakado.

    Če so na lovu ljudje oz. lovci kateri upoštevajo navodila se zelo zelo zelo težko kaj neljubega pripeti, razen, če je vmes kakšen splet nesrečnih okoliščin, kar pa je tudi možno.

  4. #44
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Pri nas se čez mesec začnejo skupni lovi- bo treba počasi v trgovino po municijo...
    Vsem želim ravne cevi, veliko nepozabnih trenutkov v družbi lovskih tovarišev, predvsem pa, da bi bila letošnja sezona zaključena brez nesreč.
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  5. #45
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Thumbs down skupni lovi

    če bo lovovodja samo enkrat prekinil skupni lov zaradi takih "pametnjakovičev",bo drugič disciplina zagotovo boljša.Pri nas smo morali zaradi govorjenja po GSM to sankcionirati.Ni šlo drugače,vsepovsod je zvonilo,glasno govorilo,poganjači pa rabili čevlje in trgali hlače po grmovju brez haska.

  6. #46

    Privzeto

    ali je možnost? Ali bi me kdo povabil na skupni lov, košutarije ali prašičev??

  7. #47
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat bakus89 je objavil: Pokaži objave
    ali je možnost? Ali bi me kdo povabil na skupni lov, košutarije ali prašičev??
    Če loviš v skladu z ZDLov, etičnimi standardi in natančno upoštevaš navodila lovovodje obstaja možnost v drugi polovici decembra. Kontaktiraj me v začetku decembra.

  8. #48

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Če loviš v skladu z ZDLov, etičnimi standardi in natančno upoštevaš navodila lovovodje obstaja možnost v drugi polovici decembra. Kontaktiraj me v začetku decembra.
    Zmenjeno, in najlepša hvala!

  9. #49
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Za Novomeško LUO je prišla okrožnica da se zaradi pomrzjenega snega do nadaljnjega ne organizirajo skupni lovi.To se mi zdi pravilno,tako piše pa tudi v zakonu kakor mi je razložil tajnik.


    Je podobno tudi v drugih LUO?

  10. #50
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Kdo vam je dal to komando?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 5 od 13 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •