Stran 8 od 13 PrvaPrva ... 456789101112 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 122

Tema: Skupni lovi

  1. #71
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat zajec je objavil: Pokaži objave
    Me zanima, če bojo dali obvestilo ,ki bo prepoved prekinil,oziroma če bo to tako ažurno speljano-časovno obveščene vse Ld.
    lp
    Mislim, da veš odgovor...
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  2. #72
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Zajec, ne beli si glave, taka prepoved je pravno nična in je ni potrebno upoštevati, upoštevati pa je treba zakon.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #73
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Zajec, ne beli si glave, taka prepoved je pravno nična in je ni potrebno upoštevati, upoštevati pa je treba zakon.
    To verjetno vedo, mislim, da je bilo mišljeno bolj kot opozorilo za tiste, ki zakona ne poznajo, ZLD pravic o prepovedi lova nima, da bi vedel...?
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  4. #74

    Privzeto

    Citat cvi5k je objavil: Pokaži objave
    To verjetno vedo, mislim, da je bilo mišljeno bolj kot opozorilo za tiste, ki zakona ne poznajo, ZLD pravic o prepovedi lova nima, da bi vedel...?
    Vsak lovec je ob sprejetju zakona dobil en izvod,torej o nepoznavanju zakona ni ravno prava beseda(v ozadju so pike kot sem že napisal in delo ZLD ).

    Mlajši lovci pa so z zakonom seznanjeni pri opravljanju lovskega izpita

    lp

  5. #75
    Perun Guest

    Privzeto

    Citat JAKAJEŽ je objavil: Pokaži objave
    Vsak lovec je ob sprejetju zakona dobil en izvod,torej o nepoznavanju zakona ni ravno prava beseda(v ozadju so pike kot sem že napisal in delo ZLD ).

    Mlajši lovci pa so z zakonom seznanjeni pri opravljanju lovskega izpita

    lp
    Pod to še moj podpis!

  6. #76
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat JAKAJEŽ je objavil: Pokaži objave
    Vsak lovec je ob sprejetju zakona dobil en izvod,torej o nepoznavanju zakona ni ravno prava beseda(v ozadju so pike kot sem že napisal in delo ZLD ).

    Mlajši lovci pa so z zakonom seznanjeni pri opravljanju lovskega izpita

    lp
    Ti dam prav ampak vsi vemo kakšno je realno stanje kar se toče zakonodaje in poznavanja le-te...
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  7. #77

    Privzeto

    Bom prilepil obvestilo, ker vidim da gre debata v smeri"kdo pa nam more prepovedati lov"

    Zadeva: OMEJITEV LOVA ZARADI EKSTREMNIH VREMENSKIH RAZMER


    Spoštovani!

    Obveščamo vas, da je glede na 44. člen ZDLov-1, 18. odstavek prepovedano loviti v območjih kjer je snežna odeja višja od 40 cm ali poledenela.

    Ker je ponekod v naših loviščih več kot 40 cm snega ter ledena snežna skorja, katera omejuje in otežuje gibanje parkljaste divjadi, morajo upravljavci lovišč v takih pogojih skladno z zakonskimi določili in lovsko etiko lov ustaviti. Upravljavci lovišč naj poskrbijo za ustrezno založenost krmišč ter mir v predelih kjer se zadržujejo večje koncentracije jelenjadi, da se divjad še dodatno ne vznemirja in preganja.

    Omejitev lova naj velja do izboljšanja vremenskih pogojev ter ugodnega stanja na terenu.

    Iz teksta je vse povedano!

    Lovski zdravo!
    STARO JE DOBRO, NOVO PA ŠE BOLJŠE

  8. #78
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Torej je bolj opozorilo in ne prepoved ampak tako kot nam zakon veli, se mi je zdelo. Upam, da bo drug teden ta sneg malo skopnel, ker drugače bomo cel december za pečjo sedeli... Še do krmilnikov se ne da priti
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  9. #79
    Perun Guest

    Privzeto

    Citat CREATIVE je objavil: Pokaži objave
    Bom prilepil obvestilo, ker vidim da gre debata v smeri"kdo pa nam more prepovedati lov"
    ...
    Ne, ne sploh ne gre za to. Bistvo debate o konkretnem obvestilu iz konkretnega področja je točno to, kar je napisal Jaka Jež. Da je, če zgornje informacije držijo, podpisnik, mislim, da je bilo napisano da strokovni tajnik ZLD in menda obenem tudi Novomeškega OZUL-a, (prosim, da lokalci potrdite ali zanikate te moje informacije), torej tistega OZULa proti katerem so pred leti prav Novomeški ZLDjevci uprizorili celo hajko, po mojih predvidevanjih prekoračil pooblastila. Ne vidim vzroka in možnosti, da bi kdorkoli v okviru potrjenih planov in zakonodaje, ki jasno opredeljuje kdaj se sme loviti, lahko izdajal nekakšna dodatna navodila. Razen, če seveda ne smatra, da so vodstva v lovskih družinah butasta in da jih je potrebno neposredno nadzirati. A spet nima za to nobenih kompetenc.
    A zaenkrat so to le moja predvidevanja osnovana na informacijah, ki jih imam iz tistega konca. Za točne trditve in obtožbe, bi bilo potrebno videti dokument. Naj ga kdo prosim pofotka ali poskenira in prilepi ali poda link na ta javni dokument, če slučajno kje na spletu je. Kar bi me zeloooo presenetilo.

  10. #80
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Omenjeni citat je iz dopisa LUO Notranjske, Novomeški LUO (oziroma ZLD) pa je verjetno poslal drugačen dopis.

    Mislim, da je prav da je LUO Notranjske (ostalih dopisov ne poznam zato jih ne komentiram)tako reagiralo. Ne gre za prepoved ampak za opozorilo. Dejstvo je da od 27 lovišč v LUO razmere še zdaleč niso povsod enake. V LD Babno polje verjetno ni nikjer manj kor 60 cm snega, v LD Brezovica pa nikjer več kot 30 (ugibam).

    Za prepovedi smo se odločili (ali pa tudi ne) posamezni upravljavci lovišč, glede na trenutne razmere.

    Vprašanje je ali je tak dopis tudi odpustek za nedoseganje plana. Pri nas smo pri planu že na varni strani (srnjad 100%, jelenjad 90%) zato se nas to ne tiče, me pa zanima ali se bo kdo izgovarjal na takšen dopis, da ni mogel izvršiti plana.
    Marko Gorše, Nadlesk

Stran 8 od 13 PrvaPrva ... 456789101112 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •