Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 16

Tema: Svetilka gerber carnivore

  1. #1

    Privzeto Svetilka gerber carnivore

    Živjo.

    Zanima me, če ima mogoče kdo kakšno izkušnjo s svetilko Gerber carnivore. Svetilka je namenjena iskanju krvne sledi ponoči.

    http://www.gerber-tools.com/Gerber-C...k-22-80112.htm

    Hvala za informacije.

    LP

  2. #2
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Daleč od tega da bi nadomestila krvosledca. Američani pač zaradi pomanjkanja krvosledcev iščejo kar sami in ko zmanjka svetlobe se grejo forenzike. Stvar je sicer fancy vendar prepočasna ravno tako kot vse druge umetne zadeve kot so vodne raztopine in nato svetilke.Dejstvo pa je ,da so svetilke mnooooooooooooogo cenejše od krvosledcev vendar nikakor ne zadovoljijo.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #3
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Svetilka kaže le kri. Nikjer pa ne more nadomestiti pasjega nosu, ko gre za sled ki je v celoti ali delno brez krvi. Adrenalina in poškodbe tal svetilka ne pokaže.
    Nabava takih svetilk lahko povzroči le še več tacanja po nastrelu in posledično težav pri iskanju, morebiti celo izgubo kosa, ki bi ga sicer pobrali.
    Pogojno uporabna za hitri pregled nastrela na večer, preden se odločimo za sled v naslednjem dnevu. A le v rokah krvosledca, ki ve kaj bo s tem pregledom povzročil.

    Tako bi jaz laično presodil uporabo teh forenzičnih pripomočkov.

    LP

  4. #4

    Privzeto

    Se strinjam z zgoraj navedenim, s tem, da je po mojem mnenju tudi neuporabna za hitri pregled nastrela, saj v primeru nekaj kapljic krvi ne bomo odkrili ničesar (ni tako enostavnom odkrivanje krvnih madežev, kot to prikazujejo američani v različnih filmih), če pa je krvi na nastrelu več, jo bomo našli tudi brez omenjene baterije oziroma z navadno baterijo. Ob večji količini krvi pa tudi plen ni prav daleč oziroma obleži v ognju ali neposredni bližini.

    Po moje samo še ena tržna niša in v primeru nakupa stran vržen denar.

  5. #5
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Macane ob večji količini krvi gre po navadi za oplazilni strel ali pa za strel v okončine in trakšna iskanja so navadno težavna. Kadar pa na nastrelu najdemo temno kri pomešano z vsebino vampa ali pa črevesja ,dele jeter ali pa zerlo svetlo plučno kri so izkanja praviloma uspešna, seveda če živali zadete v mehko ne dvignemo z ležišča in tako zakompliciramo vse skupaj.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #6

    Privzeto

    Dobro se zavedam negativnih posledic, ki jih lahko povzroči nepremišljeno sledenje ranjene divjadi brez uporabe psa krvosledca. Zanima pa me ali svetilka res deluje kot govori proizvajalec ali je to le prodajna "nategavščina". Če je res, to kar govori proizvajalec, bi bila svetilka dober pripomoček za kontrolo nastrela in bližnje okolice.
    Kar pa se tiče smiselnosti nakupa: Strinjam se, da se lahko veliko naredi tudi z navadno svetilko, omeniti pa moram, da skoraj ne mine mesec, da ne bi kupil kakega lovskega pripomočka, za katerega se šele po nakupu vprašam ali ga res potrebujem.

  7. #7

    Privzeto

    Edino kar si lahko pomagaš z njo je, da preneseš krvosledcu informacijo, da je divjad zadeta, ker če je na nastrelu malo krvi se ponoči res ne da ugotoviti z navadno baterijo, slednja pa res ojača rdečo barvo krvi. Drugo pa mora opraviti pes.

  8. #8

    Privzeto

    Citat LOV je objavil: Pokaži objave
    Edino kar si lahko pomagaš z njo je, da preneseš krvosledcu informacijo, da je divjad zadeta, ker če je na nastrelu malo krvi se ponoči res ne da ugotoviti z navadno baterijo, slednja pa res ojača rdečo barvo krvi. Drugo pa mora opraviti pes.
    Se strinjam psa ne more nadomestiti. Je pa zelo pomembna informacija v kolikor kličeš krvosledca naslednji dan. Se pravi da si prepričan da je kri ne pa da pride s psom za brezveze in na nastrelu ugotoviš da ni krvi. Kri je temna in ponoči se to zelo slabo vidi s pomočjo te svetilke pa nam je delo olajšano precej.

  9. #9

    Privzeto

    Citat Pameten16 je objavil: Pokaži objave
    Se strinjam psa ne more nadomestiti. Je pa zelo pomembna informacija v kolikor kličeš krvosledca naslednji dan. Se pravi da si prepričan da je kri ne pa da pride s psom za brezveze in na nastrelu ugotoviš da ni krvi. Kri je temna in ponoči se to zelo slabo vidi s pomočjo te svetilke pa nam je delo olajšano precej.
    Zakon lepo pravi,da je treba vsak"zgrešeni" strel pregledati z preizkušenim psom krvosledcem

    lp

  10. #10
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Kolikokrat bom moral še zapisati,da je vsako tacanje in mešanje zraka po nastrelu in bog ne daj še špricanje tekočin z takimi in drugačnimi učinkovinami najslabše kar se lahko zgodi vodniku krvosledca in krvosledu.To če pride in ne najde ničesar je naravnost fantastičen podatek in ne muka.Hudo je če ne pride ,ker je neki strokovnjak ugotovil,da na nastrelu ni krvi,potem se pa nekaj 10 ali 100 metrov stran najde kadaver. Ničkolikokrat sem doživel,da na nastrelu ni bilo nič in tudi po 100 m še vedno nič in šele ko me je pes pripeljal do komada sem vedel zakaj grem za psom.Zato ker ima nos ki prekaša vse tehnike in vse naše sposobnosti in zapičite si že enkrat v glavo ,da tistih nekaj evrov ki jih boste odšteli vodniku za bencin ni stran vržen denar ampak hudičevo dobra naložba za v bodoče. Pika.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •