Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 80

Tema: Novela zakona o orožju

  1. #11

    Privzeto

    Smo imeli takšen primer pred mesecom dni (18.8.10 ?). Pripravnik ni predložil dokazila o tem, da ima naša LD lovišče, zato je moral vlogo dopolniti. Dostavili smo jim kar kopijo koncesijske pogodbe, ki jo bodo hranili na UE za vse naslednje primere oz. naše člane, ki bodo zaprosili za nabavno dovoljenje. Problem se je pojavil tudi pri lovski izkaznici - naj bi jo predložil, pa kot vsi vemo to ni mogoče, saj jo še nima. Potem je veljala fotokopija prve strani dnevnika lovskega pripravnika, kjer je nalepljena nalepka.

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Ali to pomeni, da tajnikom ne bo več potrebno pisati potrdil?

    Ostaja še problem, kako dokazati usposobljenost za rokovanje z orožjem, ki ga zahteva zakon. Tečaj smo ravno zaradi tega premaknili na začetek pripravniške dobe.
    Marko Gorše, Nadlesk

  3. #13
    Član od
    Jul 2010
    Lokacija
    Kras
    Prispevki
    12

    Privzeto

    Citat POLH je objavil: Pokaži objave
    Smo imeli takšen primer pred mesecom dni (18.8.10 ?). Pripravnik ni predložil dokazila o tem, da ima naša LD lovišče, zato je moral vlogo dopolniti. Dostavili smo jim kar kopijo koncesijske pogodbe, ki jo bodo hranili na UE za vse naslednje primere oz. naše člane, ki bodo zaprosili za nabavno dovoljenje. Problem se je pojavil tudi pri lovski izkaznici - naj bi jo predložil, pa kot vsi vemo to ni mogoče, saj jo še nima. Potem je veljala fotokopija prve strani dnevnika lovskega pripravnika, kjer je nalepljena nalepka.
    Nepravilo ravnaje UE! Te podatke bi morali pridobiti sami, saj vodi te evidence državni organ!

    Zakon o splošnem upravnem postopku (ZUP) 66. člen, 3. odstavek:

    3) Ne glede na določbe področnih zakonov in podzakonskih predpisov, v postopku, ki se začne na zahtevo stranke, vlogi ni potrebno prilagati potrdil, izpiskov in drugih podatkov o dejstvih iz uradnih evidenc, ki jih vodijo upravni in drugi državni organi, organi samoupravnih lokalnih skupnosti ali nosilci javnih pooblastil. Organ v tem primeru ravna po 139. členu tega zakona. Če stranka v skladu z zakonom izjavi, da prepoveduje organu, da si po uradni dolžnosti pridobi njene osebne podatke iz uradnih evidenc oziroma da želi te podatke pridobiti sama, se vloga šteje za popolno, ko so priložena dokazila, ki jih zahteva predpis.
    Deus sive natura! (Bog ali narava) {Baruch (Benedict) Spinoza (1632-1677)}

  4. #14

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    Ali to pomeni, da tajnikom ne bo več potrebno pisati potrdil?
    Pri nas ni več treba...

  5. #15

    Privzeto

    Prepričan sem, da ste nekateri člani foruma te stvari že proučili in si z branjem vseh dopolnitev ne mislim beliti glave. Preprosto vprašanje: ali lahko s sprejemom tega Pravilnika lovski pripravnik pridobi dovoljenje za nabavo orožja? Orožnega lista očitno ne, ker ne poseduje lovske izkaznice. Jasni in argumentorani odgovori bodo tudi napotki za ravnanja naših pripravnikov.

  6. #16

    Privzeto

    Citat Canis Lupus je objavil: Pokaži objave
    Nepravilo ravnaje UE! Te podatke bi morali pridobiti sami, saj vodi te evidence državni organ!

    Zakon o splošnem upravnem postopku (ZUP) 66. člen, 3. odstavek:

    3) Ne glede na določbe področnih zakonov in podzakonskih predpisov, v postopku, ki se začne na zahtevo stranke, vlogi ni potrebno prilagati potrdil, izpiskov in drugih podatkov o dejstvih iz uradnih evidenc, ki jih vodijo upravni in drugi državni organi, organi samoupravnih lokalnih skupnosti ali nosilci javnih pooblastil. Organ v tem primeru ravna po 139. členu tega zakona. Če stranka v skladu z zakonom izjavi, da prepoveduje organu, da si po uradni dolžnosti pridobi njene osebne podatke iz uradnih evidenc oziroma da želi te podatke pridobiti sama, se vloga šteje za popolno, ko so priložena dokazila, ki jih zahteva predpis.
    To vem, samo je hitreje, če podatke priskrbiš sam. Glede izdaje orožnega lista, pa naj ne bi bilo problemov. V našem primeru je pripravnik dobil nabavno dovoljenje (trajalo cca. 1 mesec), ki velja 6 mesecev. Sedaj bo nabavil puško, jo nesel pokazat na UE, k dokumentaciji (potrdilo o članstvu, zdravniško spričevalo, potrdilo o izpitu varnega rokovanja z orožjem - fotokopija potrdila iz dnevnika lovskega pripravnika, dokazu, da LD razpolaga oz. upravlja z loviščem - lahko koncesijska pogodba ali odločba o dodelitvi lovišča, fotokopija strani dnevnika pripravnika z nalepko za tekoče leto) bo dodal sliko, plačal takso in izdali mu bodo orožni list.
    Tako pravi referentka na UE. Ne vem pa ali je praksa pridobivanja orožnih listi in nabavnih dovoljenj ista po celi Sloveniji. Naj bi oz. moralo bi biti tako. Omenjeni primer spada pod UE Celje.

  7. #17

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Prepričan sem, da ste nekateri člani foruma te stvari že proučili in si z branjem vseh dopolnitev ne mislim beliti glave. Preprosto vprašanje: ali lahko s sprejemom tega Pravilnika lovski pripravnik pridobi dovoljenje za nabavo orožja? Orožnega lista očitno ne, ker ne poseduje lovske izkaznice. Jasni in argumentorani odgovori bodo tudi napotki za ravnanja naših pripravnikov.
    4.a člen

    ………… Za pridobitev orožnega lista mora posameznik predložiti veljavno lovsko izkaznico, iz katere je razvidno, s katerim loviščem upravlja lovska organizacija, katere član je, ali ustrezen dokaz, iz katerega jasno izhaja, da lovska organizacija, katere član je, razpolaga z najetim loviščem in imajo njeni člani neomejen vstop v najeto lovišče. V vseh drugih primerih, ko ima posameznik pravico do lova, se posamezniku izda dovoljenje za posest lovskega orožja.

    V kolikor bo ta člen ostal nespremenjen, potem bodo lovski pripravnik za pridobitev orožne listine morali UE predložiti eno izmed v tem členu navedeno dokazno listino, in sicer:

    -1) veljavno lovsko izkaznico, iz katere je razvidno, s katerim loviščem upravlja lovska organizacija, katere član je (te LP nimajo)

    ali

    -2) ustrezen dokaz, iz katerega jasno izhaja, da lovska organizacija, katere član je, razpolaga z najetim loviščem in imajo njeni člani neomejen vstop v najeto lovišče, to pa bo v večini primerov kopija koncesijske pogodbe, sklenjena med koncedentom in koncesionarjem.

    Torej lovski pripravniki, ki nimajo lovske izkaznice, bodo kot dokaz, da LD, katerih člani so, razpolaga z najetim loviščem in da imajo njeni člani neomejen dostop v najeto lovišče, namesto lovske izkaznice (te še nimajo) UE predložili kopijo koncesijske pogodbe in potrdilo, da so člani LD. S tem pa bodo zadostili pogojem iz tega člena.

    Opomba: Pred besedo "ali" je vejica, kar pomeni alternativo možnih listin namesto lovske izkaznice. Torej lovska izkaznica, če te oseba nima, pa drug ustrezen dokument, to pa je koncesijska pogodba.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  8. #18
    Član od
    Feb 2010
    Lokacija
    savinjska
    Prispevki
    71

    Privzeto

    Letos v začetku marca sem bil sprejet v LD,kjer so mi na osnovi tega 13.3.2010 izdali potrdilo za UE,da sem član omenjene LD.S tem potrdilom in zdravniškim spričevalom sem na UE dobil nabavno dovoljenje,nabavil sem puško,jo nesel na UE,da so jo popisali in čez slabo uro sem že imel orožni list(19.4.2010).Sem pa slišal,da imajo druge UE različno prakso.

  9. #19

    Privzeto

    Citat ANDIGS je objavil: Pokaži objave
    Letos v začetku marca sem bil sprejet v LD,kjer so mi na osnovi tega 13.3.2010 izdali potrdilo za UE,da sem član omenjene LD.S tem potrdilom in zdravniškim spričevalom sem na UE dobil nabavno dovoljenje,nabavil sem puško,jo nesel na UE,da so jo popisali in čez slabo uro sem že imel orožni list(19.4.2010).Sem pa slišal,da imajo druge UE različno prakso.
    v kateri ld pa si, jaz sem zdej pripravnik in mi starešina noče izdat potrdila o članstvu

  10. #20
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Flisko mora ti izdati potrdilo saj si član in si plačal članarino in najvišji organ društva torej občni zbor je to potrdil s tem ko te je sprejel. Torej starešina ti preprosto mora izdati potrdilo drugače naj takoj odstopi ali pa ga dajte nadisciplinsko.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •