Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: Optika Buriss...

  1. #1
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Optika Buriss...

    Lp!

    Ima mogoče kdo kakšne izkušnje s to optiko? Je slaba, slabša ali čisto zanič? Cenovno dosti dražja od Bushnella, a še vedno dosti cenejša od Zeissa.

    http://www.burrisoptics.com/

    Zanima me tale streljni daljnogled.

    http://www.burrisoptics.com/eurodiamond1.html

    Če ima kdo izkušnje ali kaj ve, bi mu bil zelo hvaležen za kakšno informacijo.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Sem malo predebatiral z znanci onkraj luže - eni hvaljo drugi ne...Burris nekako postavljajo ob bok Leupoldu...
    Se mi pa dopade "eye relief" (3,5-4") kar je fino za največje kalibre (.416 Rem. navzgor) ki suvajo in kjer je običajen "e.r." 8 cm premalo.

    Ne vem če je kaj pomagalo?

    Mimo konteksta - le moje mnenje - jaz bi pogledal za kakšno Meopto npr. Meostar R1 1-4x22 - RD.
    Last edited by miš93; 16. October 2009 at 11:09.

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Buriss..

    Lp!

    Miš93 hvala!

    Saj je pri vsaki stvari tako, da enim odgovarja drugim ne...

    Sicer je za zdaj šele ideja in v povojni fazi, a pri meni gre to hitro in sem si en "štuc" zamislil in bi dal ta daljnogled gor in seveda še Zeissov Compact- point, tako za vsak slučaj... Sem ga včeraj imel možnost preizkusiti in sem prav prijetno presenečen.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  4. #4
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto Buriss

    Tla še mal prber, sem neki najdu...

    http://www.strelec.si/forum/viewtopic.php?f=7&t=1558

  5. #5
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Kolikor spremljam po forumih preko luže, zelo hvalijo Eurodiamond in Blackdiamond serije. Naj bi bile vsaj tako dobre kot Leupold VX3 in VX7. Torej nekje v spodnjem rangu Zeissa, Swarovskega in srednjem rangu Kahlesa.


    Ima pa Burris kar nekaj izvedenk, ki so za evropejske lovce zanimive ter jih drugi ameriški proizvajalci ne proizvajajo. Predvsem imam v mislih 3-12x56 s piko in 2-12x50.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  6. #6
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto Montana 8x42

    Pred časom sem po posvetu s forumskim majstrom za optiko nabavil zgoraj omenjeni daljnogled. Moram povedati, da sem za tak denar pričakoval bistveno slabše rezultate. Sploh ni slabo, le v mraku mu proti Steiner Nighthunterju 8x56 res zmanjka. Tudi ponoči se vidi dovolj, saj sem jazbeca v noči brez lune lepo videl in če se je videlo jazbeca se bo tudi prašička.
    Optik-trade hvala za nasvet, čeprav ti nisem dal zaslužiti.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  7. #7

    Privzeto BUrris

    jaz imam 2,5-10 Eurodaimond
    Sem zadovoljen, ponoči dobra vidljivost, pika se brezstopenjsko nastavlja in je zelo drobna.
    Želel bi samo , da bi bila na najnižji stopnji še bolj manj vidna. Toda tudi tako z njim kar vidim : tudi zadanem.....

  8. #8

    Privzeto

    Pozdravljen,

    če smem vprašati kateri model od Burrisa imaš? Zanimam se za nakup 3-12x56 long range burris fourX, pa mi je nakako večina rekla da rajši Delta optical.
    Hvala za odgovor,

    lp

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •