Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 16

Tema: Resnost komisij LZS

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Resnost komisij LZS

    Številka: LZS/760-1
    Datum: 2. 7. 2009
    ZAPIS
    delovnega sestanka, ki so ga opravili prisotni člani komisije, potem ko se zaradi nesklepčnosti 20. seja Komisije za organizacijsko pravna vprašanja ni opravila. Delovna skupina je pričela z delom ob 16.15 uri v sejni sobi LZS, Ljubljana, Župančičeva 9.
    Prisotni:
    Niko Šuštarič, predsednik KOPV, Miloš Medved, Ivan Malešič, Ludvik Rituper, člani KOPV; Lado Bradač, podpredsednik LZS; Karmen Koren, za vodenje zapisnika (Strokovna služba LZS).
    Opravičil so se: Goran Šuler, podpredsednik komisije, Danimir Rebec, Sandi Krajnc in Danijel Vehar, člani KOPV; Srečko Žerjav, direktor Strokovne službe LZS.
    N. Šuštarič, predsednik KOPV, je pozdravil vse navzoče in ugotovil, da ni pogojev za sejo zaradi nesklepčnosti.
    ...


    Toliko o resnosti lovskih "delegatov" pri delu v zaupanih jim komisijah.

  2. #2

    Privzeto

    Se sploh ne čudim. Zakaj bi pa hodili na seje te komisije, če je vse zavoženo. Ta organ ne bo nikoli sposoben vspostaviti zakonito stanje na LZS.

  3. #3
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Lectograjski je objavil: Pokaži objave
    Se sploh ne čudim. Zakaj bi pa hodili na seje te komisije, če je vse zavoženo. Ta organ ne bo nikoli sposoben vspostaviti zakonito stanje na LZS.
    Je pa sposoben vzdrževati nezakonitega.
    Predlog o preverjanju neodvisni instituciji so pa seveda prav na hitro pomedli pod prag.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Lectograjski je objavil: Pokaži objave
    Se sploh ne čudim. Zakaj bi pa hodili na seje te komisije, če je vse zavoženo. Ta organ ne bo nikoli sposoben vspostaviti zakonito stanje na LZS.

    Itak da ne, saj večina teh pravnikov je z Kotnikove.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Enako je z drugimi komisijami. Poglejte datume zapisnikov, kdaj so se sestali ???
    Pa saj smo jih mi imenovali ???

    Ko vprašaš kakšnega člana ali celo predsednika ZAKAJ je v komisiji, če nima namena delati - dobiš odgovor: Pa jaz tako nisem hotel biti v tej komisiji, če pa so me predlagali in izvolili ???

    Tako je takšno stanje kod je.
    In vsi menijo, da so sposobni opravljati DOBRO vse funkcije jim zaupane...

    Pozdrav!

  6. #6

    Privzeto

    Solzica zapiše: "Enako je z drugimi komisijami. Poglejte datume zapisnikov, kdaj so se sestali ???
    Pa saj smo jih mi imenovali ???"
    ____________

    Tisti, "ki ste jih imenovali" nosite tudi vso odgovornost za posledice svojih odločitev. Da ne bo potem, ko bo prišel čas "inventure" ( če bo sploh kdaj prišel ) joka in stoka ter izgovarjanj.

    Je pa seveda res tudi nekaj drugega, da bi bilo nerealno in skrajno neresno pričakovati, da bo v razmerah, ki vladajo v državi Sloveniji, sedaj neka lovska organizacija normalno in učinkovito funkcionirala. Ko nekaj jemlje hudič, potem praviloma to počne celovito in učinkovito.

    Slovenci pa po kakšni državotvornosti in umnosti nikoli nismo pretirano sloveli. Eno je kaj si sami o sebi domišljamo in nekaj povsem drugega je, kako nas vidijo in ocenjujejo ter o nas mislijo drugi.

    Mrtvega konja nima smisla več pretepati, ker ne bo in ne more več potegniti.

  7. #7

    Privzeto

    [QUOTE=Sraka;42330]Tisti, "ki ste jih imenovali" nosite tudi vso odgovornost za posledice svojih odločitev. Da ne bo potem, ko bo prišel čas "inventure" ( če bo sploh kdaj prišel ) joka in stoka ter izgovarjanj. [QUOTE]

    Da so nekateri v komisijah, ne bi rekel, da smo jih kar tako imenovali. Da so prišli na "listo" so morali kandidirati, oz. jih je moral "nekdo" predlagati, sami pa so morali v kandidaturo pristati. S tem, ko so pristrali na kandidaturo pa so se strinjali, da prevzamejo odgovornost za svojo delo.

    Sraka, glede na "kratek" spomin lovcev, se ni potrebno bati, tudi če bi delali kakšno "inventuro" opravljenega dela posameznih "funkcionarjev" v LZS ali OLZ, da tisti, ki niso nič naredili, da ne bodo iponovno zvoljeni. Izkušnje iz preteklih let učijo, da "nagrajujemo" oz. volimo in dajemo podporo tistim, ki imajo radi funkcije, ki ničesar ne naredijo in so že dolga leta "coklja" v razvoju oz. se zavzelmajo in delajo vse, da se v lovski organizaciji ničesar ne spremeni. Kar spomnimo se primera z obale ali same LZS, ko "naši" predstavniki pridejo v organe teh organizacij, pa čeprav ničesar ne naredijo, se funkcije oklepajo z vsemi štirimi, se prisesajo kot klopi, lovci pa ne znamo ločiti dela od nedela in semena od plevel. Tako je in tako bo še nekaj časa ostalo. Je podobno kov v družbi - državi, v kateri živimo.

  8. #8

    Privzeto

    Kolega Raubšic k temu kar si zapisal nimam kaj dodati in se seveda z zapisanim strinjam.
    Lepo te pozdravljam!

  9. #9

    Privzeto

    Mineva že dve leti od izvolitve vodstva Lovske zveze. Pravila LZS še vedno niso potrjena s strani pristojnega organa. So zato še vedno nezakonita, ter neveljavna. Pristojna komisija LZS se ne sestaja. Predsednik še vedno slepo verjame, da je vse v redu. Mi na forumu se še vedno "kurčimo" zaradi tega.
    Torej nič novega pod soncem!

  10. #10

    Privzeto

    Fantje sami smo krivi da je tako. Z velikimi črkami napišem,SAMI SMO KRIVI!!!!!
    Če bi bil vsak tako ustrajen kot sem jaz, bi bilo popolnoma drugače. Vem da se nam je naredila krivica na strelski tekmi v organizaciji ZLD in sem toliko časa tečnaril na sedežu LZS po vseh možnih kanalih, da so me imeli poln kufer in sedaj pridejo funkcionarji LZS v Novo mesto (05 10 ).Če kdo kaj zares želi, bo z svojim velikim JAZ tudi nekaj dosegel, pa čeprav po 120 dneh in 10 obiskov na Zupančičevi v Ljubljani

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •