Stran 7 od 7 PrvaPrva ... 34567
Rezultati 61 do 66 od 66

Tema: .17HMR, .22LR in .22WMR

  1. #61

    Privzeto

    Hornady v-max 17gr. Prve serije so bile odlične. Svetlo rdeče plastične konice in brez težav. To kar zdaj dobiš pa ni isto. Parkrat mi naboj ni sprožil in konice so od rdeče do rjave kar pa za lov ni tako važno.

  2. #62

    Privzeto

    Moram priznati, da mi je zanimivo, da naboj vedno prebije in dela veliko izhodno rano. Če bi s to kroglico zadel kost ob vstopu bi bila vstopna rana velika, pobegi pa daljši. Krogla je močno ekspanzijska. pričakoval bi, da bo se v večini primerov v telesu razletela...
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  3. #63
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Kolega je s to kroglo z 22 hornet streljal lisico od spredaj ko je sedela, ciljal jo je v prsi, v trenutku ko je pritisnil, je lisica glavo dala pred prsi, zadel jo je malenkost nad smrček, kroglo pa je odbilo vstran. Sem jo šel s psom iskat, pes jo je našel v luknji cca 500m od šusa, jo izgnal tako da je pokasirala še šrot. z vsaj 222rem in podobnimi se kaj takega ne more zgodit.

  4. #64
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Pa še za srnjad lahko mirno poskrbiš
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  5. #65

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Kako se 17HMR izkaže pri odstrelu lisic? Na kako daleč jih pobirate, pa zanima me, če zadeva lisico prebije ali ne?
    Letos sem uplenil svojih prvih 5 lisic s 17hmr. Zadetek od spredaj v prsni koš ali od strani v plečko pomeni padec na mestu. Zadetek v mehko pa je pomenil cca 20metrov pobega.
    Streljane pa so bile na 60-100 metrov.
    Ker sem pri predhodnem streljanju na tarče opazil, da so grupe majhne le pri zelo pazljivem streljanju, sem precej prilagodil "taktiko". Uporabljam maksimalno 16x povečavo (pa imam do 24x, ampak preveč občutljivo za lov :) ), vedno z daljinomerom predhodno "očrtam" vse vidno polje, ker si vedno popravljam paralakso glede na gibanje lisice. Pa poskrbim za trden (dvojen) naslon. To pomeni dodatno desko ali kol na klasični preži. Ob velikih povečavah, nekaj lovskega adrenalina in majhni tarči se križ, krogla in lisica pogosto znajdejo na različnih mestih. Moje izkušnje pač.

    Je kdo kaj več "testiral" natančnost 17hmr na razdaljah od 100-150 metrov?

  6. #66
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Z mojo puško Savage 93 (debela varmint cev) in strelivom Hornady V-Max 17gr je grupa na 200m velika 5cm oz. znotraj 4-ice na lovski tarči, kar je dovolj za jagat lisice. Tudi na 200m bo ob zadetku v plečko padla na mestu ali pa bo največ 15m pobega z nastrela. Vsekakor pa si najprej postavi tarče na 150 in 200m, da ugotoviš, koliko višje moraš merit - iz etičnih in praktičnih razlogov.
    Popolno brezvetrje je za kaliber 17 HMR skoraj nuja.

Stran 7 od 7 PrvaPrva ... 34567

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •