Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 66

Tema: .17HMR, .22LR in .22WMR

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto .17HMR, .22LR in .22WMR

    Primerjava teh kalibrov,uporabnost za lov in športno streljanje-katerega bi vzeli,če bi ga uporabljali za streljanje na tarčo ,za kakšno šojo,vrano...

    Kar se tiče cene streliva,se nimamo kaj pogovarjat,kaj pa ostalo...?

    LP
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  2. #2

    Privzeto

    "exotiko" .17, če te municija ne skrbi. Ker ni stari (čeprav odličen in uporaben za vse!) 22LR. 22WMR pa je že malo zastarel in dokaj neuporaben. (že bolje potem .223, samo nismo več pri MK)

  3. #3
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Thumbs up .22 l.r

    Vsekakor .22 l.r - za tarčo pocen municija, za jago pa Stinger-ja not pa maš.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat Puska je objavil: Pokaži objave
    "exotiko" .17, če te municija ne skrbi. Ker ni stari (čeprav odličen in uporaben za vse!) 22LR. 22WMR pa je že malo zastarel in dokaj neuporaben. (že bolje potem .223, samo nismo več pri MK)
    Sam problem nastane,če bi se odločil,da bi mogoče odstrelil kakšno partijo na tarčo..hmm,a se sploh sme streljati v "rangu 22lr" ?

    Tudi exotika potegne za seboj ceno..ki je približno v višini WMR-ja,sem pa slišal,da se z novimi pošiljkami,dvigne nad 20€/50kos.
    Kar pa je za treniranje na tarči predrag šport.

    No ja,223 je pa spet povsem druga zgodba
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  5. #5

    Privzeto

    Sem verjetno narobe razbral, glede debate o stelivu - sem mislil da ti ni važno. Potem se vsekakor strinjam za 22LR.
    je pa opcija tudi QUAD puška, in imaš 4 kalibre v enem :D

  6. #6

    Privzeto

    Če hočeš streljat na kakšni tekmici (pa magari lokalni) potem obvezno 22lr. Kar se tiče pa lova je pa tako kot je povedal jancar.

    Če potrebuješ puško zgolj za lov na vrane, šoje, kune, lisice,... potem vzami enega izmed preostalih kalibrov. Oba sta približno enako primerna: 22wmr preda ob zadetku več energije (težja krogla) in običajno tudi deluje manj razbijaško; 17HMR pa je bolj hitra, ploščato leteča in zaradi višje hitrosti ter manjše teže izstrelka tudi običajno bolj razbijaška krogla.

    Kar se tiče mojih izkušenj in zakonodaje, je pa 22lr s primernim izborom streliva (Stinger, Velocitor, pa še kakšna španska verzija orla) zadosti za omenjene lovne namene. Seveda je pri tem potrebno upoštevati, da s tem kalibrom lovimo (odvisno od lovca, puške in streliva) do med 50 in 100m.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Verjetno bo najbolša izbira res 22lr,mogoče si umislim kakega 17 hmr-ja potem,ko se bom tega naveličal.

    Puška,kar se tiče pa štirih kalibrov v enem,pa cenovno ne pridemo skupaj..poč bi šele šlo neki municije

    A ima mogoče kdo CZ 452 varmint ali american v kalibru 22 LR? američani jih zelo hvalijo,pa še cena je sprejemljiva
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Citat andrej win je objavil: Pokaži objave
    A ima mogoče kdo CZ 452 varmint ali american v kalibru 22 LR? američani jih zelo hvalijo,pa še cena je sprejemljiva
    jst mam lux izvedbo, z navadno cevjo, pa je tud na 80+ metrov zelo precizna.

    Itak pa, kadarkol falim, sem zmer sam kriv, ne pa puška.

  9. #9
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    evo moja 452 varmint cena 378eur pri uporabi dolocenega streliva,izredno natancna.Za ta denar je to to.........pa se nastelas jo glede na posameznikovo zeljo po trdoti sprozilca.Recimo ce razliras 1 "kuli" in zamenjas vzmet lahko nastavis pod 1kg sprozilec.Res brez pripomb
    Last edited by tinko balinko; 7. December 2010 at 21:24.

  10. #10
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    En zanimiv filmček za primerjavo.

    http://www.youtube.com/watch?v=wc37C...eature=related

Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •