Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 19

Tema: Jesenska vzrejna preizkušnja za šarivce

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto Jesenska vzrejna preizkušnja za šarivce

    Zanima me iz katerih nalog je sestavljena jesenska vzrejna preizkušnja za šarivce.
    Ali je za lov na malo poljsko divjad potrebno narediti tudi vlečko in prinašanje, ali kako? Prosim za pomoč tiste , ki se v te stvari poznajo.

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Kaj res ni nobenega kinologa, ki bi mi vedel odgovoriti?

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pokliči VK.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Misliš to vzrejno komisijo?

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto VK

    Da, mislim na vzrejno komisijo.

  6. #6

    Privzeto

    V tej temi je veliko napisanega:
    Forum Lov-Kinologija- Nemški prepeličar

    Pes mora opraviti tudi vlečko zajca, pernate divjadi in tudi raco mora prinesti iz vode, seveda ob obvezni glasni gonji na sledi zajca, strelomirnosti in ubogljivosti.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Sem prebral tole temo(Koker), samo mi ni jasno kakšen je preizkus naravnih za šarivce. V Pravilniku o uporabi lovskih psov za šarivce nikjer ne piše o PNZ.

    Kaj ni vlečka zajca, pernate divjadi in prinašanje iz vode ža uporabnostna preizkušnja? Nevem , zato sprašujem.

  8. #8

    Privzeto

    Sem našla svoj zaznamek o PNZ za šarivce izpred nekaj let. Ne vem, če je še vedno vse tako kot je napisano, je pa neka smernica kaj naj pes pokaže:

    ______________

    PNZ za šarivce


    1. nos

    2. glasna gonja zajca (včasih so dovoljevali srnjad, zdaj ne več): vidoglasen ali sledoglasen

    3. zanesljivost na sledi

    4. volja za delo po sledi

    5. iskanje in šarjenje

    6. vodoljubnost

    7. strelomirnost

    8. vodljivost

    9. veselje do lova.



    Dodatno za vzrejno preizkušnjo:

    (se lahko opravlja na istem PNZ)

    1. prinašanje po vlečki: navadno pernate divjadi (priporoča se jerebica, ker je primerne za šarivca primerne velikosti in ker ima prijeten vonj) – 2 kljuki

    2. prinašanje iz vode.


    _______________

    Če je še karkoli dodatnega ali kaka sprememba, pa bi bilo super, da to napiše kdo, ki se na šarivce spozna. Vsaka informacija je več kot dobrodošla!

    lp

  9. #9

    Privzeto

    Mislim, da se pri prepeličarju lahko opravi tudi preizkus po umetni krvni sledi in v tem primeru ni potrebno prinašanje in izdelava vlečke. To je dobro za lovišča kjer ni male divjadi in težko pripravimo psa za preizkušnjo.

  10. #10

    Privzeto

    Na PNZ in vzrejni se preiskuša:nos,glasna gonja zajca,volja za delo po sledu,šarjenje,prinašanje pernate divjadi in zajca,veselje do vode brez divjadi,prinašanje zajca in pernate divjadi,prinašanje perna,te divjadi iz vode,splošna poslušnost in strelomirnost

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •