Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 49

Tema: Karte lovišč

  1. #1
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto Karte lovišč

    Kdaj bomo tudi slovenski lovci in ostali dočakali interaktivno karto lovišč ali pa vsaj kokrtolk spodobno karto na papirju?


    lep primer so naši sosedje
    tudi to pogrešam to
    Last edited by 206; 18. September 2009 at 12:56.

  2. #2
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Sosedje so se res potrudili.

    Na ZGS obstaja kataster lovišč z natančno opisanimi in narisanimi mejami. Meje in nelovne površine so natančno narisane v digitalni obliki. Vse LD (vsaj na Gorenjskem) so dobile poljubno število kart z vrisamimi mejami in nelovnimi površinami v papirni obliki.

  3. #3

    Privzeto

    Sam useen bi blo pa fajn elektronsko obliko imet, jaz sem namreč to karto nosil na lov pa jo je dež enkrat tako namočil da je bilo konec z njo. Kar se tiče nelovnih površin imam pa le včasih pomuisleke da ne bom užgal kakšno stvar kjer je ne bi smel.

    Lp

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Zgs bi moral dat te karte na splet in bi morale biti dosegljive npr. iz www.lzs.si


    še boljše pa bi bilo, če bi bile karte dejansko interaktivne, in bi lahko uporabnik na njih določal točke, vnašal lokacije lovskih objektov, itd, koordinate iz karte, pa bi se lahko sinhronizirale s podatki o objektih iz lisjaka.
    Last edited by Brlogar; 18. September 2009 at 15:21.

  5. #5

    Privzeto

    Ta projekt je v pripravi, vendar koncesijske pogodbe še niso vse veljavne. Kot piše Grizzly Adams, se bodo na digitalnem katastru prikazovali različni podatki iz baze Lisjaka, vendar kaj na spletni strani, pa še ni odločeno.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Ta projekt je v pripravi, vendar koncesijske pogodbe še niso vse veljavne. Kot piše Grizzly Adams, se bodo na digitalnem katastru prikazovali različni podatki iz baze Lisjaka, vendar kaj na spletni strani, pa še ni odločeno.
    No krasno :)

    Sej se mi je zdelo, da mora obstajat vsaj nek načrt take implementacije.

    LP

  7. #7
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Karte obstajajo v elektronski obliki (jpg, tif), če povprašate na ZGS vam jih mogoče dajo. Za pokazat priložim zavodovo varianto in kaj se da narest če si vzameš malo časa. (žal se bo bolj slabo videlo, je blo treba zmanjšat za objavo na forumu).

    Glede na baze ki so že narejene verjetno interaktivna varianta sploh nebi bila problem, recimo samo ena plast več v http://www.iobcina.si/iobcina2/
    Last edited by springer; 19. September 2009 at 01:18.

  8. #8
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Citat springer je objavil: Pokaži objave
    Karte obstajajo v elektronski obliki (jpg, tif), če povprašate na ZGS vam jih mogoče dajo.

    a ti to resno?

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    resno, sem jo priložil za naše lovišče.

  10. #10
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    mislil sem na tisto da ti mogoče dajo

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •