Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 80

Tema: Kratkodlaki jazbečar

  1. #1

    Privzeto Kratkodlaki jazbečar

    Ker ne vem kje drugje naj dobim informacije, se obračam na vas. Če to ni pravi naslov na forumu temo prosim prestavite tja kamor spada. S fantom imava v skupnem stanovanu dva psa, nemškega ptičarja in kratkodlakega jazbečarja. odločila sva se, da bosta skupaj odraščala. vendar pa so se takoj pojavili problemi. ptičar je zelo ljubezniv in prijazen kuža. čeprav je star šele 4 mesece že zelo lepo uboga in je učljiv. naju ima oba zelo rad in nama to tudi pokaže. jazbečar pa je zelo agresiven, posesiven in ljubosumen. renči na vse ljudi, pse, celo na avte. naj povem, da oba s fantom prihajava iz družin s psi, vedno so bili pri hiši in moj dedek je bil kinolog. pse vsak dan uzgajava, jih učiva ukaze in jih sprehajava. vendar je jazbečar že od začetka problematičen. najprej sva namreč kupila njega, ptičarja kak mesec kasneje. jazbečarjevo obnašanje se s ptičarjevim prihodom ni nič spremenilo. mislila sva, da se samo privaja in da bo s časom boljše. vendar se samo slabša. celo nama kaže zobe in naju je že ugriznil. ves čas s tal pobira smeti in jih je. poskusila sva mu v take 'smeti' ki sva jih nastavila skriti poper, feferone, tabasco...nič ne pomaga. je tudi pasje iztrebke... nobena kazen ga ne gane. ne uboga na ukaz 'sem' in tako ga morava ves čas loviti, da ga na povozi avto. doma smo že imeli jazbečarje, vsi so bili neproblematični in učljivi. sumiva, da je imel lastnik legla pse dolgo zaprte in se niso pravilno socializirali. ne veva več, kaj storiti, poskusila sva vse, prebrala polno knjig..a na jazbečarja ne deluje NIČ. obupana sva, saj nimava trenutka miru. ves čas teka po stanovanju in nama uničuje use kar mu pride pred nos. kalbe, obleke, pohištvo. naj omenim da že ima stalne zobe in tega ne počne ker bi mu rasli. do naju ni ljubeč in ne pokaže ugodja če ga pobožava. ne pozna strahu in se zelo rad zaganja v večje pse, najraje v kakšne doge. tudi če mu le-te pokažejo zobe in renčijo se še vedno zaganja. je precej histeričen pes in če greva le za nekaj minut ven, laja in praska stene in vrata. pa čeprav sva ga dovolj zgodaj pričela navajati na to, da bo kdaj pa kdaj sam. ptičar je po drugi strani umirjen in naju lepo počaka, kjer mu naročiva. vedno pojoka, če želi ponoči ali zjutraj ven in tudi ko je bil šele en teden pri naju se ni velikokrat polulal v stanovanju. nasprotno pa jazbečar ceu dan ne gre ne lulat ne kakat če se mu tako zdi, čeprav smo po 2 uri v gozdu in gre po obroku takoj vn. potem, ko gremo npr. s prijatelji kam in kdo najprej poboža ptičarja, se takoj polula.sredi lokala, sredi stanovanja... če pa ga pustiva samega doma, se pokaka pod mizo, ko se vrneva. uglavnem sva zelo razočarana, saj sva želala družabnika, ki nama bo vračal ljubezen... sedaj pa imava kup skrbi in živčnosti. če ima kdo podobne izkušnje naj nama svetuje.

    LP

  2. #2

    Privzeto

    Vajin jazbečar se je že odločil,da bo pri hiši on "veliki Boss" in ne vidva.Nič nista napisala koliko je vajin jazbečar star,vendar pa vama svetujem,da gresta z obema psoma čim prej v šolo.Predvsem zato,da vaju naučijo,kje vidva delata napake.Poleg tega je vzgajanje dveh ali več psov naenkrat izredno naporen posel.Vsekakor čim prej v šolo,ker v knjigah ne bosta našla vseh odgovorov na vajina vprašanja,še manj pa rešitev.
    LP Tjaša

  3. #3

    Privzeto

    Še nekaj.Sta mogoče razmišljala o tem,da bi za čas,ko vaju ni doma,psa bila vsak v svojem boksu?So namreč zelo pametna zadeva,pes pa se sčasoma navadi,da je to njegov prostor,kamor se lahko umakne in ima mir.
    LP Tjaša

  4. #4

    Privzeto

    Spoštovana kolegica imela si pač smolo. V tem primeru gre za kratkodlakega jazbečarja, lahko pa bi šlo tudi za resastega. Sam imam psičko resaste pasme in velik del tega kar si zapisala za svojega razgrajača velja oziroma je veljalo tudi za mojo psičko. Z leti se je sicer zgodba malce umirila vendar za lov in za učenje ni bila ter še danes ni primerna, čeprav sem z njo opravil vse potrebne preizkušnje. Sam bi se je sicer že zdavnaj v njeni mladosti znebil in jo zamenjal z drugo, če ne bi bilo žene, ki je prevzela nad njo pokroviteljstvo in je tako pač ostala pri hiši in s tem zapečatila mojo lovsko kinološko pot. Že pred to psičko sem imel resasto jazbečarko s katero sem dosegal odlične rezultate in sem tako pač imel določene izkušnje z jazbečarjem, vendar mi ta ni dovolila skoraj nobene izkušnje ponoviti.

    Verjetno boš dobila na osnovi opisa svojih težav ogromno pametnih in manj pametnih nasvetov, moj bi bil, da imaš le dve možnosti in sicer prva je, da psa nekomu oddaš, ki bo imel voljo, znanje in izkušnjo v socializaciji psa in ga bo skušal prevzgojiti vsaj do meje znosnega, in druga možnost, da se trudiš še dalje, in z časom se bo pes malo umiril. Vendar obvladala ga ne boš nikoli.
    Če te iz "zakladnice" mojih izkušenj zanima kaj več pa lahko o tem pokramljava na ZS.
    Lep pozdrav!

  5. #5

    Privzeto

    Sraka,ti pa hitro vržeš puško v koruzo.To,da pes opravi vse potrebne preizkušnje,ki jih pač zahtevajo,namreč ni pokazalo socializiranosti psa.Res je,da so jazbečarji trmasti( če temu tako rečeš),jaz rajši rečem,da so to psi ki mislijo z svojo glavo.Isto velja za goniče.Tudi jaz sem imela priliko spoznavati pri obeh samcih "hierarhično lestvico".Naj ti še povem,da sta bila obadva v leglih alfa.Imam posebno nagnjenje do ALFA samcev . Pa smo to hitro spravili nazaj v tirnice.Pri nas se točno ve,kje je gdo po lestvici.Meni osebno je bilo veliko težje prepričati najstarejšo samico v tropu,ki že po značaju ni alfa ampak prej gama,da je po smrti vodilnega samca postala vodja tropa.Pa nam je nekako uspelo.
    Je pa možnost,da je spottov pes bil alfa mladiček že v leglu,za take pa niso nekateri ljudje že v štartu primerni.
    Spott,če vam je kolikor toliko do psa(jazbečarja) se je vredno potruditi in ga vpisati v šolo.Ni vrag,da se ne bo našel nekdo,ki vam bo znal pomagati na pravi način.Še vedno je čas.Bo pa vsekakor veliko dela.
    LP Tjaša

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Bo kar res tisto, kar je napisal moj kolega Sraka...
    Ni problem pes ampak vodnika... a ker bosta vodnika ostala pri hiši, bo moral od hiše....
    Spott, živce vam bo pojedel!
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  7. #7

    Privzeto

    Sam imam resastega jazbečarja. Vzrok težav z njim je bil ta, da je on mislil da je glavni. Ko je doma dobil še malo podpore je bil rezultat katastrofalen.
    No, sedaj sva se zmenila. Jaz sem prevzel oblast (skoraj brez sile, samo z striktnostjo). Je pa res, da mu moram praktično vsak dan dokazovat, da sem jaz "vodja krdela". Največjo pozornost dam na malenkosti, kot so naprimer, v stanovanje grem vedno pred njim, če hoče pred mano vstopiti mu ne odprem vrat, ga narahlo odrinem in vstopim pred njim..in deluje...

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Sraka, ....ma jaz ne zastopim ene reči...

    Če si s tvojim psetom opravil vse preizkušnje, potem bi moral biti vendar brezhiben in idealen zate in za lov. Ti pa greš in tako vrhunskega psa daš nekomu drugemu.
    Nekaj tukaj ne štima... Kako si ti lahko bil nezadovoljen s psom, če pa so strokovnjaki na PNZju ugotovili, da je pes brezhiben?
    Če bi meni sodnik rekel, da je moj pes dober ga že ne bi dal nekomu drugemu. Če sodnik pravi.....
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  9. #9

    Privzeto

    najprej si kupte jazbečarja potem pa pametujte.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Spott, si vprašala za nasvet, si ga dobila. Včasih nam stvari, take kot so, pač niso všeč, pa zato ni treba biti užaljena.

    Sraka je imel psa, ki mu ni bil kos, jaz sem imel psa, ki mu nisem bil kos, pa še kdo bi se našel, ki svojemu psi ni bil kos. In tudi ti imaš psa, ki mu nisi in mu tudi v bodoče verjetno ne boš kos. Kaj boš naredila je tvoj problem. Najbolj verjetno se bo zgodilo to, kar sva napisala s Srako, mogoče pa boš tudi pristala na naslednjih dvanajst do petnajst let bentenja na psa.
    Vaš pes je "Big Boss" in če mu je to uspelo postati v nekaj mesecih pomeni, da vaš značaj ne omogoča ustreznega odnosa do tako dominantnega psa.
    Pes ni neumen. Poleg tega vsak dan porabi 24, da študira kako vas bo naplahtal in vas peljal (oprosti izrazu) scat. Lahko greste v šolo kjer vam bodo poskušali naučiti kako ravnati s takim psom a če vi že po naravi niste dovolj odločni in ne premorete tisti t.i. leaderskih sposobnosti, ki so ljudem dani že v zibeljko, bo vse zaman. Pes se vam bo na trenutke podredil, ker bo vedel, da drugače sledi kaj neprijetnega, potem pa bo priletel bumerang v obliki npr. strganega ali poscanega kavča, oglodanega pohištva, samostojnega večdnevnega pobega na lov....itd. Skratka, psu ne boste nikoli kos, ker vas bo prečital v nekaj sekundah.
    Pred nabavo psov sta si ustvarila neko iluzijo o tem, kako bo zgledalo vaše življenje z vašimi kužki, sprehodi v naravo, mogoče potepanje po hribih, prijeten dopust na Kornatih....itd. S tem psom to ne bo šlo!
    Torej, ali zamenjajta film ali pa psa.

    Upam, da sem bil dovolj izčrpen in jasen! Srečno!
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •