Stran 3 od 8 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 80

Tema: Kratkodlaki jazbečar

  1. #21

    Privzeto

    Citat spott je objavil: Pokaži objave
    čisto sem pozabila omeniti, da je bil ta jazbečar kupljen od lovca. ker naj oče ne bi imel vzrejnega dovoljenja mladičkov niso mogli prodati lovcem.
    Temu se lahko reče z eno besedo - naivnost! Pa če to želiš slišati ali pa ne. Žal. Če nima vzrejnega dovoljenja, ni rodovnikov in ni nikjer zagotovila kakšen bo psiček. Tudi tega ne moreš vedeti, ali je sploh čistopasemski pa čeprav lahko po zunanjosti zelo spoominja na določeno pasmo. Niti nimaš v rokah ničesar, s čimer bi lahko "pritisnila" na vzreditelja ali VK.

    ko so domnevno 3 mesece staremu psu začeli izpadati zobje sva ugotovila, da je starejši kot so nama rekli. kako se lahko to zgodi pri lovcu?
    Zakaj naj bi bil starejši? Teorija pravi, da psički začno izgubljati zobe približno v starosti 4 mesecev. Približno! Lahko nekaj prej ali nekaj kasneje. Moja triletna psica je začela izgubljati mlečne zobke, ko ji je do 3 mesecev manjkal še en teden (torej je bila stara nekako 2,75 meseca). Pa zagotovo vem datum poroda (in tudi uro poroda), ker je iz moje vzreje in sem prav pri vseh skotenih psičkih zraven.


    ravno zato, ker so bili najni dedki lovci sva jim zaupala. najin ptičar je prav tako kupljen pri lovcu, ki nama je use povedal, smo še vedno v stiku, zelo ga zanima kako pes odrašča... to je korekten odnos.
    ...ki ga ima vsak dober vzreditelj. Ptičar je najbrž rodovniški, kajne?

    trenutno iščeva jazbečarju novega lastnika, pa je kar težko. včeraj je ponovno do krvi zgriznil fanta, ko mu je hotel odvzeti nekaj iz gobca. tako da se stanje slabša. naj omenim, da sva lovca pri katerem je bil kupljen kontaktirala, pa se nama ne javlja več.
    Tole je pa najnižji nivo, na katerega se lahko kak vzreditelj spusti. Če ga polomiš, zadevo poskušaš urediti čim bolje za obe vpleteni strani.

    Sicer pa....se tudi meni letos zgodil kupec te sorte....

  2. #22

    Privzeto

    pri jazbečarju je tudi veterinarka menila, da je starejši kot je bilo nama rečeno. jazbečarja sva vzela zato, ker je meni vseeno za rodovnike, in nekdo mora imeti tudi take pse. zelo dolgo sva ga iskala in sem bila samo vesela, da sva ga našla. napaka ki je ne bom ponovila. ptičar je druga zgodba, ker imata iba starša papirje, on pač nima rodovnika. drugače je jazbečar prav gotovo čistokrven in ni zmešan z ničemer drugim kot z zelo agresivnimi jazbečarji. na žalost. sedaj že je kar je. meni je grozno hudo, da je tak.

  3. #23
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Rodovnik ne zagotavlja kakšen bo psiček.

  4. #24
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat spott je objavil: Pokaži objave
    ... drugače je jazbečar prav gotovo čistokrven in ni zmešan z ničemer drugim kot z zelo agresivnimi jazbečarji. na žalost. sedaj že je kar je. meni je grozno hudo, da je tak.
    S pasjim psihologom sta že poizkusila? Starihova Sabina se je včasih ukvarjala s takimi primeri. Verjetno se še. Če prav vem jo lahko kontaktiraš na Prvo kliniko na viču v Lj.

  5. #25

    Privzeto

    Ja,no, takšne stvari se dogajajo ljudem,ki kupujejo pse brez rodovnika in ne preverijo vzreditelja.Draga spott,vi niste kupovali jazbečarja ampak mešanca.Če že starši niso imeli vzrejnega dovoljenja(in to pri lovski pasmi!)potem ti bi bilo lahko kristalno jasno,da s temi psi nikakor ne more biti vse v redu.Psi se iz vzreje izločajo tudi zaradi neprimernega karakterja ne samo telesnih pomanjkljivosti.
    Poleg tega mi odnos tega "rejca" nikakor ni všeč.Na žalost takemu človeku jaz ne morem reči vzreditelj.
    LP Tjaša

  6. #26

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Rodovnik ne zagotavlja kakšen bo psiček.
    To drži.

    Iz rodovnika se pač vidi prednike...in ker se smotrn, vesten in preudaren kupec psa zagotovo pozanima, kaj je s predniki, se lahko že v samem začetku izogne tistim, ki mu po genetskih linijah zaradi kakršnega koli vzroka ne ustrezajo.

    Če tega ne naredi - pač njegov problem.

    Jokcat potem, ko je prepozno, pljuvat po vzrediteljih in cepetat z nogami, če se stvari ne odvijejo tako, kot si je nekdo zamislil je čisto brez veze.

    Sicer pa - ne vem zakaj taka vsesplošna naivnost pri kupovanju psov, saj vendar kupujemo živo bitje, ki bo naša odgovornost naslednjih 10-15 let. Kadar kupujemo avto, se o njem prekleto bolj poznanimamo. Pa hočemo imet cel kup papirjev pa pogodbo pa homologacijo pa še kaj. A je "samo" mašina. Ni živ. Tudi če kupiš mercedesa, ni rečeno, da ne boš imel smole in ti ne bo crknil za prvim ovinkom. Se zgodi pač. Je pa seveda za kaj takega bistveno manj možnosti, kot če kupuješ nepreverjen pleh od bohvedkod.
    Še če greš čevlje kupit, jih prej probaš.

    spott če je psiček menjal zobe, bistveno starejši ni mogel biti; razlika je lahko kvečjemu kak mesec (če sploh!). Čist točno do dneva pa razen vzrediteljev (oziroma tistih, ki imajo podatke o skotitvi mladičev) ne more nihče določit. Psički se namreč hudo različno razvijajo - tudi v isti pasmi.
    Veterinarjem (razen redkih izjem!) pa kar se tiče mladičkov, njihove nege, prehranjevanja, vzgoje in kar je še takega ne verjamem kaj dosti. Mnogi od njih namreč komplicirajo v skladu z naučeno teorijo in cenami prodajnih atriklov.

  7. #27

    Privzeto

    [QUOTE=Breza;41969]To drži.

    Iz rodovnika se pač vidi prednike...in ker se smotrn, vesten in preudaren kupec psa zagotovo pozanima, kaj je s predniki, se lahko že v samem začetku izogne tistim, ki mu po genetskih linijah zaradi kakršnega koli vzroka ne ustrezajo.

    Če tega ne naredi - pač njegov problem.

    Jokcat potem, ko je prepozno, pljuvat po vzrediteljih in cepetat z nogami, če se stvari ne odvijejo tako, kot si je nekdo zamislil je čisto brez veze.
    ______________

    Breza pozdravljena!

    Kot vse kaže si tudi ti vzrediteljica. Vsaj tvoje dogmatično stališče kaže na to. Vendar zgodba ni tako črno-bela kot jo želiš tukaj prikazati. Upam, da ne bo prevelike zamere, ko bom zapisal, da je tvoje zapisano stališče tipično vzrediteljsko. Tisoči vodnikov ali lastnikov psov bi se MORALI podrediti interesom in "produktom" nekaj sto vzrediteljev, ki imajo vedno prav, storijo vedno vse prav, njihovi psi so najboljši in ni ga večjega greha kot podvomiti v njihov prav.

    Vodniki so ( smo ) praviloma le velika skupina popolnih tepcev, ki o kinologiji, vzgoji, šolanju, socializaciji, karakternih lastnostih posamezne pasme in drugih "hudo strokovnih pasjeslovnih znanostih in vedenjih" nimajo najmanjšega pojma. Pravzaprav smo vodniki lahko sploh srečni, da nam vzreditelji sploh zaupate prodati kakšnega psa, ker takšni kot smo, nismo vredni prav nobenega zaupanja in o psih ter "pasjeslovju" ( beri: kinologiji v najširšem pomenu besede ) nimamo niti najmanjšega pojma. Prav nam je vodnikom nesposobnim, da se nam dogaja to kar se nam pač dogaja, tepci neumni in popolni kinološki ali pasjeljubni *****i.

    Breza trdo zapiše: "Iz rodovnika se pač vidi prednike...in ker se smotrn, vesten in preudaren kupec psa zagotovo pozanima, kaj je s predniki, se lahko že v samem začetku izogne tistim, ki mu po genetskih linijah zaradi kakršnega koli vzroka ne ustrezajo.
    Če tega ne naredi - pač njegov problem."

    Res je, vidi se imena prednikov in nič več od tega. Menda ne pričakuješ, da se bo sedaj vodnik še poglabljal v zgodovino nekaj preteklih linij prednikov mladiča, ki si ga želi nabaviti ? O navedenih in dostopnih ocenah preizkušenj prednikov pa nima smisla odpirati razprave, ker nas bo pripeljala v razpravo v kateri vsekakor ne manjkalo hudih besed in vroče krvi. Kaj za boga milega pa naj nekemu vodniku pove kopica nemških ali čeških imen psov in pripisanih nekih ocen prednikov nekega mladiča, ki si ga želi lovec-vodnik nabaviti? Razen redkih izjem popolnoma nič.

    Zavedati se je potrebno, da vodnik, ki želi imeti jazbečarja, želi pač jazbečarja in ne pomanjšanega terierja. V tem obstaja pri jazbečarjih problem.Vodniki, ki so se pred časom spajdašili z nemškimi rejci jazbečarjev so zapacali karakterne lastnosti linije odličnih jazbečarjev, ki so še pred nekaj desetletji prevladovali v Sloveniji. In ni iz trte zvita ugotovitev enega od starih slovenskih kinoloških sodnikov za jamarje ( ne vem če je spoštovani gospod še živ in ga zaradi tega ne omenjam z imenom ), ki je zatrjeval, da so slovenski vzreditelji linije jazbečarjev zapacali, ko so hoteli iz jazbečarja narediti pomanjšanega terierja in mi je svetoval, da naj se v bodoče pri jazbečarjih odločam za češke linije in ne nemških. Moja osebna izkušnja potrjuje besede tega starega in izkušenega kinologa in kinološkega sodnika iz oklice Celja ( to lahko zapišem ).

    Dokler bodo vzreditelji " na svet spravljali" mladiče za svoje potrebe, naj delajo kar hočejo. Nimajo pa prav nobene pravice eksperimentirati na moj račun in v mojo škodo ter še posebej v škodo pasme in njenih prislovičnih karakternih lastnosti zaradi katerih se v glavnem tudi odločamo za neko pasmo. Sam želim imeti resastega jazbečarja z vsemi njegovimi lastnosti in ne pomanjšanega terierja. Pika! Upam, da mi sedaj po osemnajstih letih "jazbečarije" in zavidljivih kinoloških uspehih za katere pa si ne lastim zaslug temveč jih z največjim veseljem priznavam pasmi resasti jazbečar,ne bo še kdo povedal, da o jazbečarjih nimam najmanjšega pojma ? Veliko je tega česar na tem kinološkem področju res ne vem, vem pa kakšnega psa želim in hočem imeti, ker sem takšne že imel. In da končam s to razpravo: ne zanimajo me interesi vzrediteljev in nekaterih "pogojnih" kinologov - vodnikov, sam želim imeti resastega jazbečarja z vsemi njegovimi prvinskimi lastnostmi. Pika!

    Pa brez zamere in seveda srčen kinološki pozdrav!

    P.S.: Tista primerjava med avtom ter čevlji z nabavo pasjega mladiča se ti ravno najbolj posrečila.

  8. #28

    Privzeto

    Se opravičujem za nekaj napak v tekstu, ki pa mi jih sistem ne pusti odpraviti. Ali pa popraviti ne vem kot pač mnogo česa drugega tudi ne.
    Sraka

  9. #29
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Sraka, dober članek si napisal. Mnogi vzreditelji se podzavestno ob vsaki priložnosti samopromovirajo, ker je njihovo pač naj, naj........ Še huje je, ko začnejo pljuvati po drugih.

    Lunca od kod pa ti veš, da je ta jazbečar mešanec ? .

  10. #30

    Privzeto

    prilagam fotografije jazbečarja, pa sami presodite, če je kaj mešan..
    jaz se strinjam s srako. ko sva šla po psa se dolgo pogovarjala z gospodom, ki nama ga je prodal. videla sva mamo, spraševala sva o vsem, kar se nama je zdelo pomebno. nisva ga kar na vrat na nos odpeljala domov. na žalost pa nisva taka strokovnjaka, da bi kar presodila kakšen bo pes ko prideva domov.

Stran 3 od 8 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •