Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 80

Tema: Kratkodlaki jazbečar

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Za vsak problem obstaja rešitev, ni pa rečeno, da nam bo tudi vsaka rešitev všeč. In ravno pri naših psih do zadnjega čakamo, da nam bo nekdo povedal za čudežno rešitev, pa žal ni vedno tako.
    Še vsakega otroka ne zna vzgajati vsak starš!
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  2. #12

    Privzeto

    jaz samo ne maram, da mi solijo pamet, tisti, ki ne vedo kaj se dogaja s takim psom. vaš odgovor je bil korekten in proti njemu nimam prav nič in hvala za nasvete.

  3. #13
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Spott pozdravljena.

    Lunca,Hubertus in Sraka so vsi znani kinologi in vzreditelji psov tako da tudi sam spoštujem njihova mnenja.To so ljudje ki nabirajo znanja o kinologiji iz literature in nato tudi vse v praksi preizkusijo ,skratka živijo z psi in kadar je dovolj časa tudi samo za pse.Vsi imajo po svoje prav vendar v tvojem primeru bi poslušal Hubertusa in Srako ,saj ne da bi podcenjeval Lunco vendar ona se ukvarja z Basseti in je odlična vodnica in vzrediteljica te pasme še več s svojimi psi je dosegla že vrhunske euro in več uvrstitve,vendar nisem čisto prepričan če se je že srečala z dominantnim,samovšečnim in sploh z vwelikim Jaz -bečarjem.Sam sem to pasmo imel in sicer samčka ,ki je počel podobnereči kot jih vajin kuža in ravno tako je živel še z prikupno brak jazbečarko vendar sta oba kot delovna psa (lovska) živela v pesjaku in zato so bili problemi manjši.Žal mi je usoda oba psa vzela.Povem ti lahko to,da je bil Beny popolnoma drugačen v gozdu ,ubogljiv in sploh super pes ,ko pa se je vrnil domov so se začele težave in tako je bilo vsa štirileta kolikor mu jih je narava dala. Nikoli ga nisem uspel popolnoma obvladati pa se z psi ukvarjam profesionalno in zato verjamem da ga tudi vidva ne bosta. Edina rešitev je oddaja psa nekomu ki ima prostor in dovolj časa za sicer izredno zvestega in spoštovanja vrednega malega viteza z ogromnim srčkom ki pa kot sem že napisal bije v Jaz-bečarju .
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #14

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Sraka, ....ma jaz ne zastopim ene reči...

    Če si s tvojim psetom opravil vse preizkušnje, potem bi moral biti vendar brezhiben in idealen zate in za lov. Ti pa greš in tako vrhunskega psa daš nekomu drugemu.
    Nekaj tukaj ne štima... Kako si ti lahko bil nezadovoljen s psom, če pa so strokovnjaki na PNZju ugotovili, da je pes brezhiben?
    Če bi meni sodnik rekel, da je moj pes dober ga že ne bi dal nekomu drugemu. Če sodnik pravi.....
    ________
    Kolega Hubertus napačno si razumel moje pisanje ali pa si zelo površno bral kar sem zapisal. Res je, da sem s psičko opravil PNZ in to niti ne slabo ter po ocenah sodnikov celo več kot dobro. Vendar je sodnik videl psičko le en dan na PNZ in tisto kar se je sodnikom zdelo odlično, je mene najbolj motilo in sem želel spremeniti. Sam namreč ne rabim in ne želim imeti male zverine, temveč malega in umnega psa jazbečarja, ker sem to imel vse do prihoda te psičke. In nikomur nisem psičke oddal, temveč je še vedno pri hiši, ker je nad njo pokroviteljstvo prevzela žena, ko sem ji povedal, da bo psička pač morala od hiše. Uklonil sem se ženini volji in priznam, tudi meni se je psička smilila, pa sem pač obesil svojo lovsko kinološko kariero na klin.

    Psičko pa sem tudi umaknil iz lova, ker je enostavno nisem v stanju obvladati in tudi prav nobene volje nimam, da ko bi jo v lovišču spustil, potem čakal tri do štiri ure. Brez nadzora spustiti je ne smem niti na vikendu, ker takoj pobegne iskat in preganjat mačke pri hišah in sem si nakopal precej jeze in ostrih besed bližnjih ter daljnih sosedov.

    Lovišča v Slovenskih goricah so zelo drugačna od lovišč nekje na Krasu ali Dolenjskem ali Notranjskem in tukaj je uporaba psa pri lovu, ki ga do do konca ne obvladaš nemogoča. Pes, ki na lovu odide predaleč in se ne dovoli priklicati, je za naše razmere neuporaben. Pes mora skrbeti kje je vodnik in ne obratno. Tudi jazbečar ali terier morata v naših razmerah prevzeti večji del lastnosti ptičarja, potem se z njima da izvajati lov. V nasprotnem sta lahko dobra le za jamarjenje, s čimer pa se ne ukvarjam.

    Prizadeto kolegico, ki je tukaj opisala svoje težave razumem, ker ima moja psička skoraj enake hibe kot jih opisuje za svojega samčka. Kolikor mi je znano, je bila z psičkom celo v pasji šoli, pa so jo zaprosili, da se več ne udeležujeta, ker se psa ne da umiriti in šole zaradi njega enostavno ni mogoče izvajati, ker jazbečar bega in vznemirja ostale pasje udeležence v šoli. Več naj pove sama, če meni, da bi kaj koristilo.

    Nekoč sem na tem forumu o problemih, ki se pri jazbečarjih pojavljajo tukaj že pisal. Pa ni bilo odziva. Vedno več je vodnikov, ki se pritožujejo in že lepo število jazbečarjev je svoje življenje končalo od lovčeve puške ( povozil jih je avto ) ali pa so bili oddani v nelovčeve roke, če so imeli srečo. Če bi to bila moja prva jazbečarka, bi pač menil, da jazbe?ar takšen pač je. Pa ni res. Pred to sem imel jazbečarko s katero sem imel I. nagradni razred po krvni sledi in je v širšem mojem okolju veljala za enega najboljših krvosledcev. Na tekmah jo je po točkah premagoval le znani barvar Paša. Njen odstotek uspešnosti iskanj ( srnjad ) je bil okrog 85 %. S tem seveda ne želim reči, da sem kak velik strokovnjak za jazbečarje ali kinološki strokovnjak, vsekakor pa sem si v dvanajstih letih druženja in dela ter uspehov z prejšnjo psičko nekaj izkušenj ter skromnih znanj le nabral. Vse to pa je pri novi psički popolnoma odpovedalo in na celi črti je zmagala ona in sem bil popolnoma poražen. Pomagali niso tudi modri nasveti tistih, ki o vzgoji in šolanju psov vedo vse ali skoraj vse kot sami zase radi povedo ali zapišejo.

    Menim, da bi se vzrejne komisije za jazbečarje morale nad temi informacijami, ki prihajajo s terena vsaj zamisliti, če že storiti ne nameravajo nič.

    Pa lep pozdrav!

  5. #15

    Privzeto

    vsem se za odgovore zahvaljujem in sporočam, da bova psa oddala. z njim ni mogoče hoditi v šolo, naj povem, da smo res bili naprošeni, da odidemo. bilo je zelo zoprno. jazbečarja se ne da obvladati in je res najbolje da zanj skrbi nekdo, ki misli, da bo temu kos. upam pa, da ne bo nikoli koga napadel kot je naju. v prvi vrsti sva ga oddala zaradi ptičarja, saj ga je resno poškodoval.vem, da jazbeččar ni pes za začetnike, to tudi nisem, saj smo imeli že 3 jazbečarje, s katerimi ni bilo težav. v vsaki pasmi lahko obnašanje varira, vendar opažam, da je pri jazbečarjih to še posebaj opazno, saj so bili prejšnji vsi ljubeči, posebaj pa so bili navezani na lastnika in celotno družino in so sprejeli tudi naše prijatelje in celo dojenčka. tako da sva očitno res imela veliko smolo, za kar je meni neizmerno hudo, saj sem imela tako dobre izkušnje in sem res razočarana nad tem, ker nisem nikoli niti pomislila da bi oddala psa. bila sem proti temu in to zelo. dobro sva premislila in se odločila. zdaj upam, da bomo zaživeli mirno in normalno ker je bilo res stresno s tem malim vragom. upam, da se bo vzreja jazbečarjev popravila saj se mi zdi velika škoda, da so postali taki.

    vsem lep pozdrav

  6. #16

    Privzeto

    Veper,že res,da so moja prva in edina pasma Basset Houndi,vendar sem si izkušnje nabirala najmanj 10 let kot inštruktor psov v Kinološkem društvu.To sem lansko leto opustila,ker nisem več mogla združevati prostega časa z vzrejo,šolanjem lastnih psov in razstavami.Tudi Basseti niso tako nekomplicirani za šolat,kot se zdi.Pa mi pri njih šolanje uspeva.V vseh teh letih sem spoznala samo eno,da je najmanjši izziv šolati Nemškega ovčarja.Zakaj? Zato,ker je za moje pojme kot robot,ki samo čaka na ukaze.Za moj okus premalo razmišlja z svojo glavo.Mene pri šolanju stimulirajo psi,ki razmišljajo s svojo glavo in za katere porabiš kar nekaj energije,da ga pripraviš do tega,da določeno stvar naredi z veseljem.Trenutno šolam tri pse,ki so vsak poglavje zase.Prvi je dominanten samec,ki je rabil kar nekaj "predalčkanja",da smo ga postavili na njegovo mesto in da sedaj lepo dela in ne misli samo na to,kako bi dominiral.Druga psica je nekomplicirana žverca,ki super dela poslušnost,slaba točka pa so ji dreki takih in drugačnih vrst(ni izbirčna).Tretja psica je čisto poglavje zase.Kupljena je bila stara 16 mesecev in kakor sedaj ugotavljamo,po vsej verjetnosti tudi matretirana.Že skoraj 1 leto ji počasi "dvigujemo"samozavest.Nič grobosti,nobenega kričanja,veliko pohval,priboljškov,crkljanja.Stvar deluje.Še vedno je previdna pri tujcih,nezaupljiva,drugače pa se je super vklopila v trop in tudi pri šolanju so napredki občutno drugačni."Počasi se žaba dere" je star pregovor.
    LP Tjaša

  7. #17

    Privzeto Kastracija

    Zanima me, če bi morda v konkretnem primeru pomagala kastracija psa in če bi s tem omilili opisano vedenje? Lp

  8. #18
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ne bi pomagalo.
    Pravilno je, da ste psa oddali. Tak pes potrebuje ograjeno dvorišče ali vsaj velik boks. Težko je s takimi "nevrotiki". Med terierji se tudi najdejo, pri drugih pasmah bolj redko. Takemu psu je treba pokazati kdo je gazda a tega ni sposoben vsakdo. Lastnika bo nato spoštoval, vse drugo pa bo pogrizel. S takim psom si v stalnem strahu. Tudi jagat moraš z njim individualno.

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat Prskač je objavil: Pokaži objave
    Zanima me, če bi morda v konkretnem primeru pomagala kastracija psa in če bi s tem omilili opisano vedenje? Lp
    Kastracija v veliki meri spremeni značaj psa. Kako se v posameznem primeru odrazi tak poseg je težko predvideti. Vsekakor psu popusti teritorialni in zaščitnišku nagon pa tudi nagon po reprodukciji, ki ima za posledico še kup drugih vedenjskih značilnosti, močno opeša.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  10. #20

    Privzeto

    čisto sem pozabila omeniti, da je bil ta jazbečar kupljen od lovca. ker naj oče ne bi imel vzrejnega dovoljenja mladičkov niso mogli prodati lovcem. ko sva ga šla iskat so nama pokazali mamo, oče naj bi bil poškodovan. mama je bila zelo prijazna in krotka. nihče naju ni na nič opozoril, kasneje sva sama ugotovila, da je imel drugi pes v leglu zlomljen repek in ga nihče ni želel. ko so domnevno 3 mesece staremu psu začeli izpadati zobje sva ugotovila, da je starejši kot so nama rekli. kako se lahko to zgodi pri lovcu? ravno zato, ker so bili najni dedki lovci sva jim zaupala. najin ptičar je prav tako kupljen pri lovcu, ki nama je use povedal, smo še vedno v stiku, zelo ga zanima kako pes odrašča... to je korekten odnos.
    trenutno iščeva jazbečarju novega lastnika, pa je kar težko. včeraj je ponovno do krvi zgriznil fanta, ko mu je hotel odvzeti nekaj iz gobca. tako da se stanje slabša. naj omenim, da sva lovca pri katerem je bil kupljen kontaktirala, pa se nama ne javlja več.

Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •