Stran 7 od 8 PrvaPrva ... 345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 80

Tema: Kratkodlaki jazbečar

  1. #61

    Privzeto

    Lepo da se zgodba razpleta v zadovoljstvo psa in novega lastnika/ce.

    Pogreje me predvsem odnos prve lastnice in njej podobnih, ki pojmujejo dober dom za psa kot "kraj kjer ga imajo vsi radi, topel domek..:" in podobne neumnosti. Potem pa pride do težav.
    Ma kakšen topel domek? To mi meji na tiste norce k psom kupujejo oblekce ipd.
    Pes potrebuje gospodarja, nekoga ki bo znal skrbeti zanj in bo hkrati zahteval od psa da je to, kar je. Da bo torej nudil psu vse kar ta potrebuje. Da bo skrbel za njegov karakter, da torej lovskih psov ne bo zapiral v sedmo nadstropje bloka v Šiški al kjerkoli že, potem pa seveda ga paril s podobnim meščančkom (ne mešančkom!) in ga prodajal kot lovskega psa. Ali obratno - da kupi lovskega psa, potem se pa čudi zakaj je oklal do krvi fantka ki mu je hotel nekaj vzeti iz gobca in podobna jajca... Kupte si pudle pa čivave pa jih noste v torbicah al karkoli že počnejo ljudje s pasjimi nadomestki za otroka!

    Iz prve roke lahko pritrdim: Jazbečar je fantastičen pes, ki je v pravih rokah lahko odličen (lovski) drug in pomočnik, pa tudi krasen čuvaj in pravi družinski pes. Kaj so prave roke je dokazala druga lastnica.

    Sedanji lastnici privoščim čimveč lepih trenutkov s psom, prvi lastnici pa čimmanj lovskih psov. Bo za vse bolje.

  2. #62

    Privzeto Nateg, laži ali zgolj dolgčas?

    Danes sem na poti skozi Bežigrad srečala tale dva:

    Povezava 6285

    Sta sicer nekoliko starejša kot na fotki, ki jo je pred časom delila z nami lastnica "pobesnelega jazbečarja".

    Ptičarja je imel na vrvici dečko, deklica (očitno avtorica sporočil "spott") pa je peljala jazbečarčka.

    Lepa slika....ampak!

    Se vprašam, kdo tu gor koga nateguje? Je jamranje glede lastnih psov samo iskanje pozornosti? A ni bilo rečeno, da je bil jazbečarček oddan v drug dom, kjer je najbolj zlat in oh in sploh kuža? In ali ni taista deklica besno iskala po drugem forumu zavetiške pse (oziroma pse, ki se nahajajo pri prostovoljcih), da bi "zapolnila" praznino, ker imajo reveži zdaj zgolj enega kužka?

    Ali pa je otrokom zgolj dolgčas in morajo malce po forumih izživet svojo energijo. Pa imet ves folk za norca!

    Kam gre ta svet....

  3. #63
    Član od
    Dec 2009
    Lokacija
    Cerknica
    Prispevki
    9

    Privzeto

    Jazbečar, o katerem se je govorilo v tem forumu, je definitivno pri meni, v novem domu. Je dober pes, dober prijatelj, ima pa tudi svoje slabe lastnosti, ki pa definitivno niso tako moteče, da bi lahko označila psa kot psa z vedenjskimi motnjami. Jazbečar je pač trmast, mene pa zna prinesti okoli, zato ni ravno najlepše "vzgojen", nikakor pa ni agresiven.
    Kar se pa tiče prejšnjih lastnikov, ne bom komentirala, meni sta naredila uslugo s tem, da sta mi oddala "agresivnega jazbečarja", se pa strinjam z vami, da ni fer prositi za pomoč, če je ne potrebuješ in izkoriščati ljudi, ki so pripravljeni pomagati tudi neznancu.

  4. #64

    Privzeto

    Spoštovana brownie.

    Nekaj v tej zgodbi ne drži. Ali nimaš jazbečarja s tega foruma, ali pa je vse skupaj en velik nateg. Ker tegale jazbezčarja sem skupaj s ptičarjem zagotovo videla včeraj za Bežigradom v Ljubljani.

    Glede na to, da spadam med tiste, ki si pse zapomnijo v dlako, žal tukaj z nategom ne bo nič (deformacija pač, ki se ji po več kot dveh desetletjih dela v tej branži ne moreš izogniti).
    Last edited by Breza; 12. February 2010 at 19:52.

  5. #65
    Član od
    Dec 2009
    Lokacija
    Cerknica
    Prispevki
    9

    Privzeto

    Spoštovana Breza!
    Naj ti povem mojo zgodbo. Konec oktobra sem iskala psa. Ali je čistokrven ali ne, me ni brigalo, le da bo prijazen, čist in bo rad hodil. Dobila sem dve ponudbi. Prva, mešanka Binca ni prenašala vožnje, zato ni prišla v poštev. Druga je bila za sedemmesečnega jazbečarja. Slikca, pogovori po mailu. Psa naj bi lastnica oddajala, ker se ne razume s starejšim psom in je do njega agresiven.
    Dobili smo se v Ljubljani, s psom sva si bila všeč, lastnika sta mi ga podarila, skupaj s povodcem, njegovo dekico in kupom nasvetov, kako delati z njim.
    Ker o jazbečarjih nisem vedela popolnoma nič, sem nekega dne brskala po internetu in našla tudi ta članek. Zgražala sem se, kako morejo biti tudi "takšni psi, in bolj ko sem brala, bolj me je stiskalo v želodcu. Pes sicer ni bil podoben mojemu Browniju, a podatki, ki sta jih o sebi dajala lastnika (dedek kinolog, drugi pes Spotty) pa so bili grozljivo podobni. Zato sem poslala ta link bivši lastnici in jo vprašala, kaj to pomeni. Potrdila je, da je res to ona napisala, da je v začetku res bil problematičen, da je bila zelo jezna nanj, da pa sta ga prevzgojjila in da je takšen, kot sem ga spoznala. Pripisala je, da ga vzame nazaj, če me moti to, kar je napisala. Je pa takoj potem nabavila mešančka, ki se s Spotyjem lepo razume.
    Poskusila bom dodati slikco, če mi bo uspelo, če pa kaj hodite v Cerkniške konce, se pa lahko dobimo na kavici, da v živo spoznate tega našega junaka,
    saj nočem, da bi me imel nekdo za nepošteno, posebej pa ljudje vaše sorte, ki ste bili pripravljeni nesebično pomagat, pa se počutite izdani.

    ps- slikce mi je uspelo naložit, prva je današnja, druga s hčerko pa je posneta novembra, ko je prišel k hiši.
    Lep pozdrav

  6. #66

    Privzeto

    Ptičar je bil zagotovo isti, kot je na slikah od spott. V to sem prepričana 100 %. Hodili so drug za drugim. Najprej dečko s ptičarjem. Deklica pa je imela zadaj na povodcu "vlečnega" jazbečarja.

    Ptičar je imel popolnoma enako obarvanost in masko kot na slikah, bil je ustrezne starosti. Jazbečar za njim pa je bil kratkodlak in spet "prave" barve.

    Ni ravno neskončno mnogo ljudi v tej naši Sloveniji s kombinacijo kratkodlaki jazbečar - nemški kratkodlaki ptičar. Sploh ne med nelovci (in ta dva tudi L od lovcev nimata). Prav tako je barvna kombinacija teh dveh psov precej unikatna.

    Torej kako razložiti ta misterij?

    Upam samo, da deklica spott ni "nategnila" prostovoljk, s katerimi se je menila za posvojitev mešančka in za katerega je nato tudi odpovedala nabavo (bojda si je premislila zaradi nekega študija v tujini ali kaj) ter izbrala kakega drugega pasjega reveža za svojo žrtev (sorry, sem še vedno pod vtisom bulmastifov).

    Upam, da tisti mali jazbečarček ni gmajniški najdenček (označenega imajo namreč kot "rezerviranega"), glede na to, da so se prvega tako zlahka znebili.

    Skratka...nekaj ne štima.
    Last edited by Breza; 12. February 2010 at 23:08.

  7. #67

    Privzeto

    PS: Za kavo sem pa vedno!

  8. #68
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Breza je napisala da je za kavo vednoV resnici jo bolj po redko pije ampak kakav ali pa coca cola ,mogoče tonic.Aja po uspešnem lovu pa ene male borovničke he he. In ker jaz pijem kavo ,in če vabilo na snidenje velja tudi za druge vpletene se lahko zmenimo za en sprehod ob cerkniškem jezeru in pripeljemo svoje pse,da se tudi oni spoznajo.Če bo posadka popolna to pomeni najmanj sedem kosmatincev tri psice Nemški kratkodlaki ptičar, ata in hči bavarski barvar,samček slovaški kopov in seveda glavni lik jazbečar.

    Samo termin je potrebno vskladiti.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #69

    Privzeto

    Kakšno "crkljanje" na sliki,izgleda da oba uživata!

  10. #70

    Privzeto

    Draga breza hvala ker te tako skrbi zame in ker budno paziš kaj počnem. Upam da te bo ta dogodek še dolgo zabaval in da uživaš ko govoriš neresnice o ljudeh, ki JIH SPLOH NE POZNAŠ.

    Lep pozdrav

Stran 7 od 8 PrvaPrva ... 345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •