Stran 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 80

Tema: Kratkodlaki jazbečar

  1. #51
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Denis, "normalen" jazbečar je oster, ne pa agresiven, kar je velika razlika!

    Tudi standard za jazbečarja veleva, da je potrebno osebke s psihičnimi in vedenjskimi motnjami diskvalificirati iz vzreje. Agresija in popadljivost spadata med vedenjske motnje.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  2. #52
    Član od
    Dec 2009
    Lokacija
    Cerknica
    Prispevki
    9

    Privzeto jazbečar v novem domu

    Naj se predstavim, sem nova lastnica tega " agresivnega jazbečarja". Ja, bila sem naivna in ga vzela, ker sem verjela hvali lastnikov o tem, kako čudovit pes je.
    Slučajno sem zasledila članek in sem bila šokirana, kar sem v nem prebrala. Vsem, ki ste skušali z nasveti pomagati, hvala. Rada pa bi, da izveste, kakšen je jazbečar zdaj.
    Ne bom sodila, kaj je bilo, a pes, ki je pri meni, je čudovit.
    Že prvi trenutek, ko sva se zagledala, je pritekel k meni, skočil v naročje in me pozdravil z enim mokrim francozarjem. Od tega trenutka je moj.
    Agresiven je le do mačk, je pač lovski pes.
    Z drugimi psi se razume, nisva še srečala psa, do katerega pokazal, da ga ne mara. Umiriti zna tudi vaške bevskače, ki so privezani. Potiho začne cviliti in lajež največkrat poneha. Uživa, ko se igra in preganja z njimi, ne glede na starost in velikost psov.
    Pes je čist. Imam ga dva meseca, pa se mi v stanovanju še ni ponesnažil. Tudi nobene škode na pohištvu ni naredil.
    Sprejeli smo ga kot družinskega člana, on to čuti,vse nas ima izredno rad.
    Vsi, ki ga poznajo so mnenja, da tako ljubečega psa pa še ne. Zgleda, da sva si usojena. Rabi pa ogromno nežnosti, izkoristi vsak trenutek za crkljanje v naročju.
    Palice zaenkrat še nismo rabili, na ukaz SEM sicer ne priteče takoj, a pride.
    V gozdu pa ga ne spuščam, saj se zavedam, da je njegov lovski nagon močan in nočem tvegati, da mi uide.
    Upam, da ga ne hvalim prehitro, a je res čudovit.
    Pozdrav vsem in lepe praznike.

  3. #53
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Da ne bo pomote:
    A to je isti pes o katerem je potekala debata na zadnjih straneh v tej rubriki? Pes, ki je bil neukrotljiv in so ga zato oddali?
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  4. #54
    Član od
    Dec 2009
    Lokacija
    Cerknica
    Prispevki
    9

    Privzeto

    Ni pomota, vprašala sem bivšo lastnico, pa je potrdila.

  5. #55

    Privzeto

    Me veseli za malega "cvirgla",da se ima tako dobro.
    LP Tjaša

  6. #56

    Smile

    Kako sem vesela, ko sem to prebrala! Namreč ravno včeraj sem napisala mail prejšnjima lastnikoma in spraševala, kako se ima to revše v novem domu, da me močno zanima, kajti po vsem, kar sem prebrala o njem, se mi je neskončno smilil! Ja, res se mi je usedel v srce, kajti tudi sama imam jazbečarja, do nedavnega sem imela tudi braka in zame so to najčudovitejši psi na svetu! Imajo svoj karakter, pogum in drznost, nikakor pa niso agresivni. Vsaj moji ne. Sem pa napisala prejšnji lastnici, da pes potrebuje veliko ljubezni, da jo lahko tudi vrača. Ko sem videla njegovo sliko, sem dobila solzne oči, ko sem zagledala tisto prikupno jazbečarsko fačico in tiste živahne učke. Takoj bi ga vzela, če bi prej videla te poste! Verjemite, da sem se ponoči zbudila in razmišljala, bog ve, kje je ta mali "vražiček" ali mu je tudi tako lepo kot mojemu, ki svojo ritko tišči pod odejo in se stiska k meni kot majhno dete. Jazbečarji znajo biti ostri in prav se mi zdi tako, toda so tudi poslušni in izredno vdani gospodarju. Pravi srčki! Presrečna sem, da ga imate zdaj vi, ki očitno znate z njim ravnati, ste ljubeči in razumevajoči. Mlad kužek se komaj spopada s svetom in se uči, zato je treba biti zelo potrpežljiv in vztrajen pri vzgoji. Tudi lužice in kakce v stanovanju je treba vzeti v zakup. Če ga imaš rad, sprejmeš tudi vse slabo, ki pride skupaj s psom. Izgleda, da sta si res usojena, kot pravite. Želim vam veliko veselja z njim in pošljite kakšno slikico!
    Lep pozdrav,
    Nadalina

  7. #57
    Član od
    Dec 2009
    Lokacija
    Cerknica
    Prispevki
    9

    Privzeto

    Hvala za te besede. Mislim, da čutiva obe enako do svojih malih ljubljenčkov, ki so, kot sem nekje prebrala- VELIKO SRCE NA KRATKIH NOGAH."
    Res je, da se zanj nikakor ne bi odločila, če bi te poste prej prebrala, saj je on moj prvi pes. A mi niti en trenutek ni bilo žal.
    Seveda vam pošljem kakšno slikco, z veseljem.
    Pozdrav vam in vašimu prijateljčku.
    Jana

  8. #58

    Privzeto

    [QUOTE=Brownie;46043]VELIKO SRCE NA KRATKIH NOGAH."
    Res je, da se zanj nikakor ne bi odločila, če bi te poste prej prebrala,.........
    Jana
    ___________

    Kot velik ljubitelj jazbečarjev ( resastih ) sem vesel, da ste se odločila kot ste se in še posebej, da sedaj svoje odločitve ne obžalujete.
    Komentarjev pa niste prav razumela. Tisto kar vam v teh komentarjih verjetno ni všeč ali kar vas bega se nanaša izključno na jazbečarja kot lovčevega pomočnika. Tu pa se znajo občasno pojaviti kaki problemi.
    Kot hišni in pravi človekov prijatelj pa je enkraten. Star pregovor pravi, da tam kjer hudič ni uspel je poslal žensko. Če bi poslal jazbečarja bi bil še uspešnejši. Napaka hudiča.
    Koliko boste vanj vložila boste dobila nekajkrat povrnjeno. V to ne rabite dvomiti.
    Lepo vas pozdravljam!

  9. #59
    Član od
    Dec 2009
    Lokacija
    Cerknica
    Prispevki
    9

    Privzeto

    Mogoče sem se malo narobe izrazila, nisem mislila vaših komentarjev, priznam, da mi pri vzgoji psa zelo pomagajo, mislila sem na probleme, ki sta jih imela z njim prejšna lastnika.
    Drugače pa se popolnoma strinjam z vami, saj ste ljubitelji jazbečarjev dobili zaradi našega malega družinskega ljubljenčka kar nekaj novih "članov".
    Lepo vas pozdravljam. Jana

  10. #60

    Privzeto

    En takšen izgubljenček (mlad, neoznačen, "čistokrven brez rodovnika" jazbečar) se pravkar nahaja v zavetišču Gmajnice http://www.zavetisce-ljubljana.si/in...l=999&ids=1751

Stran 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •