Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 27

Tema: Strelni dalnogled Hawke 3,5-10x50

  1. #11
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    banner,elite(nevem tocno ker model je bil,nebom neki na pamet govoril).blo je se nekaj modelov,ki pa ce ti povem po resnici nisem gledal za katere modele gre,razen za banner-ja in enega elita,vem da je bila na spodnjem delu nalepkica ki je pisalo made in china.oba sta bila na katabinkah in sta po dobrem letu romala v smeti.....torej ce prav sklepam mores biti pozoren kaj kupis,saj te lahko prodajal hitro nat.....ne.

  2. #12
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Na spodnji sliki so trije Bushiji:

    Elite 3200 3-10x40 (Made in Japan)
    Legend 4-12x40 (Made in Philippines)
    Trophy 3-9x40 (Made in Philippines)



    Kljub slabi sliki mislim, da se dovolj jasno vidi kaj je na posameznem od njih napisano.




    Sam sicer uporabljam samo Trophya, ki je res optično bolj slab, a še vedno za svojo ceno več kot odličen. Elite 3200 in Legend pa sem vzel kot plačilo za delo in jih sedaj prodajam. Sem jih pa doslej veliko primerjal v mraku in sredi dneva z okenske police s starejšim Swarovskim 6x40, Nikonom Monarch in prej omenjenim stricovim Hawke in me zmeraj manj mika prodaja. V bistvu sedaj že bolj razmišljam skoraj o nakupu dodatne puške, da bi mel kam montirat.

    Legend je v mraku na oko enako dober kot Swarovc, Elite 3200 pa tudi ne zaostaja veliko pa je še malenkost bolj oster pri dnevni svetlobi. Oba povozita Hawke na celi črti in tudi z nikonom sta tu tu, vsaj kolikor se mojemo očesu zdi.

    Je pa seveda res, da to ni optika ranga novih Z serij od Swarovskega ali kakšnega Zeissa. Za teh manj kot 300€ pa boljšo optiko zelo zelo težko najdeš. In skoraj zagotovo ne pri optiki Hawke.


    Glede zgodb kako Bushiji prestavljajo križ in kako so v mraku bolj bogi, pa glede na videno v moji lovski družini nikakor ne more biti drugače. Samo v naši LD poznam štiri lovce, ki so jim prijazno trgovci prodali Bushnele Banner in Rimfire za cene med 300 in 400€ in jasno da je potem razočaranje tu. Enako kot da kupiš Mercedesa A razred in jokaš kako je mercedes popolnoma zanič. Seveda dokler se ne pelješ s kakšnim S 63 AMG in vidiš, da mercedes dela avte vse od 18000€ pa do 350000€. In seveda 1.4 A klasa ni tako dobra kot 6.3 S klasa.

    Tako kot pri vsaki strani je pač tudi tukaj treba razmišljat.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  3. #13
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    no pa ker sem se zatipkal in napisal po domace karabinka-repetirka in prodajal-prodajalec,trgovec.
    upam da nebodo spet z vseh strani letele pripombe.

  4. #14
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    banner,elite(nevem tocno ker model je bil,nebom neki na pamet govoril).blo je se nekaj modelov,ki pa ce ti povem po resnici nisem gledal za katere modele gre,razen za banner-ja in enega elita,vem da je bila na spodnjem delu nalepkica ki je pisalo made in china.oba sta bila na katabinkah in sta po dobrem letu romala v smeti.....torej ce prav sklepam mores biti pozoren kaj kupis,saj te lahko prodajal hitro nat.....ne.

    Si me prehitel z odgovorom, ko sem pripravljal slike. In napisal si točno to, kar sem predvidelaval. Banner, ki stane nov 50-80€ jemljete za referenco o Bushellu. Jasno, da gre to v smeti. Ko bo pa nekdo vrgel Elite serijo v smeti pa bi prosil za kak post s pojasnilom o tem. Pa ne prosim potem privlečt nekoga, ki je za Elite daljnogledom kupil Swarovski Z6i 2.5-15x56 ali Zeiss 6-24x72, ker ljudje ki v štartu kupujejo optiko za 2500 in več evrov itak nimajo kaj gledat Bushnellov za 500€, kaj šele s tem primerjat.

    Ko pa smo že pri primerjanju. Ga ni junaka, ki bi rekel, da je Elite 6500€ 2.5-16x50 za 600€, 4x slabši od Z6i 2.5-15x56. Je morda 10% slabši in kar 4x cenejši.

    Pa ne me narobe razumet, tudi sam nameravam kupiti v bližnji prihodnosti Z6 za svojo puško, ampak se pač zavedam da zagotovo Bushnell Elite 6500 ponuja več vrednosti za moj denar.


    Pa za konec še ena pikolovska, ki sem jo sedaj našel preko wikipedije. Nobena od Elite serij se NIKOLI ni delala nikjer drugje kot na Japonskem. ;)
    Last edited by De_Tomaso; 14. September 2009 at 22:36.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  5. #15
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    mmmmmm vrjamem,hvala de tomaso naslednjic k mi bo trgovec ponudil kvazi"original" made in china ga bom lopnil po glavi z njegovim dalnogledom,ker do zdaj so mi v trgovini n..d,ki recimo imajo oglas tudi v reviji lovec,tako sveto zatrjevali da so usi bushiji narejeni na kitajskem kot kao podruznica ameriske firme,da sem ga skor kupil.Torej danes grem k prodajalcu da kupim bushija za na svojo MK,in za cuda ni imel dobenega na zalogi.Zakaj le............slabsi so od.....

  6. #16
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Tinko Balinko Bushiji so delani na kitajskem,v koreji in na japonskem.Na japonskem samo najdražji modeli torej od elita 4200 dalje.Srnjaki pa se skotihjo tudi v sloveniji
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #17
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Veper po kakšnem naključju pa so torej tudi Elite 3200 delani na Japonskem?
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  8. #18
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Pred časom so bili tudi Legend delani na japonskem pa so bili predragi in so proizvodnjo selili.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #19

    Privzeto

    Moj Banner je narejen "made in China" in je montiran na 222 rem, vendar je vse na 100 v desetih centih. Tako da ga ne menjam za nobenega. kar bi mu dodal je samo svetla pikica, ki jo rabiš ko streljaš lisice. Pa še to ni treba če je seng in luna.

  10. #20
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    sej zato ker so skoteni v sloveniji pa si zasluzijo ob strelu le najbolje in precizno
    ok veper ce te prav zastopim japonska,filipini,kitajska to se use eno in isto.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •