Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 40

Tema: Reloading

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto Reloading

    No, še tukej odprem temo glede reloading-a šibernih nabojev. Na hrvaškem lovskem forumu sem videl filmček od reloadinga šibernih nabojev (povezave spodaj). Glede na to, da se naboji vedno bolj dražijo, se z Dolginom (kot večja porabnika lovskih nabojev) odločava o nakupu takega pripomočka na filmu (65€).

    Ker so dobri šiberni naboji okol 0.5€, me zanima, če se s takim pripomočkom pride pod 0.5€ na naboj? Rabljenih tulcev se dobi malo morje, tako da ni to tak problem. V filmčku je pokazana cena tulcev že z netilko(100kos/10 funtov) ter košaric (200kosov/5 funtov).

    A kdo ve, koliko stane 1kg smodnika, primernega za šiberne naboje ter koliko stanejo kapslni?

    Evo še povezave:

    http://www.youtube.com/watch?v=tH9uR...e=channel_page
    http://www.youtube.com/watch?v=VBJrA...e=channel_page
    http://www.youtube.com/watch?v=ZcEKr...e=channel_page

    Kaj menite? Ima kdo izkušnje iz polnjenja šibernih nabojev?
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  2. #2

    Privzeto

    Za šibre bo pa ja REX dovolj dober (30 EUR/kg) ali kaj?

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat pmarijan je objavil: Pokaži objave
    Za šibre bo pa ja REX dovolj dober (30 EUR/kg) ali kaj?
    pol ti pridejo pa rogisti eno odtrobit.

  4. #4

    Privzeto

    Resno vprašanje; ali to kdo dela? Cene in nabava surovin (lahko na zs,da ne bo reklam).
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #5

    Privzeto

    http://www.eguns.com/spearcat/1-4.wo...lviFiw9As0ylQw
    Tole me mika,je sicer mal dražje,ampak se mi zdi da je to to! Kje se da nabavt to reč? Kdo ve?

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #6
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    pa nesplaca se to filat.sej se dejansko krogel tudi nesplaca filat,ce ne streljas nevem kaj,oz za tisto kar na lovu porabis,se definitivno nesplaca,za recimo trap pa dvomim da bos pod 17centov prisel skozi,toliko namrec stane naboj.

  7. #7

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    pa nesplaca se to filat.sej se dejansko krogel tudi nesplaca filat,ce ne streljas nevem kaj,oz za tisto kar na lovu porabis,se definitivno nesplaca,za recimo trap pa dvomim da bos pod 17centov prisel skozi,toliko namrec stane naboj.
    Tinko.....,a misliš res? Ne vem no.....
    Dober krogelni naboj stane tam okrog 2,3€ (recimo Norma).... Za šibrene naboje pa zato sprašujem ker ne vem. Če ne druzga je pa "gušt" s svojim patronom jagat.......

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #8
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    dolgin se popolnoma strinjam gust je pa gust,a mi lahko nekdo ki se z tem ukvarja pove koliko ga stane eden naboj prema novim-tovarnisko polnjenim,recimo z isto kroglo.
    in koliko ga stane siberni naboj prema tovarnisko polnjenimi
    prosim ce se da v stevilkah

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Tinko, mislm da se mora priti pod 0,5€ na šiberni naboj - skor sigurn!
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  10. #10
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    pol ervina je v trgovini in to siroka paleta nabojev za ta denar,ce ne prides pod 30centov se nikakor nesplaca pomoje.je dolgin je lepo napisal gust je vazen.........ce mi kdo nafila trap naboje po 13centov jih takoj kupim 10.000 kak kandidat hehehehehehe:icon_::icon_:

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •