Stran 8 od 11 PrvaPrva ... 4567891011 ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 105

Tema: Kaliber 7x65r

  1. #71

    Lightbulb rws

    izbral DK. mislim da bo to to.

  2. #72

    Privzeto

    Letos bom proval z sako hammerhead, cena ugodna, krogla zelo natančna.

  3. #73
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Sedaj že nekaj časa uporabljam S&B PTS. Sem zadovoljen, ker ne razbija in divjad pada na mestu (postrelil sem 7 glav srnjadi). Morda je premalo za dokončno oceno, a bi ti vseeno priporočal.
    No, sem pa ustrelil mimo. Res da ne razbija (zgoraj navedenih kosov nisem odkupil) ampak dela pa potpludbe, kar sem opazil pri prvem kosu, ki sem ga odkupil (sicer v 308).
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  4. #74

    Privzeto

    Pozdravljeni!

    Mene pa zanima, ali je kdo že poiskusu naboj za ta kaliber od Hornadya? Oz a se sploh dobi te naboje v Sloveniji?

  5. #75

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    No, sem pa ustrelil mimo. Res da ne razbija (zgoraj navedenih kosov nisem odkupil) ampak dela pa potpludbe, kar sem opazil pri prvem kosu, ki sem ga odkupil (sicer v 308).
    Išče in išče, pa ne najde. Trenutno najboljša krogla v 308 in hkrati poceni je LOS-ova. Če pa želiš iskati naprej pa veliko uspeha. Krogel je dovolj.
    Bokarca, ti pa vedno napiši za kateri kaliber gre. Ista krogla dela pri vsaki hitrosti drugače.
    Last edited by alojz1; 1. June 2013 at 10:24.

  6. #76

    Privzeto

    Tukaj je debata samo za kaliber 7X65R, tako da je navajanje za kateri kaliber gre brezpredmetno. Poleg tega ima omenjeni proizvajalec samo eden naboj v tem kalibru, tako da tisti ki ga/je že uporabil ve za kaj se gre.

  7. #77

    Privzeto

    No potem pa takole. Če loviš tudi večjo divjad potem Grom. Drugače pa katera od Hornady, Speer ali Sierra 120 grain (7,8g). Ker je hitrost okrog 900m/s vse pade na mestu. Podpludbe so minimalne.
    In še utemeljitev. Pred kratkim sem iskal srnjaka streljanega z 11g Norma (tipa krogle ne vem). Streljan pozno zvečer, zjutraj dobil le glavo in kosti. Pobeg 150m. Očitno dober zadetek ker so bili deli pljuč na nastrelu. Ni pa bilo šoka. Pri večji hitrosti je šok vedno. Razen v prsku zna še iti.
    Tudi jaz imam ta kaliber. In nikoli ne streljam težjih krogel.
    Last edited by alojz1; 1. June 2013 at 11:16.

  8. #78

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni!

    Mene pa zanima, ali je kdo že poiskusu naboj za ta kaliber od Hornadya? Oz a se sploh dobi te naboje v Sloveniji?
    Ja potem pa napiši, da gre za GMX kroglo. Dela enako kot Grom in je uporabna res za vso divjad. Če le zadeneš tistih 15 cm.

  9. #79

    Privzeto

    Sam v 7x65r streljam težje krogle, trenutno Sako hamerhead 11g. In sem zelo zadovoljen.

  10. #80

    Privzeto

    Kriteriji za zadovoljstvo so različni.
    V kakšnem težjem drilingu in za težjo divjad je v redu. Napiši pa eno samo prednost težje krogle v lahki prelamači ko lovimo pretežno srnjad, muflona, gamsa.

Stran 8 od 11 PrvaPrva ... 4567891011 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •