Stran 7 od 11 PrvaPrva ... 34567891011 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 105

Tema: Kaliber 7x65r

  1. #61
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    pozdravljeni

    zanima me katero kroglo bi priporočali v tem kalibru (7x65R) za srnjad, lisico,...

    gramaža okrog 9g?

    razmišljam o:
    - sierra prohunter 120 grain
    - sierra gameking 140 grain
    - nosler partition 140 grain (ki je malo dražja krogla)
    - speer krogle???

    izkušnje, priporočila, lahko kake drugi predlogi izven teh štirih.

    Naboje bi napolnil sam, tako da potrebujem samo kroglo.

    hvala.

  2. #62

    Privzeto

    Grom in 45 grain N140 ali
    Sierra 120 grain ali Speer ali Hornady. Od teh je vseeno katera samo, da je 120 grain in 46 grain N140
    Pri slednjih je polnjenje minimalno, zato pa ne razbijajo in dajejo vedno izstrel.
    Last edited by alojz1; 19. April 2012 at 23:20.

  3. #63

    Privzeto

    Oče je z 9,1 gramsko Nosler Partition kroglo uplenil ca. 10 jelenov in precej srnjadi. Odlična krogla ne samo za srnjad in lisice.

    Zmeril sem tovarniško Hirtenberger municijo in iz 65 cm cevi je bila izmerjena hitrost 930 m/s.

    Samo za srnjad je Partition verjetno res nepotrebno drag, ampak človek nikoli ne ve kaj mu pride pred cev.

    S kroglo Sierra 9,1 gr (140 grs) ne moreš pogrešiti - bodisi Pro-hunter (flatbase) ali GameKing (boattail), kar ti pač bolje nese iz tvoje puške.

    Vprašanje tudi iz kakšne platforme streljaš (teža puške), ker je odsun manjši pri manjši teži krogle.

    Samo za srnjad je bila meni tudi všeč 8 gr KS od RWS. Ima "scharfrand", kar zagotavlja dlako na nastrelu (doma imam še 54 krogel,če te zanima kontaktiraj).
    Last edited by janez valentic; 21. April 2012 at 18:20. Vzrok: čudna so pota spomina

  4. #64
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Števerjan, Gorica, Italija
    Prispevki
    48

    Privzeto

    Citat janez valentic je objavil: Pokaži objave

    Samo za srnjad je Partition verjetno res nepotrebno drag, ampak človek nikoli ne ve kaj mu pride pred cev.
    Kaj bomo šparali na kroglah, ko imamo toliko drugih stroškov... Če že postrelimo 20 patronov na leto, naj bodo vsaj kvalitetni!

  5. #65

    Privzeto

    Citat Jurij Klanjšček je objavil: Pokaži objave
    Če že postrelimo 20 patronov na leto, naj bodo vsaj kvalitetni!
    Jaz mislim drugače. Bolje postreliti 60 cenejših v tarčo in 20 na divjad, kot samo 20. Zadetek v trup je za vsako divjad dokončen. Problem so slabši streli. Tedaj pa cenejši naboji praviloma naredijo večje poškodbe kot dragi.
    Izjema so hitri kalibri.

  6. #66
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Števerjan, Gorica, Italija
    Prispevki
    48

    Privzeto

    @Alojz, popolnoma se strinjam s tabo. Sam postrelim približno 300 Sierra GameKing (najcenejših na italijanskem trgu) v papir, za lov pa uporabljam enako težke Barnes TTSX. Oboje polnim sam, tako da so zadetki na istem mestu. Hotel sem izraziti misel, da je naš plen "vreden" kvalitetne krogle, ne pa najcenejše. To pa seveda lahko uporabljamo za luknjanje papirja.

  7. #67

    Privzeto

    OK

  8. #68

    Question 7×65r

    katera za srnjad (da ne bo ravno preveč škode naredila)?
    najbolj so mi dosegljive RWS ks, dk, evo, id class in S&B sp, spce, hpc.
    nekako pa se bolj nagibam k lažji krogli...

  9. #69
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Spce dela kar veliko škode, v tem kalibru drugače uporabljam TIG 11,5g pa nedela velike poškodbe pa tudi podpludb ni velikih, zaenkrat mi še noben kos ni šel dlje kot par metrov

  10. #70
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Sedaj že nekaj časa uporabljam S&B PTS. Sem zadovoljen, ker ne razbija in divjad pada na mestu (postrelil sem 7 glav srnjadi). Morda je premalo za dokončno oceno, a bi ti vseeno priporočal.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

Stran 7 od 11 PrvaPrva ... 34567891011 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •