Stran 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 71

Tema: Barnes triple schok

  1. #51
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Kot obljubljeno bom objavil fotografije Barnes XLC v kal. 7x65r, Igmana in S&B SPCE.

    Povezava 6177

    Povezava 6178

    Povezava 6179

    Povezava 6180

    Barnesa med tremi kroglami ne bo težko spoznat. Igman je bolj trd od Čeha. No to je to.

    Pa pardon za kvaliteto slik, sam ne vem kam mi je sestra digitalca založila ;)
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  2. #52
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Tine,tale barnesova krogla iz tvoje slike je prebila divjad?kakšno?
    Js sem s to kroglo streljau dve lisici,obe obležali v ognju,srnin mladiček je pa padel po 10 metrih z lepo nakazanim zadetkom..
    Je pa res,da jo čeh polni vsaj 10% premal..
    pa da bi bila še malo bolj natančna,bi bila pa zelo dobra zadeva..
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  3. #53
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Kot sem par postov nazaj omenil. Streljana je bila v plastičen sod nabit z mokrimi cunjami.

    V divjadi pa je nisem še videl, ker je vse prebila. Pretirane volje po bwošku skakat za kroglo pa tudi nisem imel. Tako, da smo se s prijatelji omislili homemade balističnega gela.

    Zanimivo za stestirat različne kugle
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  4. #54
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Privzeto Prošnja za pomoč...

    Lp!

    Se da, kje v Sloveniji dobiti to municijo, s to kroglo v kalibru .270 win??? Morebitne informacije na z.s. Hvala! Pa še kake izkušnje, če so...

    Federal, Barnes; Tipped Triple-Shock; X Bullet; 7,13 grama

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  5. #55

    Privzeto

    Jaz jih nisem našel v tem kalibru, zato sem krogle(TSX) kupil v Avstriji, polnil jih je kolega. Je pa to res trda krogla, uplenil cca. 40 kom., kljub dobrim zadetkom je divjad skoraj vedno šla še 50-200m. To me je res motilo, zato sem nabavil RWS H-Mantel, kjer teh problemov nimam. Obnese pa se na pogonih in pri težji divjadi. Namenjena je divjadi nad 30 kg.

  6. #56
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat nik je objavil: Pokaži objave
    Jaz jih nisem našel v tem kalibru, zato sem krogle(TSX) kupil v Avstriji, polnil jih je kolega. Je pa to res trda krogla, uplenil cca. 40 kom., kljub dobrim zadetkom je divjad skoraj vedno šla še 50-200m. To me je res motilo, zato sem nabavil RWS H-Mantel, kjer teh problemov nimam. Obnese pa se na pogonih in pri težji divjadi. Namenjena je divjadi nad 30 kg.
    To sigurno ne drži, saj H mantel ni "odporen" na ovire.

  7. #57

    Privzeto

    To, da se obnese na pogonih in pri težji divjadi, sem mislil na Barnes TSX.
    H-Mantel pa je zelo občutljiv, ampak divjad pada v ognju.

  8. #58
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    primorc brez morja
    Prispevki
    48

    Privzeto

    Za krogle tipa TSX, TTSX,... naj bi bili primerni kalibri z veliko hitrostjo, saj le tako konstrukcija teh krogel pride do izraza in se krogla deformira, kakor je predvidel proizvajalec ter ob zadetku v prsno votlino povzroči hidrodinamični šok. Slabši zadetki s to kroglo krepko podaljšajo lov. V počasnejših kalibrih se ta krogla obnaša podobno kot polnooplaščena krogla. Zato tudi dolg odhod divjadi iz nastrela.

    Osebno si za pogone te krogle ne bi izbral v nobenem kalibru, kajti najmanj kar si želim je, da krogla ob zadetku v kamen ali kakšno drugo trdo oviro še 30m ali več žvižga po zraku. Sicer pa je odvisno od konfiguracije terena. Res pa je, da teji krogli vsaka vejica ne predstavlja ovire.

    Po mojem mnenju se v kalibru .270 veliko bolje odreže vrsta drugih krogel.

    nik, si mogoče našel kakšno kroglo po zadetku v divjad? Je prišlo do deformacije krogle kakršno zagotavlja proizvajalec? Če imaš kakšne slike bodo dobrodošle vsem, ki razmišljajo o nabavi te krogle v tvojem kalibru in njemu podobnih kalibrih. Hvala.
    Kjer se prepirata pameten in neumen tisti tretji, kateri ju opazuje, ne vidi razlike...

  9. #59

    Privzeto

    Našel sem kar nekaj krogel, slik žal nimam. Deformirala se je pravilno, ampak skoraj nikoli do konca, le nekje do premera 10mm. Pri težjih praši?ih pa se je odprla do konca. Kot pravim, dobra krogla a le za težjo divjad.

  10. #60
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Števerjan, Gorica, Italija
    Prispevki
    48

    Privzeto

    ima kdo od vas izkušnje s kroglami Barnes TSX TIPPED? sam jih bom začel kmalu uporabljati v kal.30-06.

Stran 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •