Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 18 od 18

Tema: 4.oktober,svetovni dan varstva živali

  1. #11
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Je kdo na včerajšnji praznik nesel v gozd kakšen jerbas kostanja, detelje, gob za srnice ali kakšen sočen zrezek za zveri, jetrca za ujede mogoče?
    Kolikor sem videl, so dvonogi samo nosili iz gozda ven. In to tolikšne žaklje in košare, da so morali po poti počivati. Sama hinavščina!
    Na kritike takih ne dam nič in se ravnam samo po zakonsko predpisani lovni dobi in planu. Ker vem, da tisti, ki takšno hinavščino podpirajo, jo tudi sami gojijo.
    Tako sem včeraj zvečer lepo jagal, sicer brez uspeha, pa vendar.

  2. #12
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Škoda, ker tega dne ni nihče izkoristil za osveščanje javnosti- nabiralcev o pomenu plodov za divje živali, ter o mirnem tihem gozdu, ki naj bi bil varen dom divjih živali. (mogoče pa naslednje leto)

  3. #13

    Privzeto

    Tudi pri nas se je vodstvo LD odločilo da skupnega lova ne bo. To so lovcem povedali ob prihodu na zborno mesto. Veselje je bilo neizmrno

    Sam sem odločno proti takšnemu uklanjanju. Ker takoj ko smo se odrekli lovu na dan varstva živali, smo posredno priznali da jih ne verujemo.
    Vsi pa vemo, da je tudi lov sestaven del varstva divjadi.
    Sam sem jagal zjutraj in zvečer.

  4. #14

    Privzeto

    Danes je dan, ki ga pogosto povsem drugače pojmujemo in razumemo. Nič hudega, saj smo ljudje in imamo različna mnenja. Vseeno pa se mi zdi zanimiv odnos krovne organizacije do tega dneva. Na spletu LZS (pa tudi na forumu) ni nikjer zaslediti informacije o svetovnem dnevu živali.

    Za komunikacijo s širšo javnostjo se mi zdi pomembno, da je vsaj obvestilo. Saj lovci smo z živalmi povezani. Tako ali drugače.

  5. #15

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    ...
    Za komunikacijo s širšo javnostjo se mi zdi pomembno, da je vsaj obvestilo. ...
    Se ti zdi, da jim je to pomembno?
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #16

    Privzeto

    Pomembno je "biti zraven".

    Jaz morda gledam drugače (pa ne trdim da je samo tako prav).

    Če je kdorkoli včeraj vtipkal v internet vsaj dan živali ali le živali, se je na brskalniku odprlo kar nekaj strani. In menda ne rabim razlagati, da so bile to strani društev za zaščito živali ...

    Težavo vidim v tem, da se o 4. oktobru razpisuje v Lovcu, ki ga berejo (pa še to ne vsi) samo lovci. No in smo spet tam - govorimo sami sebi.

    Širši javnosti primanjkuje pametnih informacij. Koliko je narejenega v dobrobit živalim z lovske strani nikoli ne zvedo. Razen če gre za kak napovedan sestanek, ko pa večkrat spet brcnemo mimo z odstrelom bolne živali in zimskim krmljenjem.

    V tem smislu se mi zdi pomembno. Izkoristimo možnosti predstavljanja celovite slike in se ne zapirajmo vase. Ne vsiljujmo svojega mišljenja ampak le predstavimo svojo plat slike o živalih tudi drugim.

  7. #17

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    Pomembno je "biti zraven".
    ...
    V tem smislu se mi zdi pomembno. Izkoristimo možnosti predstavljanja celovite slike in se ne zapirajmo vase. Ne vsiljujmo svojega mišljenja ampak le predstavimo svojo plat slike o živalih tudi drugim.
    Saj ravno o tem govorim. Namreč ali se ti zdi, da je njim to pomembno? Krovni organizaciji namreč. Tistim, ki nas zastopajo. Tistim, ki naj bi skrbeli za odnose z javnostjo. Tistemu, ki vodi in dirigira službo za stike z javnostmi. Tistemu, ki je delavko, ki je bila na tem področju aktivna, pripravil do odhoda.
    Fantje in dekleta, riba smrdi pri glavi!
    NI dovolj, če se mi po svojih družinah raztrgamo z delom z mladimi in krajani, za stik z laično javnostjo je potreben premišljen nastop, ki pa bi zahteval določena namenska sredstva, pametno in efikasno usmerjena na najbolj dostopno ciljno publiko. Ob pravih trenutkih, kot je bil tudi ta dan.
    Bi rekel, da bi potrebovali še komisijo za stike z javnostmi, pa se bojim, da bi delala po vzoru kakšne druge, ki zanjo niti ne slišimo.
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #18

    Privzeto

    Sršen, misliva enako, samo tvoje vprašanje, ko si skopiral ...se jim zdi pomembno ... sem razumel da misliš če je širši javnosti pomembno.
    Tu mislim da imava enako mnenje. Širši javnosti se zdi pomembna objava, LZS pa ne

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •