Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 37

Tema: Reloading

  1. #1

    Privzeto Reloading

    Zdravo,

    Ker sem tudi sam navdušen nad reloadingom, sem tudi nabavil vse potrebno. Zanimajo me vaše iskušnje, kaj uporabljate (kompletne Kite...) ali ste naprave kupili ločeno, kakšen smodnik uporabljate...... Kako ste zadovoljni. Lahko zaupate tudi kaksen recept.....

    Moderator, če je že objavljena ta tema, jo izbrišite.

    lp

  2. #2

    Privzeto

    Komletni kit.....

  3. #3
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Koliko pa stane tak kompleten kit?
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  4. #4

    Thumbs up Ponovno polnjenje

    ...prvo je odvisno, kaj boš polnil (samo za puško ali tudi za kratkocevno), potem je odvisno koliko kosov vsega streliva boš polnil na recimo mesec ali leto,... Kit ni nikoli dober, ker ti zraven prodajo robo, ki ponavadi ni "bogvekaj", oz. je ne morejo drugače prodati - sam kupujem posamezne komponente - ne vem, kaj si nabavil - a ta komplet od LEE, ki je na fotki?

    Poglej - klasičen izračun bom ti prikazal na recimo pištolski municiji. Izdelava naboja v cal. .45ACP me stane cca 7-8 centov/kos, pod pogojem, da imam lastne tulce + svoj čas + čas in druge surovine (el., voda, čistilo,...) za čiščenje in obdelavo tulcev, katere si pač ne računam. Z opremo sem bolj skromen, kar pomeni, da sem kupoval tisto, kar bom optimalno rabil za sebe in nisem planiral masovne proizvodnje za kolege. Kupoval sem tako rabljeno, kot novo opremo. Ko bom imel vse, kar potrebujem, me bo oprema stala cca 800-1000 EUR skupaj (nekaj opreme imam sedaj še izposojene). Da se vrnem k izračunu: najcenejša municija v omenjene kal., ki je trenutno na zalogi v trgovini me stane 50 centov/kos, kar pomeni, da imam 42 centov/kos v dobrem, to pa pomeni, da morem napolniti 2500 kosov municije, da sem pokril strošek opreme, pri tem pa sem imel 200 EUR stroškov z materialom (smodnik, krogle in netilke - tulci so pa za večkratno uporabo). Tukaj sem navedel stroške samo en kaliber, filam pa še cal. .357MAG, .38Special, 9x19, 8x57IS, kupil pa bom še prešo za šrot (ker so buckshoti in idealke/brenneke predragi), ter v roku cca dobrega leta nameravam še sigurno nabaviti puške v cal. .308W, 7x65R in .223Rem, ne polnim pa .22lr. Pri puškah je razlika v ceni streliva še večja, čeprav je potem ne postreliš toliko, kot pištolske/revolverske. Torej ali boš in kako boš kupoval opremo je odvisno od večih dejavnikov - eden je sigurno stroškovni vidik porabljene municije, drugi je bolj kvalitetna municija in prilagojena posameznemu orožju z namenom izboljšanja strelskega rezultata, tretji vidik je hobi, itd.

    Katere smodnike - za puške priporočam boljše smodnike (VV recimo - čez mejo se dobi pa še kaj drugega), za kratkocevno pa odvisno od namena - za šport je REX dovolj, za lov pa sigurno kaj kvalitetnejšega.

    Recepti pa pridejo, ko boš imel "pečico" zmontirano in vse sestavine na mizi - nasploh so pa recepti cca, oz. od do, ostalo boš glede na okus in potrebe moral stestirati in ugotoviti sam...

    Pa veliko sreče in veselja pri polnjenju!
    Last edited by pmarijan; 28. August 2009 at 01:04.

  5. #5

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave
    Koliko pa stane tak kompleten kit?
    109,00 EUR na e-gunu - je pa to LEE 50th Anniversary Kit z enopostajno Breech Lock challenger prešo, manjka pa še marsikaj,...

  6. #6

    Privzeto

    Jaz sem dva dni nazaj iz ZDA naročil tole: http://www.grafs.com/order/product/246395
    Z poštnino in davki in carinami me bo prišlo nekje 280€, pri nas stane isto enih 150€ več. Baje je pa tale RCBS roba precej kvalitetna. Polnil bom 308w za šport in .30-06 za lov. Smodnik bo kar lepo VV N540.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    sam imam Lee deluxe reloading kit, cel komplet(preša, tehtnica, dozator, shell holder, in nekaj drobnarije) je stal 170e. zaenkrat sem z njim zelo zadovoljen.Polnim samo 308win, matrico imam rcbs-ovo.
    Od smodnikov sem probal vihtauori N133, N135, N140, HODGDON H4895, IMR4064.
    Pri vsakem sem našel polnitev, kjer je bila grupa pod 1.5cm, razen pri H4895. Pri n133 z 8,4G SPEER FLAT NOSE, N135 sierra game king 9.7g, N140 sierra match king 10.9g, IMR4064 sierra pro hunter 8.1g.


    Me pa zanima, če je kdo od vas probal smodnik alliant in accurate?...ali celo kaj drugega.?

  8. #8

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave
    Koliko pa stane tak kompleten kit?
    Koliko pa stane ta ki ne bi vedel. Prilimal sem ga samo, da si tisti kateri ne polnijo lepše predstavljajo. Kupil sem posebej, ker drugače dobiš kar veliko slabbega blaga (recimo prešo-ok, ostalo pa slabo).Pmarijan je na omenil da ga bo stalo od 800-1000 Evrov, toliko je stalo mene, povprečna zadeva.

    Zanima me kje kupujete naboje razen na ARTEKU in kje čavre. Kupil sem čavre od NORME ampak bi želel še kakšne ekonomične (prvi partizan....) za polavtomatsko puško, ker tam čavre ne uloviš

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Sam uporabljam RWS tulce (so dražji ampak trpežnejši), zelo dobri so tudi že uporabljeni Blaserjevi (izdeluje jih Thun - "T" na dnu), od smodnikov predvsem Rotweilove - R903, 907 in Vihtavuorijev VVN133 ter IMR4895 (po moje enak kot H4895) - od netilk pa BR in pa Magnum (pri nekaterih polnitvah in kroglah zelo pomembna izbira netilke) - vse našteto za 9,3x74R in 9,3x62.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    P.S. Od orodja imam večino od RCBS - zelo pomemben (nujen) pripomoček je tudi merilec hitrosti.

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •