Stran 2 od 9 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 87

Tema: Klopi in bolezni

  1. #11

    Privzeto

    Izgleda da imam prav srečo s klopi letos.
    Tale je že prav kapitalc, sem ga fajn zredil. Res je zadnj čas da gre temperatura pod ničlo.
    Povezava 5188

    Povezava 5189

  2. #12

    Privzeto

    Majhen namig glede klopov. Moja izkušnja. Za prisesanega klopa imam zdravilo. Kapljica WD 40 (je vedno v nahrbtniku), klop v nekaj sekundah dehidrira in pogine. Počakam še minuto in ga počasi odvijem. Nobeno drugo sredstvo se ni pokazalo za učinkovitejše.

  3. #13
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Lectograjski je objavil: Pokaži objave
    Majhen namig glede klopov. Moja izkušnja. Za prisesanega klopa imam zdravilo. Kapljica WD 40 (je vedno v nahrbtniku), klop v nekaj sekundah dehidrira in pogine. Počakam še minuto in ga počasi odvijem. Nobeno drugo sredstvo se ni pokazalo za učinkovitejše.
    Pri teh "zdravilih" se pojavlja vprašanje če v tem času klop ne izpusti, izbruha trebušne vsebine nazaj v ranico in se s tem še poveča možnost okužbe.
    Včasih so bila tudi zdravniška priporočila podobna. Kapljica olja ipd.
    Dandanes priporočajo pinceto in enostavno poteg navzven brez vrtenja.

    Potem pa vedi kako je najbolj prav.

    Mogoče je 8x57JS res še najboljše zdravilo.

  4. #14
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto kiklop

    Capra, fajn si ga zredil. Imaš dobro kri . Čudno, da te ni takoj zasrbelo, tako kot mene.

  5. #15

    Privzeto

    Čik al pa ogenj!

  6. #16

    Privzeto

    Pri odstranjevanju je najboljši postopek sledeč : v lekarni si nabavite sprejček (ne vem točno kako se imenuje),je narejen na bazi tekočega dušika in s tem klopa zamrznete in ga lahko brez problemov odstranite,po odstranitvi ga obvezno še stisnite. Bolj ko ga boste "rofkali" s kakimi olji in masažami slabše bo,prej bo izpustil v vas še tisto česar še ni do tistega momenta. Strup oz. slina klopa NAJ BI BILA termolabilna,torej Zobrove navedbe držijo,če mate zadosti j...c da se kurite s kakim ognjem!
    Sicer pa Capra.... temperature pod ničlo klopu ne škodujejo,lahko da zmrzne,ne bo pa zaradi tega poginil (podoben sistem ima navadna muha,poskusite jo zamrzniti in potem počasi odtaliti,presenečeni boste). Klop lahko v temperaturah pod ničlo preživi tudi več let. Tudi s hrano nima problemov,ko se enkrat naje in sam odpade(recimo od divjadi) ima za kar precej časa lahko mir. Je bolj grozna živalca kot zgleda na prvi pogled.
    Ne igrajte se z zdravjem,riskirajte tiste dve škatle patronov in se pojdite raje cepit proti KME. In drži kot že prej napisano: zaščite po prvi dozi cepljenja še ni,saj gre v tem primeru za mrtev virus (priprava organizma na cepivo),v drugi in vseh nadaljnih dozah pa je oslabljen virus,tako da ga telo zlahka premaga in ustvari zadostno število protiteles,zato je tudi ključnega pomena, da ste ob cepljenju povsem zdravi.
    Za boreliozo pa je najboljša preventiva redno pregledovanje po prihodih domov iz gozda.......

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #17
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Capra ima prav. Ko pade temp. se aktivnost klopov zelo zmanjša. Pozimi ga redko dobim. Jaz vzamem pinceto in ga v momentu spulim, tako, da nima časa sikati v mene .

  8. #18

    Privzeto

    Zdravo,

    Pri sebi sem opazil, da me klopi ne marajo, če smrdim po dimu. Ker veliko taborimo, je tam obvezen tudi taborni ogenj in dim. Obleka, koža, lasje kmalu smrdijo kot star dimnik. Preprost in učinkovit način, le v civilizaciji potem ljudje malo vihajo nosove.

    Ali je mogoče kdo opazil kaj podobnega!

  9. #19
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Erlihioza je tudi polezen, ki se prav tako lahko pojavi ne samo pri psu, temveč tudi pri človeku.
    Z Biso greva danes na test. Bojim se najhujšega.

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Letos je, vsaj na področju našega lovišča, tele golazni ogromno.

    Zanimajo me vaše izkušnje z učinkovitostjo repelentov. Se je kakšen izkazal za bolj učinkovitega?

Stran 2 od 9 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •