Stran 8 od 9 PrvaPrva ... 456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 87

Tema: Klopi in bolezni

  1. #71
    Član od
    May 2012
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    8

    Privzeto

    Citat zerox je objavil: Pokaži objave
    Najbrž se res ne bo noben namenoma z bencinom namazal. Je pa sigurno ta vonj najbolj učinkovit. Pri delu z motorko, ko lepo "dišiš" po mešanci, še nikol nisem dobil klopa..
    Jaz sem prav zaradi dela z motorko prišel do tega spoznanja.Tudi gozdni delavci kateri delajo z žago z klopi nimajo težav.Koliko je pa danes divjad še občutljiva na bencinske hlape je pa tudi vprašanje,saj je po gozdovih in poljih vse polno raznoraznih porabnikov naftnih derivatov.Verjetno so divjadi precej bolj tuje vonjave raznih zaščitnih sredstev.

  2. #72

    Privzeto

    Kako je kaj s klopi pri vas?

    Jaz sem mojemu psu v zadnjih dneh odstranil 20 klopov, od velikih (eden je celo sam odpadel na tla) do malih, še ne prisesanih.

    Katera sredstva po vaših izkušnjah res učinkujejo pri psih, da niso več takšen magnet za klope.

  3. #73
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Resnično jih je veliko, ni bilo prave zime. Frontline dobro deluje.

  4. #74

    Privzeto

    Jaz psici namestim ovratnico (bela) prosti zajedacem (klopi, bolhe). Imena se ne spomnim, bom pogledal pa napišem. Sem zadovoljen z njo, deluje tudi po tem ko gre pes v vodo, kar je pri prepeličarjih pogosto. Treba jo je dovolj pogosto menjevati in služi namenu. Stane pa okrog 12,00 EUR, če se ne motim.

    Nobeno sredstvo pa po moje ne deluje tako, da pes ne bi dobil kakšnega klopa. Pri moji psici se vseeno pojavijo na glavi (čelo) okrog ušes.

  5. #75
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Za pse najbolj pomaga kvalitetna ovratnica (npr Scalibor) proti klopom. Deluje celo sezono.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #76

    Privzeto

    Advantix dela 100%. Ampulo stisneš psu za vrat in je to to. Slaba stran tega "repelenta" je cena, za psa nad 25 kg košta ena škatla ampul 40€...,ampak se splača, klope in bolhe odganja tudi v okolici psa (npr. pesjak)
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #77

    Privzeto

    Tudi pri nas so klopi že zelo dejavni

  8. #78

    Privzeto

    Moj pes uporablja ovratnico res odlična
    Name:  Foresto,-ovratnica-proti-zajedalcem---do-8-kg.jpg
Views: 769
Size:  16.0 KB

    Zober, lepi sliko in ne linka na trgovino! Sem popravil.
    admin

  9. #79

    Privzeto

    Sam sem poizkusil (oziroma moj resasti jazbečar) kar nekaj ovratnic, scalibor pa je edini ki je res deloval. Zdrži pa celo sezono

  10. #80
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto ovratnice

    Tudi jaz sem zadnji dve leti na svoji psici uporabljal ovratnico Scalibor (isto ovratnico dve leti). Delovala je 100%. Vendar pa sem od vodnikov slišal, da naj bi ovratnice imele škodljiv učinek na delovanje pasjega nosu. Koliko je v tem resnice?

Stran 8 od 9 PrvaPrva ... 456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •