Stran 1 od 9 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 87

Tema: Klopi in bolezni

  1. #1
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Exclamation Klopi in bolezni

    Previdno!!

    Na Celjskem porast primerov borelioze



    Tudi na Dolenjskem se povečuje.

  2. #2

    Thumbs down Borelioza

    Na gorenjskem je pa že mem saj kar se mene tiče upam
    Povezava 5048

    Tole je moja noga u začetku junija. Klopa mi je moja izdrla po parih urah pa je bilo čez ene tri tedne tole poj.
    Sem odšel k zdravniku ki mi je dal dozo sumameda, poj sem bil ene dva dni enih 300% več na skretu kot ponavadi ampak se je počas poštimalo. Baje pa če zamudiš je pa dost neprijetna stvar. Slišal sem da so nekateri pristali na vozičku.

    lp

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Uf, ja precej je zajeban, če zamudiš. Moj voča, je prepozn porajtov, da se mu rdečica okol pika klopa veča... 14 dni je hodu na jesenice po 1uro na infuzijo.
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  4. #4

    Privzeto

    Js sn jih že letos meu ene 15 pa se nisn šou cepit! Mnde ja ne bo kake kozlarije!

  5. #5

    Privzeto

    Za boreliozo ni cepljenja. Se je pa fajn cepit proti klopnemu meningoencefalitisu. Eni so pravi srotiji po preboleli bolezni, tako da se splača cepit.

  6. #6

    Privzeto

    Citat guss je objavil: Pokaži objave
    Js sn jih že letos meu ene 15 pa se nisn šou cepit! Mnde ja ne bo kake kozlarije!
    Guss ne zajebavaj se z svojim zdravjem, pa se bejž hiter cepit. Je pa res da so nekateri jagri bolj iz hudiča od klopov( upam da nisi med njimi ha-ha).

  7. #7
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Mene fejst napadajo klopi. Spomladi sem jih imal ene 10 ali več. Celo tri naenkrat na nogi. Sreča, da je na Prim. Borelie malo. Dobra zaščita so škornji, ki jih bom od sedaj nosil vsako pomlad. Klop se prime na čevelj ali nogavico in nato potuje po tebi.
    Sem se pa cepil proti meningitisu, letos dvakrat, po enem letu spet, nato po treh letih in naprej vsakih pet let. Vsaka doza je 30EUR .

  8. #8

    Privzeto

    Pri nas pa je vsaka doza 26 EUR. Dobiš eno takoj, drugo čez 2 tedna, tretjo čez 6 mesecev, potem pa čez leto, tri, pet... Je pa vseeno potrebno biti pozoren na boreliozo kot opozarjajo vsi. Tudi proti meningoencefalitisu si baje odporen šele po drugi dozi, saj samo prva ne prime dovolj.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #9

    Privzeto

    Bo treba it ja!

  10. #10

    Privzeto

    Kolegi malo premislite, doza je 30 eur. Prvo leto stane cepljenje 100 eur, nato pa po 30 eur na 5 let. Pa ja ne boste šparali na zdravju! Pojdite se cepit! Meningoencefalitis ponavadi pusti hujše posledice kot borelioza, ker ga kasneje "opazimo". Za boreliozo pa naj vas kar bolša polovica večkrat tedensko dobro pregleda, če ste flekasti. Jaz sem jo fasal pred 10 leti. Zanimivo je bilo to, da se je flek pojavil sam od sebe, kajti klopa tisto leto še nisem imel!

    Ko pa greste na "tehnični" pa omenite, da ste dosti v gozdu, pa če lahko kri še za boreliozo pogledajo. Lahko vas preseneti!

Stran 1 od 9 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •