Stran 3 od 8 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 74

Tema: FUNKCIJA V LD" gojitveni"

  1. #21

    Privzeto

    Glej Janez, ravno zaradi takih nenaučenih lovcev sem odpru to temo. Vozi se po celem lovišču in briše kar po srnah diši. Povej kako take zaustaviti.
    Glede srn kako jih prepoznati pa ne vem če bi se spuščal v debato. Če jo 3x na teden vidiš na istem mestu in vidiš vedno iste mladiče zraven, pol že veš katera je.
    Malo škodoželno bi pa rad zvedel kako si popravil napako ki si jo storil pri srni. Ko ima enkrat za plečetom lukno vsaj kolikor se jaz spoznam na te zadeve ne moreš popravljati napake.

  2. #22

    Privzeto

    Malo smešno mi deluje to omejevanje lova na samo košček ali revir lovišča. Kaj vse si jagri sami ne zagrenimo, pred tem pa tolčemo in bemtimo po funkcionarjih, LZS in seveda ZGS. Poleg ostalih pravic imam tudi pravico lova v lovišču, za katerega je LD podpisala koncesijsko pogodbo in ni ga funkcionarja v LD, ki bi me smel usmerjati kje naj lovim.
    Le to drži vodo, da vse divjadi v lovišču res ne moreš poznati, vendar je odstrel vodeče srne pri nas enak prekršek kot odstrel A srnjaka. Safari lov, ki je žal vse bolj pogost pri mladih lovcih, pa že spada v drugo temo.

  3. #23

    Privzeto

    Glede referentov ... več je funkcijonarjev, slabše stvari tečejo. Gospodar je gospodar, ima predpisane zadolžitve in odgovornosti in to je dovolj za normalno delovanje. Omejevanje lovcev na revirje pa se mi zdi popolnoma bebavo.
    Pri nas se razdeli divjad na revirje, nato pa vsak jaga kjer mu paše. Ko pa se kvota za posamezen revir doseže, jagaš tam, kjer kvota še ni dosežena.

  4. #24

    Privzeto

    To tica zadel si srž te teme. Poglej, sem vodja revirja in se celo leto trudim in prerekam z sprehajalci in z okoliškimi kmeti glede privezanosti psov, bentim na motorje in štirikolesnike,vse to samo zato da ima žival mir. Ko se pa srna odpre se pa pripelje lovec,pa ga prej celo leto niti enkrat ni bilo niti približno v tem delu lovišča, pa mi naenkrat ustreli 2 stari srni, neglede koliko mladih ima, saj jih celo leto niti v sanjah ni videl. Samo reci mi da nimam prav pa bom takoj prenehal z to temo. Vidiš tukaj sem pa mislil da ima gojitveni kakšno besedo.

  5. #25

    Privzeto

    Tica se podpišem pod to kar si napisal, razen pri primerjavi med odstrelom A srnjaka in srne ki vodi mladiče, se ne strinjam. Prepričan sem, da odstrel A srnjaka ni nikakršen prekršek ali škoda, saj smo se A srnjaka izmislili ljudje in ne vem v čem je A srnjak drugačen kot B srnjak. Na žalost! Odstrel srne, katera vodi mladiče pa je ne etično dejanje in je vredno prezira in discilpinske obravnave.

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Točno tako kot pravi Jereb. Vsako izumljanje tople vode ne vodi nikamor. Lahko ti nekdo upleni trikrat vodečo srno pa mu tega ne moreš dokazat zato je vsako kompliciranje popolnoma brezveze. Če imate lovišče razdeljeno na revirje in plan razkosan po revirjih je to čisto v redu in prav, da se odstrel vrši enakomerno po celotnem lovišču. Omejevati lovce na revirje pa je po mojem mnenju neumnost, kdor si ne vzame časa bo tudi v samo enem revirju položil na dlako prvo kosmato stvar, ki mu bo prišla pred cev.
    Ja, pa konec koncev, če v enem revirju pade kak kos več pa to tudi ni tragedija, druge živali hitro zavzamejo njen teritorij. Dobra (močna) srna bo imela vedno dober teritorij, ker si ga bo izborila, enako srnjak. Tudi ko tak osebek uplenimo bo hitro njegov teritorij zasedel močan osebek.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #27
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Kot so nekateri že napisali, več funkcionarjev in več omejitev, slabše gredo zadeve.
    Glede vodečih srn je po mojem takole. Zelo neetično dejanje, ker mladiči ostanejo sirote in je posledično ogrožena njihova kondicija in preživetje. Vkolikor lovec "počisti" celotno družino, bo področje prav kmalu zasedla nova srna. Primerjave s štalo in kravami so neumestne. Tudi razdelitev lovišč na revirje se mi zdi zelo podobno ustvarjanju štal. Tam kjer je srnjadi dosti, bo odstrel lažji in pritisk lovcev večji, kar je čisto prav. Ravno ustvarjanje štal in ohranjanje srne, ki nam dobro nosi mladiče, je potuha. Narava tega ne počne in tudi mi ne bi smeli.

    Sam odstrel spodbujajte in nagrajujte, pa bodo lovci radi jagali in špetira bo vedno manj. Razen zaradi folšije seveda, ki pa jo nikoli ne manjka.
    Uplenitev mlečne srne, katere mladiči so ostali pa obravnavajte na etični komisiji, a verjetno je nimate, kajne. Kot je večinoma nima skoro nobena LD. A le ta bi bila pristojna, disciplinska komisija to vsekakor ni, ker je tudi tak odstrel povsem zakonit!

  8. #28

    Privzeto

    A potem je večini vseeno, če se upleni upleni močna srna v odlični kondiciji, ki vodi močne mladiče ali pa slaba srna s slabimi mladiči... Ne vem no, tukaj se več kot popolnoma strinjam s Perotom, da je greh upleniti tako močno srno v najboljših letih, med tem, ko naj slaba družina gre v celoti čim prej iz lovišča. V tem lahko komot naredim primerjavo z gospodarjenjem doma (ne samo v štali, ampak povsod), ko je potrebno ohranjati samo zdrava jedra.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    319

    Privzeto

    Pero prav je kar delaš, če bi to delalo več lovcev pa bi bilo še boljše!
    Vsakomur je verjetno jasno, da odstrel vodeče srne v dobri kondicji škodi vendar vzrok za to lahko najdemo pri lovcih, ki ne poznajo dobrih in slabih srn ter tudi takih ki se za to ne menijo preveč in odstrelijo prvo, ki pride pred cev.

  10. #30
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    A potem je večini vseeno, če se upleni upleni močna srna v odlični kondiciji, ki vodi močne mladiče ali pa slaba srna s slabimi mladiči...
    Močna ali oslabela srna je v veliki meri posledica dobrega ali slabega gospodarjenja. In "šparanje" in skrivanje povoza srnjakov vsekakor ne spada pod dobro gospodarjenje. Pri dobrem gospodarjenju pa bo tudi povprečna predstavnica populacije močna. In seveda se bo lovec odločil prej za odstrel šibkejšega osebka. Razen seveda, če mu starešina ne nerga, da bi za močnejšo dobili več denarja. Potem pa vsa pametovanja padejo.

Stran 3 od 8 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •