Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 74

Tema: FUNKCIJA V LD" gojitveni"

  1. #1

    Privzeto FUNKCIJA V LD" gojitveni"

    PRJATLI in ostali, pomagajte. Do sobote moram zvedeti kakšno delo ima "gojitveni referent" v lovski družini. Koliko ima dela, koliko besede pri planiranju odvzema divjadi iz lovišča( tukaj mislim iz katerega dela lovišča), koliko se ga mora poslušati, skratka vse me zanima kako je v vaši LD.

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto

    Mi nimamo "gojitvenega" referenta. Prvič slišim za kaj takega?!?!?!
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Tudi v naših koncih še nisem slišal za to funkcijo.

  4. #4

    Privzeto

    Govitveni referent prvič slišim. Verjetno vam v U.O. manjka neparno število. Drugače se mi to zdi nesmiselno, kajti ne vidim njegovega dela. Običajno v sklopu svoje funkcije to opravlja gospodar L.D., to je moje mišljenje.

    lp

  5. #5

    Privzeto

    Da obstajajo v določenih LD gojitvene komisije poznam za gojitvenega referenta pa še nisem slišal.

  6. #6

    Privzeto

    Citat Grizzly Adams je objavil: Pokaži objave
    Tudi v naših koncih še nisem slišal za to funkcijo.
    Kdo pa vam pri planu odstrela določa koliko npr.srnjakov se lahko ustreli v določenem sektorju.

  7. #7
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Gospodar ima to dolžnost.V naši LD sem to jaz.

  8. #8

    Privzeto

    Kaj pa pri vas dela gospodar? Ali pa revirni vodje? Po moje je to delo gospodarja, če pa so v lovišču revirji pa je to delo ravno tako gospodarja, ki vse uskladi z vodji revirjev.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Kdo pa vam pri planu odstrela določa koliko npr.srnjakov se lahko ustreli v določenem sektorju.
    Zakaj bi nekdo določal koliko srnjakov se lako odstreli v revirju? V povprečju inamo lovišča velika okoli 3 000 ha, kar je v sosednjem LPN, velikost enega revirja.

  10. #10

    Privzeto

    Naj razložim zakaj sprašujem. Sedajle se bodo odprle srne. Sem vodja revirja v katerem se da priti na vse strani z avto. Jaz ustrelim 3 komade v revirju, pa se pripelje še" Francl" pa ustreli še en komad. Pa "Miha", pa "Johan",pa"Pero".In zakaj sem vodja revirja, če tega ne morem preprečiti. "Možje" v družini pa pravijo, ko smo se začeli buniti, da to ni prav da je vsak plačal članarino za celo lovišče. Pa sem mislil da bi to lahko preprečil gojitveni.

Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •