Stran 4 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 74

Tema: FUNKCIJA V LD" gojitveni"

  1. #31

    Privzeto

    [QUOTE=ZR7;41069]Močna ali oslabela srna je v veliki meri posledica dobrega ali slabega gospodarjenja.

    Res je, tudi jaz se zelo strinjam z tem.Še vedno pa mi ne date prav da je res kar trdim.Če imamo lovišče razdeljeno po sektorjih bi morali revirni gospodarji postreliti stare srne, ne pa" leteči" lovci. Revirni je tisti ki je največkrat v tem delu lovišča, on ve ali je srna v dobri kondiciji, ali pa je godna za odstrel.

  2. #32
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Mimo vrste 2...

    Lp!

    A kako sem rešil nastalo situacijo!?? Z odstrelom mladiča seveda in ne s kirurškim posegom na srni.

    Na žalost ugotavljam, da je v večini ld tako kot v naši in so nekaj vredni le izbrani lovci (funkcionarji in še kak ki se pridno...), ostali smo pa tretje razredni.

    Ob takšnih razlagah, kako poznam to srno, kozo... in je vedno ta mi pa grejo kar kocine pokonci, da ne bi zapisal da dobim še kakšne motnje...

    Zavedanje in vedenje, da nič ne veš je že zmaga in znanje, a pot do tega je dolga in treba je pogoltniti tudi malo svojega ponosa.

    Funkcionarji kar pridno puške v roke in na lov. Bog nedaj, da vam kakšen tretjerazrednik izpelje kakšno "tolsto" srno.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  3. #33
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Zgrešeno je to,da se smatra odstrel divjadi za nagrado in ne za delo v LDjih.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #34

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Vedno sem si predstavljal da sem na svojem oz v revirju ki mi je bil zaupan v upravljanje, kot kmet ki ima štalo. Kmet najbrž tudi nebi dal svoje "tabule" krave ven, ker ve da mora jutri od te krave živeti. Razloži mi zakaj nebi dali najprej iz lovišča ven tiste srne ki imajo par let zapovrstjo samo po enega mladiča, ali pa še tega ne. Kaj moramo res jagri vse taboljše uničiti danes da bomo lahko jutri jokali da nimamo kaj streljati.
    Zgrešeno je tole:
    A:Imamo štalo (v kateri se obnašamo kot kmet/ gospodar)
    B:Tudi v prihodnosti želimo kaj streljati

    Tole je povsem skregano z vsem leporečjem s katerim vedeno znova farbamo sebe in pa javnost preko medijev. Hinavščina da ji ni para. Ampak taka je pač resnična slika slovenskega "lovstva".
    Sam v temu primeru raje stopim na stran "streljačev" in pa "mrharjev" sem raje to kot pa "gojitelj". Vodečih srn pa ne streljam, tudi zato ker v moji LD srno lahko lovimo (če je ne uplenimo skupaj z mladičem(a)) šele v decembru, ko je srnjad že združena v tropih - sem pa gotov da obstajajo tudi samodeklarirani strokovnjaki, ki znajo v tropu 25 osebkov točno povedati, da je ta in ta mladič od te in te srne ter znajo po sledi v blatu ugotoviti da jim je pot prečkala jalova košuta.

    Janez

  5. #35
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post ...

    Lp!

    He he he... Kurare BRAVO!!!

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  6. #36

    Privzeto

    Luzerja in šarlatana, če ne znata tega. To zna vsak, no skoro vsak jager. Ne govori, ko po delovnem tednu v Lj stopim v lovišče takoj vem kaj je delala kaka srna al pa lisica in kje se je gibala. Dlake preštete ne da bi bli pol na hojladri katerri mladič spada h kateri srni.

    Ja itak, meni je ko da bi vsakič stopil v drugo reko, pa ne bi pol sanjal katera srna je kdaj bila kje ali pa kateri srnjak. Vse se spreminja, ne oporekam pa možnosti, da so eni res maherji in obvladajo zadevo.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  7. #37

    Privzeto

    Pozdravljeni !
    Zgleda da je sem zašla ena (solzica), ki iz fotelja rešuje svet. Bravo Administrator !

    Pero, -, načrtovanje odstrela v LD, sploh ni pomembno kdo ga opravlja in s tem izgublja živce. Vemo kdo nam ga načrtuje in na koncu štejejo le številke. Lovci pa smo samo pohlevne ovčice, ki temu slepo sledimo s krvavimi rokami.
    Dolga leta sem v gozdove vodil otroke iz osnovnih šol in jim razlagal naše plemenito poslanstvo v upanju, da bo etični kodeks imel vse večjo veljavo. Pa so prišle nove generacije lovcev, izobraženi po hitrem postopku in nastalo je stanje, očitno bolj ali manj enako v vseh družina.

    Napake pri odstrelu srnjadi pa se dogajajo predvsem pri odstrelu starejših srn. One so tiste, ki dajo več kot 90% genskega zapisa mladičem.
    Upam, da bo kmalu bolje glede tega, predvsem načrtovanje odstrela, da ga koncesija ne bo zviševala, kot ga je že sama priprava na koncesijo.

    Spremembe že trkajo na vrata in vesel sem, da o tem razmišlja čedalje več lovcev, ki jim ni vse samo doseganje plana odstrela.

    Pa dober pogled vsem skupaj, prihaja čas, ko se bodo dogajale največje napake za nadaljnih 5 let.

  8. #38

    Privzeto

    bravo Milano, se takoj podpišem pod to.
    kajti LOVCI, mi gojimo divjad, za naslednje generacije, ne pa pobijamo divjad le za dosego tega letnega plana !
    lovski zdravo !
    veter

  9. #39

    Privzeto

    Malo sem zgubil elana za tole področje, ker vidim da so tudi nekateri forumovci samo" krvavorokci" ali pa nočejo razumeti teme. Nikoli se nisem bunil če je kdo ustrelil na" mojem "rajonu srnjaka 115 pik.To je samo dokaz dobrega gospodarjenja in to samo in izkjučno samo z starimi srnami. Kaj ti" nuca" dober srnjak če pa oplodi srno ki ima slabo gensko zasnovo.Dokler bomo imeli v svojih vrstah lovce ki bodo samo slepo izpovnjevali plan pa ne gledali vsaj 2 leti naprej se nam slabo piše.

  10. #40

    Privzeto

    Pero imaš popolnoma prav, z odstrelom srnjaka ne narediš tako velike škode, kot pa z nepremišljenim strelom srne, ki bo nosila v lovišče po dva mladiča naslednjih 5-6 let. Vsak si lahko naredi razpredelnico, kolikšno populacijo srnjadi uničiš z enim strelom.

Stran 4 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •