Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 14

Tema: RWS Cineshot

  1. #1

    Privzeto RWS Cineshot

    Nov naboj RWSa: http://www.cineshot.de/
    Je že kdo probal kako nese? BTW, to je krogla samo za na tarčo, ne za žival. Cena je precej všečna, 20€ = 20 kosov...

  2. #2

    Privzeto

    Danes sem pri treningu preizkusil ta naboj v kalibru 7x64 na 100m, z mojo zastavo. Zadovoljen z natančnostjo, je kdo preizkusil na divjadi?

  3. #3

    Privzeto

    Samo za tarčo

  4. #4
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Števerjan, Gorica, Italija
    Prispevki
    48

    Privzeto

    Na spletni strani izrecno piše, naj se s tem ne strelja divjadi.

  5. #5

    Privzeto

    Vrane in mislim da za lisico tudi ni ovir (oz. zakonskih preprek).

  6. #6
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Municija je namenja za streljanje v posebnih kinih, ki jih je v Avstriji in Nemčiji že kar nekaj. Tam se lahko trenira na bežeče merjasce in podobno...
    Link:
    http://www.cineshot.de/

    Divjadi jaz s tem nikakor ne bi streljal samo zato, ker na njem piše RWS...

  7. #7

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Municija je namenja za streljanje v posebnih kinih, ki jih je v Avstriji in Nemčiji že kar nekaj. Tam se lahko trenira na bežeče merjasce in podobno...
    Link:
    http://www.cineshot.de/

    Divjadi jaz s tem nikakor ne bi streljal samo zato, ker na njem piše RWS...

    PROF. racoon..hm..ne vem zakaj je RWS tako slab za divjad ? jaz sem ustrelil z RWS keglspitz, medveda-padel na mestu, ata 4 jelene ..noben ni šel dlje od 150m..mrjasec 7 let star tudi ni šel prav daleč, da ne govorim o gamsih in srnjadi...zame je keglspitz najbolša krogla in v cev ne gre nič drugega kot RWS:icon_:

  8. #8
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat VETER Z URŠLE je objavil: Pokaži objave
    PROF. racoon..hm..ne vem zakaj je RWS tako slab za divjad ? jaz sem ustrelil z RWS keglspitz, medveda-padel na mestu, ata 4 jelene ..noben ni šel dlje od 150m..mrjasec 7 let star tudi ni šel prav daleč, da ne govorim o gamsih in srnjadi...zame je keglspitz najbolša krogla in v cev ne gre nič drugega kot RWS:icon_:
    Veter z Uršle, preberi vse poste, ki so napisani višje. Poglej si tudi link, ki sem ga pripel.

    To je krogla oz. municija, ki je namenjena izključno SAMO za strelske kine in NE za streljanje na divjad, še najmanj za medveda. Če na njej piše RWS, še ne pomeni, da je za divjad.

    RWS je pa drugače vrhunska in ne samo dobra municija. Je pa tudi vrhunsko draga.

    Lovski zdravo!

  9. #9

    Privzeto

    Včeraj nabavil 100 kosov teh nabojev, cena 15€/20 kom. Bom enkrat sprobal na kadavru povožene divjadi, ker me res zanima učinek krogle. Kolikor sem bral po nemških forumih, RWS ne priporoča uporabe na divjadi, zaradi tega, ker krogla ni bila preizkušena. Jo pa kar nekaj nemških lovcev uporablja za lov in so zadovoljni.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat VETER Z URŠLE je objavil: Pokaži objave
    PROF. racoon..hm..ne vem zakaj je RWS tako slab za divjad ? jaz sem ustrelil z RWS keglspitz, medveda-padel na mestu, ata 4 jelene ..noben ni šel dlje od 150m..mrjasec 7 let star tudi ni šel prav daleč, da ne govorim o gamsih in srnjadi...zame je keglspitz najbolša krogla in v cev ne gre nič drugega kot RWS:icon_:
    Ne vem a naj se smejem ali jokam. RWS municija je zelo slaba za divjad. Res slaba, divjad ponavadi ob srečanju z njo umre

    Dečki, CINESHOT ni namenjena lovu!!! Je tako kot so že drugi povedali namenjena za uporabo v strelskih kinih za trening. Hudiča, samo zato ker je poceni pa ja ne boste s tem divjadi streljali??? Za streljanje divjadi pa pomoje lahko vsak reskira tistih dobrih 50 eur (če hočemo rws) in si nabavi škatlo nabojev, ki so namenjeni za odstrel divjadi. Več kot škatlo na leto pa redko kdo postreli v enem letu na divjadi (govorim o kroglah).
    Last edited by mugo; 1. March 2011 at 14:30.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •