Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 43

Tema: Štirikolesniki (ne avto) v lovišču

  1. #11
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tudi pri nas je bilo nekaj podobnega. Motoristi previdno !!!! Jaz bom raje podrl eno veliko drevo na stezo .

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Jaz sem z gorcem enkrat že letel čez žico... sicer sm jo še kar dobro odnesel, lahko pa bi bile posledice strašne, če bi si npr. zlomu tilnik... Če bi našel kretena, ki jo je napeljal, bi ga zlomu.

    Niso pa problem samo zajle, nastavljene iz objestnosti, ponekod (npr po srednjegorskih pašnikih ) so čudovite poti za MTB, in so žice od električnih pastirjev včasih speljane čes pot. Tudi te bi morale biti vidno označene, še posebej na področjih, kjer je več gorskih kolesarjev in tekačev.

  3. #13
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Poti na pašnikih največkrat niso vrisane v zemljevide in kot take tudi niso javne kar pomeni,da jih lahko lastnik ogradi z el.pastirjem kot mu to odgovarja in z tem dejanjem nikakorne krši nobenega zakona ali predpisa. Druga stvar pa je če so poti vnešene v katastre in zemljevide in tako javne. Ravno tako to velja za gozdne poti in steze ,včasih celo vlake. Ne gre pa spregledati dejstva,da je največkrat najbolj jezen na kolesarje in motoriste ravno lastnik parcele in ne lovci in verjamem ,da v navala besa ker mu le ti uničujejo posest tudi naredi kakšno neumnost in postavi žico z prepričanjem "saj je gozd moj in lahko potegnem žico kjer koli hočem".
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Sej o vrisanih poteh govorim.

    Sicer pa jst s kolesom nikjer in nikoli ne povzročam nikakršne škode niti nikakršnega hrupa.
    Last edited by Brlogar; 2. September 2009 at 11:19.

  5. #15

    Privzeto

    Citat Grizzly Adams je objavil: Pokaži objave
    Sej o vrisanih poteh govorim.

    Sicer pa jst s kolesom nikjer in nikoli ne povzročam nikakršne škode niti nikakršnega hrupa.
    Samo voziš tam, ko ne bi smel.

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    Samo voziš tam, ko ne bi smel.
    Sploh ne... naprimer s Pokluke na Uskovnco in gor proti Velem polju je skos vrisana gozdna pot. Nimam polnozmetenga kolesa, tako, da se nikol ne vozim po brezpotjih.

    Hrupni motoristi s svojimi endurci in krosovci pa gredo tud men na jetra.

  7. #17
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Grizli adams jaz sem samo pojasnil neke zadeve in nikakor nisem kritiziral tvoje rekreacije in če je tako kot trdiš torej da uporabljaš legalne poti je to čisto v redu in pač tvoja legitimna pravica.Vsekakor pa ne jemli zadeve preveč osebno neglede na to kdo je pisal.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Grizli adams jaz sem samo pojasnil neke zadeve in nikakor nisem kritiziral tvoje rekreacije in če je tako kot trdiš torej da uporabljaš legalne poti je to čisto v redu in pač tvoja legitimna pravica.Vsekakor pa ne jemli zadeve preveč osebno neglede na to kdo je pisal.
    Saj ne jemljem osebno, tudi jaz sem samo hotel pojasniti, da imam v mislih vrisane kolovoze in gozdne poti. Držim se tehle načel

    Na spletnih straneh MOP-a so na voljo vsi pravni dokumenti, ki urejajo to področje, med drugim tudi predlog sprememb predpisa o vožnji v naravnem okolju (julij 2009).

  9. #19

    Privzeto

    Lepo ste se rzpisali, Ok, da ne bi prišlo do pomote, daleč od tega, da bi propagiral "zajlo". Omenil sem to stvar, ker se je pač to v našem koncu zgodilo in nek motorist jo je čudežno odnesel živ. Hvala ... .
    Te pa raskuri, ko čakaš na izstop divjadi, potem pa ropot nadebudneža iz vasi in po možnosti še kak preiskus koliko zakoplje guma na različnem terenu. Res lahko samo pospraviš in greš. Tako pač je.

  10. #20
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kaj mu pa moreš, če je na javni poti. Naj uživa tudi on, tako kot ti.

Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •