Stran 5 od 26 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 253

Tema: 8x57IS

  1. #41
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto 8x57IS

    Povečanje arzenala, prenovljena :)

  2. #42
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto 8×57is

    No to je pa moja nova ljubica:
    štuc, CZ M70, kratka cev (52cm) , kal. 8×57IS, cev kot nova, nizka suhl montaža, nemško naprožilo...
    Čez čas bo treba menjati še optiko, ki je sedaj poškodovana eksotična japonska Okta 6×40 z nemškim #4 križem (prvič slišal še manj pa videl).
    Moja prva puška in že na začetku točno takšna, kot sem si jo želel. V vseh pogledih!




  3. #43
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    @jancar: Katero montažo si uporabil za Docterja?

  4. #44
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Profesor ali se mi samo zdi,ali pa je optika resno prekrivljena v zadnjem delu?
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #45
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    @jancar: Katero montažo si uporabil za Docterja?
    Maknetic, obstaja tudi za suhl pride na zadnjo bazo, cena cca 90 eur.

  6. #46
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto weaver

    Točno, muzkontar :)

  7. #47
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Profesor ali se mi samo zdi,ali pa je optika resno prekrivljena v zadnjem delu?
    Verjetno gre le za fotografiranje od blizu in že malo izraženega fish eye efekta.

  8. #48

    Privzeto

    Še moja puškica 8 x 57is, Mannlicher Schönauer 1908, nekje iz leta 1920, vse še original.

  9. #49
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Profesor ali se mi samo zdi,ali pa je optika resno prekrivljena v zadnjem delu?
    Dobro vidiš! Optika je resno ukrivljena in vseeno še vedno točna v muš!

    Danes sem bil na strelišču. Od štirih šusov s SPCE S&B 12,7g 196grs municijo so bili zadnji trije v grupi 2€ kovanca, prvi šus, ki sem ga oddal z novo puško pa je ostal osamljen 3cm zgoraj levo. Optika je torej, kljub deformaciji, zelo točna. Zelo sem zadovoljen z rezultatom, tudi glede tega, ker v prejšnjih postih piše o slabih rezultatih točnosti SPCE kugel.

    Fantje, edino kar me "moti" je to, da puška rukne ko hudič - rezultat boleče rame po samo štirih šusih. Me je prav presenetil odsun nazaj.

    Puška nima montirane gume odzadaj na kopitu. Upam, da bo ta kaj pomagala. Grem verjetno že jutri po njo. Črne barve bo...

    @narava: Very nice gun! Zelo lepa puškica!

  10. #50
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Dobro vidiš! Optika je resno ukrivljena in vseeno še vedno točna v muš!

    Danes sem bil na strelišču. Od štirih šusov s SPCE S&B 12,7g 196grs municijo so bili zadnji trije v grupi 2€ kovanca, prvi šus, ki sem ga oddal z novo puško pa je ostal osamljen 3cm zgoraj levo. Optika je torej, kljub deformaciji, zelo točna. Zelo sem zadovoljen z rezultatom, tudi glede tega, ker v prejšnjih postih piše o slabih rezultatih točnosti SPCE kugel.

    Fantje, edino kar me "moti" je to, da puška rukne ko hudič - rezultat boleče rame po samo štirih šusih. Me je prav presenetil odsun nazaj.

    Puška nima montirane gume odzadaj na kopitu. Upam, da bo ta kaj pomagala. Grem verjetno že jutri po njo. Črne barve bo...

    @narava: Very nice gun! Zelo lepa puškica!
    Profesor,


    kratka cev+težka krogla= večji odsun.
    Maš določene vrste gum, ki pobereje od 20 do 30% odsuna, lahko pa si omisliš lažjo kroglo.
    Važno pa je tudi težišče puške, glede na to da si začetnik mogoče puške ne stisneš dovolj ??

Stran 5 od 26 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •