Stran 4 od 26 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 253

Tema: 8x57IS

  1. #31
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Wolf - kaj pa Sierra? Glede na to, da jo polniš, ne more bit švoh Men je prej v bratovem karabinu 7x64 delala vrhunsko (tudi domačica).
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  2. #32
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Šibice
    Prispevki
    72

    Exclamation Spce

    Za SPCE zrno bih vam preporučio da uzmete prvo magnet, a potom i turpiju, te se uvjerite u debljinu tombaka kojom je presvučena čelična košuljica zrna.
    Kolega je svojevremeno puno pucao SPCE, te mu se povečalo rasturanje...
    Nažalost SPCE nije jedini.

  3. #33
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto

    Citat Kolovski je objavil: Pokaži objave
    Wolf - kaj pa Sierra? Glede na to, da jo polniš, ne more bit švoh Men je prej v bratovem karabinu 7x64 delala vrhunsko (tudi domačica).
    Kolovski zadeva dela 100% in zelo malo razbija, divjad zadeta v bližino plečeta pade na mestu in ne gre neprej. Sem z to kroglo uplenil 10 kosov srnjadi in tele, vse ostalo na mestu. Ne razbija in lepo prebija.
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  4. #34
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Sam uporabljam 12g GROM (PPU). Zaenkrat mi še ni uspelo upleniti nobenega prašiča z njo, uplenil sem pa jazbeca in eno eksotično vrsto-padlo na mestu. A kdo uporablja to kroglo? Hubert, imate li kod vas neka iskustva sa tom kuglom?

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Jež, mi poveš, kje si jo nabavil ter ceno - prek ZS? Na hrvaškem forumu jo kar hvalijo.
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  6. #36
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Šibice
    Prispevki
    72

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    Sam uporabljam 12g GROM (PPU).A kdo uporablja to kroglo? Hubert, imate li kod vas neka iskustva sa tom kuglom?
    Ja osobno nemam iskustva sa Gromom, jer imam 8x68S karabin. Komentari na našem forumu su izuzetno povoljni, ali je nastao problem nestašice tog streljiva, pošto je uvoznik vjerojatno u banani.
    Nisam pobornik monolitnih ili gotovo monolitnih zrna, ve? zagovaram uporabu soft point ili bonded zrna, a koja svu ili gotovo svu energiju prenesu na pogo?enu divljač.
    Mislim da se kod monolitnih zrna javlja i problem što dosta energije i brzine zadrže nakon prostrela, pa mogu postati opasni za ostalu divljač, pse ili druge sudionike u lovu.

  7. #37
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Se strinjam.

  8. #38
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    A pri ABC, XLC, TSX, Fail Safe, Naturalis, TBBC,... ni enaka stvar ( kar se tiče deformacije in prebojnosti ter s tem tudi nevarnosti)? Tudi RWS je nekaj bondiral, čeprav ni monolitna krogla, je pa relativno trda...

  9. #39
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Šibice
    Prispevki
    72

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    A pri ABC, XLC, TSX, Fail Safe, Naturalis, TBBC,... ni enaka stvar ( kar se tiče deformacije in prebojnosti ter s tem tudi nevarnosti)?
    Naravno da je. Uz to zrna su bezobrazno skupa. Dok postoji Vulkan, Oryx, GameKing ili SST naprijed navedeni nisu mi ni u primisli. Jedino bih možda probao SHH od Saka, kada bih zrna mogao nabaviti, jer mislim da bi mogao jako dobro odra?ivati posao, a isto kao i kod Vulkana nema mogučnosti na se ošteti vrh u spremniku.

  10. #40
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Še najraje bi uporabljal kroglo Mega (Lapua), pa je v tem kalibru ne izdelujejo, z njo imam zelo dobre izkušnje v kalibru 308 Win. Pri prej omenjenem trgovcu sem spraševal za HH 13g (Sako), vendar je cena skoraj enkrat večja kot v Frankoniji, tako da sem se odločil zaenkrat za Grom-a. Imam Zastavo M 70 z 46 cm dolgo cevjo in na 100m ni težav z lego zadetkov, v praksi pa upam , da jih tudi drugi udeleženci v lovu ne bodo imeli, glede na to, da omenjena krogla nima tako velike energije, kot ostale-dražje. Večkrat je treba streljat skozi grmovje, v katerega se zavleče ranjena divjad in če bo krogla zadržala smer, bo tudi izgubila nekaj energije ko bo zadela kakšno vejo, tako da bo še (spet upam) zadosti energije, da bo divjad tudi prestrelila. Pri kal. 8x68S pa je ta zgodba malo drugačna... Moje razmišljanje.

Stran 4 od 26 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •