Stran 26 od 26 PrvaPrva ... 162223242526
Rezultati 251 do 253 od 253

Tema: 8x57IS

  1. #251

    Privzeto

    Pozdravljeni!
    V kalibru 8x57 sem imel do zdaj municijo RWS DK, ampak zdj so jih nehal delat... Katero bi priporočali? Lovim predvsem srnjad, prašiče, občasno tudi jelenjad. Razmišljal sem o RWS ID Classic. Bi bila dobra izbira?

  2. #252

    Privzeto

    V tem kalibru je težko najti slabo kroglo. Ima ravno pravo hitrost in premer tako, da ne moreš bistveno zgrešiti pri izbiri. Vseeno pa bi priporočal FOX, lažjo varianto. Je dobra za vse od mladičev do merjascev in da dober občutek pri strelu (odsun).
    Last edited by alojz1; 19. November 2017 at 21:17.

  3. #253

    Privzeto

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_2283.jpg 
Views:	16 
Size:	153.0 KB 
ID:	16888

    Bo najbrž res držalo, da 8x57 požira vse... No evo, ena kost za glodanje... najbrž precej redka cvetka
    - sem še kar na oplaščenem svincu... in (prisotnim se opravičujem, samo tako pač je..imam jih še ene 700) to na težkih, zelo težkih kroglah... Hornady Interlock 14,2g... ni jih treba iskati - ne delajo jih več v tej teži (če pa se kje kakšna škatla še najde - te pa pokupim jaz.. skoraj zagotovo)... Ko pa teh poide (pri mojem tempu streljanja to pomeni, da bi morda še dolgo živel), bom pa poskusil z Gromom in Foxom.
    Obnaša se zelo, zelo zanesljivo, podpludb ni velikih, izstrel - skoraj bi rekel vedno... samo žal le ni tako...zadnje tele zadeto precej od blizu, po diagonali v plečko. Srce, pljuča prestreljena, strel dobro nakazan, visoko nošena leva noga, obležalo po 15m. Leva noga okrog plečke zdrobljena (kašasto na otip, izkoževal nisem), strelne rane ni videti, na nastrelu verjetno ni opazne krvi (ker je obležalo v bližini, nisem v deževju niti pregledoval nastrela). Tele očiščeno na nastrelu, odstranjena kompletna drobovina, vampi celi). Kri smo dodobra izlili že v gozdu, pri končnem čiščenju v hladilnici pa se je od nekje prikotalila "gobica"... Ne morem ravno reči na moje veliko veselje. Drug potencialen problem (kljub temu da ne streljam več kot na 100m!) - na mladiča srnjadi nisem še streljal, krogla je trda, tu se pa bojim prestrelitve (lisico precvika kot vojaška krogla..redko jo odpre).
    Drugače pa: svoja polnitev, tulci Sako, smodnik RS62 (morda celo še nekaj rezerve, samo ne bi rekel, da se da še kaj bistveno povečati hitrost (čisto teoretična nekoliko nad 700m/s), nekoliko višja je bila z N150, najbrž bi se pa še kaj dalo z N550...morda, ko bo Švicarja zmanjkalo (samo takrat bo tudi krogel).
    Odsun? Pa kaj se vsi tako bojite odsuna?.. Švabo ne brca! Brcajo razni magnumi. Težka krogla, odsuna praktično ne čutim..na lovu sigurno ne, no na strelišču, morda...samo da se prilično dobro ustelit (3 streli 28 na 100m...no ja..najbrž se mi je posrečilo.. samo čez 20 pa vedno)Dva solovca, ki sta dobila "testpack" z precej slabšo polnitvijo moledujeta za "še". Težka bo... postrelita letno bistveno (pre)več!

Stran 26 od 26 PrvaPrva ... 162223242526

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •