Stran 23 od 26 PrvaPrva ... 131920212223242526 ZadnjiZadnji
Rezultati 221 do 230 od 253

Tema: 8x57IS

  1. #221

    Privzeto

    Citat Benjo je objavil: Pokaži objave
    da poskušam zmanjšat hitrosti istrelkov (posledično odsun). Se pravi uporabljat težko kroglo z zmanjšanjim odsunom, ki pa je ševedno učinkovita do 200m.
    Zanimivo. Mauser z 650m/s. Tudi gre.
    Da bi pa težo krogle znižal in povečal hitrost pa ne razmišljaš? Tudi odsun bo manjši.
    Samo v razmislek. 30-06 z 6g kroglo ima preko 1000m/s. Streljaš kot z MK in vse pade ne glede na konstrukcijo krogle.

  2. #222
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Zanimivo. Mauser z 650m/s. Tudi gre.
    Da bi pa težo krogle znižal in povečal hitrost pa ne razmišljaš? Tudi odsun bo manjši.
    Samo v razmislek. 30-06 z 6g kroglo ima preko 1000m/s. Streljaš kot z MK in vse pade ne glede na konstrukcijo krogle.
    Tudi ta opcija obstaja, vendar po tehtnem premisleku in kar sem se uspel naučiti o balistiki, mi je težja krogla bolj pri srcu. Lega zadetka krogle na razdalje 70 - 120 m (na tej razdalji uplenim največ divjadi) ne bistveno odstopa od optične linije namerilne naprave. Prav tako padec na 200 m ni kritičen. Na večje razdalje pa ne streljam, ker nisem sposoben oceniti divjadi.

    S 30-06 sem preizkusil različne hitrosti krogle in se je pokazalo, da je višja hitrost pomenila povečanje podpludb (pri istem tipu krogle). Če bi želel večje hitrosti bi kupi .300 mag ali kaj podobnega.

    Mogoče imate vi drugačne izkušnje?

  3. #223

    Privzeto

    Ne! Se popolnoma strinjam!
    ... smo pa seveda različni. Za dobro divjačino pa samo brez svinca

  4. #224

    Privzeto green

    a ima kdo praktične izkušnje z tema dvema kroglama...
    poškodbe,natančnost....

  5. #225
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat pidog je objavil: Pokaži objave
    Ne! Se popolnoma strinjam!
    ... smo pa seveda različni. Za dobro divjačino pa samo brez svinca
    Brez svinca bi sprobal TTSX ali pa oplaščeno toisto kroglo. Vendar zaradi njihove dolžine ne vem kaj manjša hitrost in krajša cev pomeni za natančnost.

  6. #226

    Privzeto

    Citat Benjo je objavil: Pokaži objave
    Brez svinca bi sprobal TTSX ali pa oplaščeno toisto kroglo. Vendar zaradi njihove dolžine ne vem kaj manjša hitrost in krajša cev pomeni za natančnost.
    Kaj pomeni "oplaščena toista krogla"?
    Ali pod drugo misliš dolžino krogle? TTSX v 8mm je samo 160 grain. Dolžina je zelo primerna.
    In ker večkrat omenjaš natančnost si predstavljam, da si dober strelec. Z dobrim zadetkom in to kroglo ne bo težav. Pa z marsikatero drugo tudi ne.

  7. #227
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Kaj pomeni "oplaščena toista krogla"?
    Ali pod drugo misliš dolžino krogle? TTSX v 8mm je samo 160 grain. Dolžina je zelo primerna.
    In ker večkrat omenjaš natančnost si predstavljam, da si dober strelec. Z dobrim zadetkom in to kroglo ne bo težav. Pa z marsikatero drugo tudi ne.
    Tiskarski škrat, mišljeno je bilo "ta ista..."

    Kot oplaščena, sem mislil na to kroglo:
    http://www.rifleshootermag.com/ammo/...nual_112008wo/
    http://www.sellier-bellot.cz/rifle-h...es-bullets.php
    Mislim, da je zasnova krogle ista in da je dodan samo plašč iz materiala, ki zmanjšuje koeficient trenja. Naj privlačnejše pri tej krogli mi je to, da naj bi puščala manj umazanije za seboj (ostankov krogle).

    Mogoče kakšne izkušnje s to kroglo?

    Nisem najslabši strelec, posebno dober pa tudi ne. Včasih se mi zadetek tudi ponesreči, na lovu se marsikaj lahko zgodi (strelišče ni primerljivo) in takrat je zelo dobro imeti kroglo, ki odda dovolj energije tudi v lažji divjadi, kot je srnjad.

  8. #228

    Privzeto

    Citat Benjo je objavil: Pokaži objave
    Sicer ne vem kako Grom deluje v moji puški, ker ga nisem preizkusil. Kolegu pa Grom na 100m dela grupe v premeru 15 cm (Geko TM mu ne dela težav). Poleg tega imam občutek, da kombinirko kljub majhni uporabi precej težko očisti (Verjetno smodnik, ki ga uporablja PPU).
    Sem pa bil zainteresiran probat GMX, vendar me je odvrnila minimalna potrebna hitrost za učinkovito odpiranje (material pri tej krogli je trši kot npr. Barnes). Moje mišljenje glede reloada je, da poskušam zmanjšat hitrosti istrelkov (posledično odsun). Oz. doseči hitrost, ki še vedno zagotavlja natančnost do 200m (čeprav izredno redko streljam do te razdalje) in ustrezen učinek na divjadi. Se pravi uporabljat težko kroglo z zmanjšanjim odsunom, ki pa je ševedno učinkovita do 200m.
    Sam napolni pa ne bo težav. Nekje mislim, da je že bilo objavleno polnjenje za 8x57 (mislim da je sršen objavil)
    Lp

  9. #229

    Privzeto

    Benjo, jaz sem testiral te krogle v 30-06 in jih primerjal z Gromom. Tista modra barva je Moly prevleka. Odstreljeno je bilo več srnjadi z obema. In je Grom zmagal.
    V 8mm sem tudi polnil Grom prijatelju. Samo enega srnjaka sem mu iskal. V prsku je šel še 50m. Poškodbe pa vedno minimalne.
    Verjemi, da ni vredno preizkušati novih in dragih krogel. Jaz bi vzel grom in z njo lovil vse. Če pa imaš možnost polniti bo pa še cev bolj čista.

  10. #230
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Benjo, jaz sem testiral te krogle v 30-06 in jih primerjal z Gromom. Tista modra barva je Moly prevleka. Odstreljeno je bilo več srnjadi z obema. In je Grom zmagal.
    V 8mm sem tudi polnil Grom prijatelju. Samo enega srnjaka sem mu iskal. V prsku je šel še 50m. Poškodbe pa vedno minimalne.
    Verjemi, da ni vredno preizkušati novih in dragih krogel. Jaz bi vzel grom in z njo lovil vse. Če pa imaš možnost polniti bo pa še cev bolj čista.
    Bom vzel zavojček krogel Grom, napolnil in preizkusil.

    Si mogoče probal premeriti premer krogel z mikrometrom?
    Kateri smodnik uporabljaš za polnjenje?

Stran 23 od 26 PrvaPrva ... 131920212223242526 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •