Stran 22 od 26 PrvaPrva ... 12181920212223242526 ZadnjiZadnji
Rezultati 211 do 220 od 253

Tema: 8x57IS

  1. #211
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Kaj te preseneča ? Če je premajhen upor se pač ne odpre in ne naredi poškodbe in šoka, zato 8 kg mladič ne pade ne mestu 80 kg lanščak pa.

    ID je čisto ok krogla za kalibre .308, 8x57 in 9,3x62(74) saj imajo primerne hitrosti za tako konstrukcijo.

    Koliko jelenov in merjascev pa imaš na vesti, da tako natančno veš ?
    Na vesti nimam nobenega jelena. Si ga pa želim upleniti doma, drugače pa bi ga že imel. ID sem odsvetoval, ker večina želite, da krogla prebija

  2. #212

    Privzeto

    Je že nekaj mesecev minilo, v polnem teku pa pogoni ...

    Je že kaj več izkušenj z GMX in pa Sierro 14,26g?

  3. #213

    Privzeto

    Jaz sem z sierro uplenil le enega srnjaka,pa ker je krogla prijela hrbtenico,sploh ni bilo izstrela,ampak se je krogla razletela,tako da sem ostalo strelivo oddal,z gmx-om pa sem uplenil le jazbeca in 400kg bika. Oba padla v ognju,he.

  4. #214

    Privzeto

    Citat wolf1 je objavil: Pokaži objave
    Kaliber odličen!

    Jaz uporabjam krogle S&B krogla SPCE 12,7g in moram povedat da sem zadovoljen, uporabljam jo za prašiče in jelenjad. Če zadaneš tudi pade in če je slabo zadeto je res dobra krvna sled.

    Za srnjad uporabljam doma filane krogle SIERRA 10,2 g in ne delajo veliko škode na srnajdi. Divjad pade v ognju.

    Uporabljal sem normine ORYX in nisem bil zadovoljen, ker naredijo ogromne podpludbe na divjadi. Če pa streljaš srninega mladiča, ne ostane veliko od njega.
    Za prašiče pa odlična krogla.

    Uporabljal sem tudi GECO (jih še občasno), ne vem kako se imenuje krogla, 12,0g in je zelo natačna. Uplenil par kosov srnajdi in kar zadovoljen. Zelo natančna krogla za moje pojme.

    Zdaj sem nabavil še dve škatle IGMANA 11g, in potestiram na srnjadi, takoj v začetku sezone. Zelo nizkocenovna municija
    Škatla je 18,60€

    Z češkimi HPC 12,7 g sem dvakrat falil in nisem dobil potrebnega zaupanja.
    wolf,
    kako kaj test 11g igmana? A si kaj uporabljal tudi 8g igman?

  5. #215
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto 8x57IS Geco PLUS VS S&B SPCE

    Pozdravljeni.


    Pred kratkim sem kupil Haenel tracker v kalibru 8x57. Kupil sem strelivo S&B SPCE in Geco PLUS. Ideja je bila, da puško ugrejem (vdelam) in nato puško nastrelim na Geco. Razočaranje je sledilo, ko sem s SPCE preklopil na PLUS. Grupa se je bistveno povečala (2-3 krat), kar me precej moti. Kroglo SPCE sem uporabljal v kalibru 30-06 in je bil šok oddan pri srnjadi velik, kar je pomenilo, da so streli za pleče odprli želodec. Težav z iskanjem ni bilo, podpludb ni bilo veliko, natančnost je bila vedno več kot zadovoljiva, krogla se nikoli ni razletela in vedno je prebila divjad.

    Zanima me samo, kakšni so rezultati na srnjadi v kalibru 8x57?

    Kar se tiče reloada, sem pri 30-06 na koncu uporabljal Hornady Intrelock in sem bil s to kroglo zelo zadovoljen.

    Jo morda kdo uporablja v 8x57?

    LP

  6. #216

    Privzeto

    Zanima me samo, kakšni so rezultati na srnjadi v kalibru 8x57
    Kaj točno te zanima. Kar se srnjadi tiče in pa 8x57IS do sedaj ni ničesar naredilo niti koraka ne glede na tip krogle(TM,SP,plus,interlock,DK,MJG)
    Jo morda kdo uporablja v 8x57?
    Jst sm jo pa tast jo še vedno, pravi da bo zamenjal, streljala sva interlock RN, srnjad padala na mestu vedno prebilo, na jelenjadi prestrela v večini primerov ni bilo.
    Last edited by Dule; 29. January 2015 at 22:23.

  7. #217

    Privzeto geco- zero rws-evogreen

    a ima kdo praktične izkušnje z tema dvema kroglama...
    poškodbe,natančnost....

    hvala

  8. #218
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    Kaj točno te zanima. Kar se srnjadi tiče in pa 8x57IS do sedaj ni ničesar naredilo niti koraka ne glede na tip krogle(TM,SP,plus,interlock,DK,MJG)

    Jst sm jo pa tast jo še vedno, pravi da bo zamenjal, streljala sva interlock RN, srnjad padala na mestu vedno prebilo, na jelenjadi prestrela v večini primerov ni bilo.
    Predvsem me zanima efekt na divjadi, se pravi oddaja energije, poškodbe notranjih organov, kaj se lahko pričakuje pri klasičnem lovskem strelu za pleče, podpludbe.
    (Padanje v ognju je precej relativno, kar sem s svojimi iskušnjami ugotovil. S strelom v srce (30-06 SPCE) je divjad vedno naredila še cca 20m. Po drugi strani pa kot primer strel na mladiča in srno s 7x57 Grom obležali v ognju (oba zadetka lepo za pleče).)

    Zanimivo, glede na to, da 30-06 prebija skozi pleče. Je pa res, da sem uporabljal špičasto kroglo.

    Hvala za odgovor.

  9. #219

    Privzeto

    Citat Benjo je objavil: Pokaži objave
    S strelom v srce (30-06 SPCE) je divjad vedno naredila še cca 20m. Po drugi strani pa kot primer strel na mladiča in srno s 7x57 Grom obležali v ognju (oba zadetka lepo za pleče).)

    Zanimivo, glede na to, da 30-06 prebija skozi pleče. Je pa res, da sem uporabljal špičasto kroglo.
    Iz tega bi se lahko kaj naučil. Začni uporabljati Grom
    Pri nas v 7x57R ni nikoli še bilo podplutb (samo razlita kri) tudi izstopna je majhna, verjamem da tudi v 8x57 ni velike razlike. Za 30-06 pa ne vem-letos bom probal v 7x64
    Lp

  10. #220
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat JevŽ je objavil: Pokaži objave
    Iz tega bi se lahko kaj naučil. Začni uporabljati Grom
    Pri nas v 7x57R ni nikoli še bilo podplutb (samo razlita kri) tudi izstopna je majhna, verjamem da tudi v 8x57 ni velike razlike. Za 30-06 pa ne vem-letos bom probal v 7x64
    Sicer ne vem kako Grom deluje v moji puški, ker ga nisem preizkusil. Kolegu pa Grom na 100m dela grupe v premeru 15 cm (Geko TM mu ne dela težav). Poleg tega imam občutek, da kombinirko kljub majhni uporabi precej težko očisti (Verjetno smodnik, ki ga uporablja PPU).
    Sem pa bil zainteresiran probat GMX, vendar me je odvrnila minimalna potrebna hitrost za učinkovito odpiranje (material pri tej krogli je trši kot npr. Barnes). Moje mišljenje glede reloada je, da poskušam zmanjšat hitrosti istrelkov (posledično odsun). Oz. doseči hitrost, ki še vedno zagotavlja natančnost do 200m (čeprav izredno redko streljam do te razdalje) in ustrezen učinek na divjadi. Se pravi uporabljat težko kroglo z zmanjšanjim odsunom, ki pa je ševedno učinkovita do 200m.

Stran 22 od 26 PrvaPrva ... 12181920212223242526 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •