Stran 17 od 26 PrvaPrva ... 7131415161718192021 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 161 do 170 od 253

Tema: 8x57IS

  1. #161
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Ker je GMX krogla v 8x57 nova (ven je prišla kakšen mesec nazaj), je verjetno zelo malo oz. nič izkušenj. Bomo videli, kako se bo obnesla...

    Drugače pa je hitrost pri tovarniškem GMX večja (na ustju 823m/s in na 100m 753m/s) kot pri tovarniškem Gromu...

  2. #162
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Po ameriških forumih sem bral o izkušnjah uporabnikov, da naj bi bila krogla pretrda in se včasih ni oz se je zelo malo deformirala. Ima kdo tudi tukaj takšne izkušnje?
    V 8x57?

    8x57, 9,3x62 in ostali "evropski" kalibri so v GMX namenjeni samo za izvoz (***Not for sale in the United States. Export product only***)... Mislim, da do njih vseeno pridejo...

  3. #163

    Privzeto

    Krogla ni nova, prvič pa je uporabljena v tem kalibru ( serijska polnitev). Seveda zato ni nobenih izkušenj z njo v tem kalibru, razen če jo je kdo uporabljal pri polnjenju. Po forumih pa sem bral izkušnje nekaterih ameriških lovcev o slabem odpiranju. Seveda so te izkušnje tako + kot -, eni jo hvalijo drugi kontra. Bo treba glih sprobat . Je pa res, da je uraden podatek, da GMX rabi za deformacijo hitrost vsaj 2000 fps, medtem ko naj bi se TTSX odpirala že pri 1600 fps.

  4. #164
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Ker je GMX krogla v 8x57 nova (ven je prišla kakšen mesec nazaj), je verjetno zelo malo oz. nič izkušenj. Bomo videli, kako se bo obnesla...
    .
    .
    .
    Še enkrat si preberi Bokarca...

  5. #165

    Privzeto

    Tudi jaz mislim, da krogla ni nova. Je v prodaji že dalj časa. Le napolnjenih nabojev z to kroglo ni bilo.
    Kot smo že večkrat rekli. Za dobrega strelca bo tudi v 8x57 odlična. Za mehko pa verjetno ne.

  6. #166

    Privzeto

    No saj sva mislila isto, le napisala vsak drugače

  7. #167
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Je bil favorit TTSX, vendar ga nisem našel tovarniško polnjenega... Bomo probali GMX, pa bomo videli, kaj bo pokazal...
    Drugače sem gledal tudi Exergy 12,7g...

  8. #168

    Privzeto

    Krogla v bistvu je nova..za ta kaliber ( prej je niso delali v .323 )

  9. #169

    Privzeto

    Pozdravljeni,

    zanima me če ima kdo izkušnje kako je z natančnostjo same puške(original.mauserke ali c.zastave), če se je prej streljalo z vojaškimi naboji(7.9mm)...

    Skratka koliko to škoduje cevi puške?

    Lp Boris

  10. #170

    Privzeto

    Citat elk77 je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni,

    če se je prej streljalo z vojaškimi naboji(7.9mm)...

    Skratka koliko to škoduje cevi puške?

    Lp Boris
    Nič ne škoduje, če je bila pravilno čiščena. V nasprotnem primeru pa je cev hudo nagrižena kar ji vsekakor ne koristi.

Stran 17 od 26 PrvaPrva ... 7131415161718192021 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •