Stran 24 od 26 PrvaPrva ... 1420212223242526 ZadnjiZadnji
Rezultati 231 do 240 od 253

Tema: 8x57IS

  1. #231

    Privzeto

    Jaz sem z Gromom v 8x57 izredno zadovoljen. Na 100m dela grupco velikosti 1€. Podprem ga pa z 47 grs VVN140. Ne buta, dela odlično, poškodbe na mesu so pa minimalne Divjad pada v ognju. prestrela ni bilo pri enem večjem prašiču(strel v pleče, žival je iztrebljena tehtala 105kg). Resno razmišljam da bom "prešoltal" na to kroglo tudi pri vseh ostalih kalibrih ker gre za poceni, natančno in učinkovito kroglo.
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  2. #232

    Privzeto

    Citat Benjo je objavil: Pokaži objave
    Si mogoče probal premeriti premer krogel z mikrometrom?
    Kateri smodnik uporabljaš za polnjenje?
    Na, tle maš. Izgleda, da še sam polniš pa tako kompliciraš.
    Tudi meril sem jih, ja. Tolerance manjše kot pri RWS-u. Najbolj čist je N540 ali N140. Nato sledi švicarski in češki. Glede natančnosti je pa vseeno kateri je.
    Last edited by alojz1; 31. January 2015 at 07:57.

  3. #233
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Na, tle maš. Izgleda, da še sam polniš pa tako kompliciraš.
    Tudi meril sem jih, ja. Tolerance manjše kot pri RWS-u. Najbolj čist je N540 ali N140. Nato sledi švicarski in češki. Glede natančnosti je pa vseeno kateri je.
    Haha, imam čas komplicirati.
    Sedaj sem kupil 100 SPCE-jev za ceno 101 €. Ko bo to pošlo, pa bom imel zalogo tulcev za polnjenje.
    Ne polnim jaz, meni polni lovski tovariš.

    Si mogoče preizkusil smodnik BP? Kakšno mnenje?
    (Pri 30-06 se je meni najbolj obnesel češki smodnik)

  4. #234
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Thumbs up

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Podprem ga pa z 47 grs VVN140. Ne buta,
    Kakšno cev imaš na orožju? Predvsem me zanima dolžina.

    Hvala, ker deliš, bom preizkusil s to polnitvijo. Letos verjetno še ne, drugo leto pa zaloge nebo več.

  5. #235

    Privzeto

    Ne rabiš jih merit z mikrometrom. Pri tem kalibru ne.Če bi šel med preciznjake bi se šel kaj takega, drugače ni potrebe po merjenju, tehtanju krogel itd. Pa takrat bi verjetno vzel drugo kroglo, a?
    Imam klasičen štuc, cev dolžine 60 cm, korak 1/12". Res da je puška velika in težka za marsikoga, ampak jest mam 2 metra in 100+ kil. Men ni nč težko.
    Si pa naredil dobro potezo s tem ko si kupil zalogo čehov. Samo postrel jih na papir hahaahahaa, tulci niso ravno najboljši, niso pa zanič. Kar se tiče izbire smodnika je pri meni prvi izbor Vihtavouri,vedno lepo zgori, z drugimi smodniki nisem experimetiral toliko da bi lahko trdil karkoli. Netilka klasicen CCI200.
    Ti sam velim streljaj, pa bo vse ql....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #236
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Pozdravljeni.

    Prejšnji teden sem imel nekaj časa in sem šel malo trenirati streljanje z novim orožje.
    Glede na to, da mislim uporabljati domačico, me zanima ali ima kdo podatke kakšen navoj ima Haenel Tracker v kalibru 8x57?

    Hvala za odgovor.

  7. #237
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    1:9.4 - podatek prav za Haenel Jaeger 10
    vir: https://www.qldgunexchange.com/QGEWe...oductId=164624

  8. #238
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    1:9.4 - podatek prav za Haenel Jaeger 10
    vir: https://www.qldgunexchange.com/QGEWe...oductId=164624
    Hvala. Te strani nekako nisem uspel najti. Na njihovi (Haenel) strani pa ni nikakršnih podatkov.

  9. #239

    Privzeto

    Na razdalji 35m streljano z mojo zastavo fabriško filan GROM, na 100m tarče rajši ne objavim
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice P4122545.jpg‎  

  10. #240

    Privzeto

    Ne verjamem, da je za tak raztros pri 35 metrih krivo strelivo. Tu je nekaj drugega hudo narobe.
    Montaža, daljnogled, strelec ?

Stran 24 od 26 PrvaPrva ... 1420212223242526 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •