Stran 1 od 26 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 253

Tema: 8x57IS

  1. #1
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    98

    Privzeto 8x57IS

    Pozdravljeni!
    Ker vidim, da ni še nobene teme o tem kalibru, me zanima vaše mnenje in izkušnje s tem kalibrom. Sam imam Zastavino risanico z novo boroveljsko cevjo in moram rečt, da je po mojem mnenju ta kaliber za naše razmere poleg 30-06, 7-64 in 7-57 najboljši in vsestransko uporaben. Uporabljam pa municijo RWS H-mantel, vendar sem uplenil samo enega srnjaka z to kroglo, tako, da kaj dosti še nimam za povedat, baje pa da jo vsi hvalijo.
    L.P.

  2. #2

    Privzeto

    Ja naboj kateri je kriv za največ smrti tako človeških kot divjadi.

    Eden najbolj univerzalnih nabojev za lov parkljste divjadi.

    Imam lovskega prijatelja kateri se je pravkar vrnil iz Afrike razen big five je tam vse dovoljeno streljati z 8x57, 30-06...

    Tudi sam ga uporabljam in povem da divjad ponavadi ne pade v ognju ampak vedno počaka če tudi zadetek ni optimalen tako da je odličen tudi za pogone.

    Stari vojak se menim da v lovstvu ni prav nič postaral.

    L.P.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Talking

    No evo, danes bom postal ponosen lastnik karabina v kalibru 8x57IS.
    Katero strelivo se vam najbolj obnese v tem kalibru ter gramaža le-tega? Lovil bi vse... od srnjadi do pujsov.

    Predlogi...?
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  4. #4
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto karabin 8x57IS

    A lohk kakšno slikco tvojga novga krepelca:)
    Pa dober pogled!

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    dobiš popone... Zame je nov, drgač je pa stara klasika: m98 + boroveljska tadolga cev + zeiss 4x32 na suhl montaži. Da vam še ceno povem: z zastavinim flobertom .22LR + ta karabin: 300€.

    Rezultat streljanja s stojala: 4 streli - grupa v 2€ kovancu.
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  6. #6

    Privzeto

    Citat Kolovski je objavil: Pokaži objave
    Katero strelivo se vam najbolj obnese v tem kalibru ter gramaža le-tega? Lovil bi vse... od srnjadi do pujsov.

    Predlogi...?
    Po enih 10 različnih kroglah sem pristal na lapua naturalis pa jo tud pod razno ne zamenjam. 11,7g krogla pa je cela iz bakra. Problem je pa ker so nehali proizvajati in lahko dobiš samo krogle. Jaz sem lansko leto pri Arteku pokupil vso zalogo. Pa bo treba misliti na nekaj drugega al pa dat nafilat nekomu, ker mam samo še slabi dve škatli.

    Lp

  7. #7
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Za 8x57 se najbolje obnese 12,7g krogla. Zdaj točno ta gramaža mislim, da je pri oryx kroglah, ki so pomoje zelo dobre krogle, uporabljal sem S&B Barnes krogle, ampak z njimi nekako nisem biu preveč zadovoljen, trenutno uporabljam RWS H-mantel ampak sem uplenil samo enega srnjaka tako, da dosti ti ne morem povedat, ampak se mi zdi, da je vredu. Enkrat pa nameravam probat RWS Evolution.

  8. #8
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Evo tole je pa moja 8x57.:)

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Lepa. Vidim tudi podpis puškarja. Glede na podlago bi spadala zraven tudi ena lušna na dve nogi .
    Hvalijo tudi kroglo Vulkan, zlasti za pujse.

  10. #10

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Hvalijo tudi kroglo Vulkan, zlasti za pujse.
    Sem večkrat slišal pohvale. ne vem zakaj ampak vulkana v tem kalibru nikoli več. Na mestu ni padlo skoraj nič, potpludbe pa nenormalne. Srnji mladič osmih kilogramov je prestreljen za pleči je letal po plani kot da mu ni nič. Potem pa po kakih 150 metrih padel. Pa to ni bil edini primer. Je pa res da za pujse ne morem reči.
    Zelo dobro pa se je obnesel RWS-ov TIG brenneke vendar sam nimam snemljivega nabojnika in so se mi obtolkle svinčene konice krogel. Drugače pa prima krogla za ta kaliber po mojih izkušnjah. Testirana v glavnem na muflonariji in jelenjadi.
    Z H-mantlom sem uplenil srnjaka vendar sem ga zadel v vrat, tako da je glede na to da mu ga je skoraj preklalo vsako razmišljanje o učinku brez pomena.

    Lp

Stran 1 od 26 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •