Stran 20 od 26 PrvaPrva ... 10161718192021222324 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 191 do 200 od 253

Tema: 8x57IS

  1. #191

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Je res že en čas kar sem bral o izgorevanju smodnika, vendar se dobro spomnim, da je blo rečeno da ko je izgorevanje smodnika končano, ima krogla cca 60% končne hitrosti in tudi zna bit, da zgori do nekje polovice cevi, sem pa potem namerno napisal, da zgori do konca cevi, da bi blo bol jasno, da se ne strinjam s tem, da n540 zgori v cevi, lovex DO73.6 pa kot da ne, oba zgorita v cevi.


    Light magnum serija je bila od Hornadyja, preden so jo preimenovali v Super(per)formance
    V teh nabojih se uporablja Hodgdon Superformance smodnik.
    Če pogledaš tabelo, katero je Bokarca nalimal na prejšnji strani, boš videl, da light magnum in superperformance ni isto

  2. #192

    Privzeto

    Med Light Magnum in Superformance je velika razlika. Niso serije Light Magnum samo preimenovali v Superformance, ampak so serijo Light Magnum ukinili, ker je z uvedbo Superformance postala zastarela. Razlika je v tem, da so pri Light Magnum polnili nadstandardno močne količine počasi gorečega smodnika, s čimer so malo povečali hitrost, hkrati pa je precej tega smodnika izgorelo izven cevi, kar je zaradi pritiskov in plinov, ki so sledili projektilu, močno povečalo pok in odsun. Superformance strelivo pa uporablja nove najmodernejše hitro gorljive smodnike, ki so posebej prilagojeni za vsak kaliber in težo krogle, tako da izgorijo do konca preden krogla zapusti cev, s čimer vso energijo prenesejo na kroglo, hkrati pa ni opazno povečanega poka in odsuna. Rezultat tega je torej nekoliko višja hitrost projektila brez neželenih učinkov "fireball" efekta.
    Takole naj bi bilo v teoriji, koliko pa to pomeni v praksi, bo pa potrebno šele preizkusit. Gotovo nekaj pomeni tistim, ki streljajo na daleč, ter kot je napisal Alojz, v primeru počasnejših kalibrov, kot je npr. 8×57, katerim za boljše delovanje monolitnih krogel prav pride malo večja hitrost.
    Morda pride prav tudi v primeru kakšnega 308win, ker pri uporabi takega streliva takorekoč skorajda dosežemo performans standardnega 30-06, vendar pri krajši cevi in krajšem zaklepu. Ali pa v primeru puške s kratko cevjo, saj to strelivo bolje prenaša kratke cevi kot konvencionalno strelivo. Naj bi izgubilo približno polovico manj hitrosti pri "20" cevi, kot konvencionalno strelivo. Tako trdi proizvajalec. Vprašanje pa je, da če ima nekdo potrebo po tistih nekaj metrih/s več hitrosti, ali ne bi bilo boljše že v štartu kupiti malo hitrejši kaliber, kot pa potem iskati tole municijo, katero bo očitno pri nas kar težko izvohati. Če bo kdo kaj našel, lahko tudi meni javi na ZS, sem zainteresiran.

  3. #193
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Je res novodobno čudo tale Superformance, 872m/s v 308win 9.72g gmx!tudi pritiski niso ravno nizki, kolikor vidim v reloading podatkih.
    Takrat so tudi za Light magnum pravili, da doseže večjo hitrost pri enakem tlaku! V bistvu pa je bil isti bullshit, kot pa je zdaj ta superformance, niti pa ne paše v vseh kalibrih.
    Tako za info, barnes ttsx 9.7g v 308win z Hodgdon blc2 smodnikom doseže skor 900m/s hitrosti.

  4. #194

    Privzeto

    Zato sem tudi napisal, da je to teorija, katero prodaja tovarna. Kako bo v praksi bo pa potrebno preizkusit. Izmerit iz enake puške naboj z enako težo, katerega smo do sedaj uporabljali, ter novi Superformance. Pa se bo videlo ali je kaj razlike. Še posebej bi se morala razlika videti pri kratki cevi.

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Takole naj bi bilo v teoriji, koliko pa to pomeni v praksi, bo pa potrebno šele preizkusit.
    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Je res novodobno čudo tale Superformance, 872m/s v 308win 9.72g gmx!tudi pritiski niso ravno nizki, kolikor vidim v reloading podatkih.
    Takrat so tudi za Light magnum pravili, da doseže večjo hitrost pri enakem tlaku! V bistvu pa je bil isti bullshit, kot pa je zdaj ta superformance, niti pa ne paše v vseh kalibrih.
    Tako za info, barnes ttsx 9.7g v 308win z Hodgdon blc2 smodnikom doseže skor 900m/s hitrosti.

  5. #195

    Privzeto

    Saj so američani tudi merili hitrost. Kot pri vseh drugih se napisi na škatlah razlikujejo od dejansko izmerjenih. Je pa zanimivo kako so hvalili N500 serijo smodnika. Z njim polnijo čeprav je bistveno dražji kot njihov domači.
    Vihtavouri sem zasledil pri njih po 38$. Mi se lahko pohvalimo vsaj z najvišjimi cenami 88€.

  6. #196

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Zakaj boš menjal oryx?



    Jaz bi drugače tudi probal to Superformance strelivo, če bi se ga kje pri nas sploh dalo dobiti. Mene sicer bolj drži Interbond krogla. Je pa tole strelivo z GMX kroglo, kar drago. Na nemških straneh gledam, je cena skoraj 60 € po škatli v kal 8×57.
    Zmankuje mi je krogl, kupoval pa nebom ne krogl ne municije več te. Je krogla preprosto predraga za to kar ponuja.

    lp

  7. #197

    Privzeto

    Bolje je z poceni nabojem dobro zadeti, kot z dragim slabo.

  8. #198

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Bolje je z poceni nabojem dobro zadeti, kot z dragim slabo.
    Bi se kr podpisal po tole

  9. #199

    Privzeto Nosler Balistic tip Hunting 180gn load

    Nabavil sem krogle Nosler Balistic tip Hunting 180gn. Smodnik, ki ga imam je N-150. Puška Zastava.
    Gledal sem za load-e pri VV, vendar nisem našel nič konkretnega.
    Ne vem kako bi se ta krogla obnašala na srnjadi ter prašiču pri nizki oz visoki hitrosti.
    Tudi za Barnes TSX BT 200gn bi potreboval že preizkušen load, vem da je trda krogla, na srnjadi je nebi uporabljal.
    Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje.

  10. #200

    Privzeto

    Za tvoj kaliber in N150 max 50 grain. Nosler Balistic mislim.
    To je kar huda krogla. Jaz sem jo imel za 308 le za večje razdalje okrog 300m kjer je delala super.

Stran 20 od 26 PrvaPrva ... 10161718192021222324 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •