Stran 19 od 26 PrvaPrva ... 9151617181920212223 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 181 do 190 od 253

Tema: 8x57IS

  1. #181

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Končno nekdo, ki ve kaj bi rad.
    To strelivo dosega večje hitrosti pri manjšem pritisku. Ves smodnik zgori in odda energijo do konca cevi. Zato je odlično tudi za krajše cevi in močnejše kalibre (najmanjša izguba hitrosti)
    Če pa je še z GMX kroglo je pa v 8x57 zadetek v polno.
    Tisti, ki z tem strelivom ne bo zadovoljen naj raje palico kupi in ribe lovi.
    Municijo bom nabavo (če nebo prehuda cena) predvsem zato, da vidim kaj se bo dogajalo, ker izkušnje s TTSX so zaenkrat slabe ( .300WSM in 8x57IS ). Če mi bo všeč bom verjetno začel pol tud sam basat to kroglo-morem nekak zamenjat oryx

  2. #182

    Privzeto

    Cena je bila pod 2 €. Krogla SST. Ne vem pa, če je tudi v 8mm.

  3. #183

    Privzeto

    Zakaj boš menjal oryx?

    Citat mahrenberg je objavil: Pokaži objave
    Municijo bom nabavo (če nebo prehuda cena) predvsem zato, da vidim kaj se bo dogajalo, ker izkušnje s TTSX so zaenkrat slabe ( .300WSM in 8x57IS ). Če mi bo všeč bom verjetno začel pol tud sam basat to kroglo-morem nekak zamenjat oryx
    Jaz bi drugače tudi probal to Superformance strelivo, če bi se ga kje pri nas sploh dalo dobiti. Mene sicer bolj drži Interbond krogla. Je pa tole strelivo z GMX kroglo, kar drago. Na nemških straneh gledam, je cena skoraj 60 € po škatli v kal 8×57.

  4. #184

    Privzeto

    Zato pa skandinavci uporabljajo dve podobni krogli. Drago samo za divjad in poceni z enako krivuljo za papir.
    Sam sem uporabljal smodnik N540. Neverjetno tih pok (na lovu so sosedje ocenili kot pištolo). Smodnik ves zgori v cevi. Daljše potiskanje krogle (diagram pritiska je bolj raztegnjen) tudi zmanjša odsun.
    Kasneje sem preizkusil DO 73,6 ampak je občutna razlika. Tudi v ceni.
    Najboljša varianta je GMX krogle kupit in polnit bolj na večjo hitrost. Če naši trgovci ne bodo nič zrihtali.

  5. #185
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Neverjetno tih pok (na lovu so sosedje ocenili kot pištolo). Smodnik ves zgori v cevi. Daljše potiskanje krogle (diagram pritiska je bolj raztegnjen) tudi zmanjša odsun.
    Kasneje sem preizkusil DO 73,6 ampak je občutna razlika.
    Smodnik zgori v prvi polovici cevi, pa je to 73,6 Lovex ali pa n540.
    Za pok pa ne bom kaj trdil, bi blo potrebno testirat z merilcem jakosti zvoka

  6. #186

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Smodnik zgori v prvi polovici cevi, pa je to 73,6 Lovex ali pa n540.
    To enostavno ni res.
    Citat:
    N500 serija Vihtavuori daje najboljše rezultate za dodatno hitrost in razdaljo s težkimi kroglami. Ti visoko energetsko smodnik je narejen iz zrn prahu, ki so izboljšane z nitroglicerina, zaradi česar je gostejši in bolj energetsko bogata prahu. Načrt Vihtavuori je ustrelil off težke krogle za dolge razdalje ter z zaračunavanjem te smodnik lahko poveča hitrost moč do 50m / s, z izredno natančnostjo, brez večjega pritiska.

    Samo to razloži. Kako z istim pritiskom dosežeš večjo hitrost iste krogle, če je čas izgorevanja enak.
    Opomba: američani trdijo celo, da z manjšim pritiskom dosežejo do 100m/s večjo hitrost pri teh Light magnum nabojih. In to v krajših ceveh.
    Last edited by alojz1; 3. March 2014 at 20:48.

  7. #187
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Smodnik v vsakem primeru zgori v cevi, kroglo pa potiskajo smodniški plini. Seveda ta dva smodnika ne gorita enako hitro, hočem pa reči da oba zgorita že pred ustjem cevi. Ne poznam podatkov o energijski vrednosti smodnikov. Ima pa res ta n500 serija(v tem primeru n540) večjo od ostalih, zaradi tega pride potem do večje hitrosti krogle, ima pa n540 zelo podobno hitrost izgorevanja kot n140, celo počasnejši je n540, če pogledaš burning rate od Vihtauorija.

    Tistih ameriških 100m/s je pretiravanje na polno, realnih je nekje med 30-50m/s, tut če pogledaš Hodgdonove podatke.

  8. #188

    Privzeto

    Prvič napišeš v vprvi polovice cevi. Potem popraviš do konca cevi. In hočeš energijske podatke.
    Hodgdon ni takšen. Tudi dvokomponentni serije DO ne.
    Bolj na kratko. Tisto Superformance strelivo je za 8mm in tiste lovce, ki hočejo malo večjo hitrost pravo.
    Ne najdem pa tabel in krivulje krogel z klasičnim in tem strelivom. Je pa občutno bolj rezantna.
    RWS do sedaj bi se že lahko naučil, da ne pišeš kar nekaj. Vsaj kaj preberi prej.
    Jaz poznam samo n500 serijo kot light mag. Ameriških ne poznam zato ne vem kaj oni polnijo da jamčijo takšno hitrost.
    Last edited by alojz1; 3. March 2014 at 21:57.

  9. #189
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Je res že en čas kar sem bral o izgorevanju smodnika, vendar se dobro spomnim, da je blo rečeno da ko je izgorevanje smodnika končano, ima krogla cca 60% končne hitrosti in tudi zna bit, da zgori do nekje polovice cevi, sem pa potem namerno napisal, da zgori do konca cevi, da bi blo bol jasno, da se ne strinjam s tem, da n540 zgori v cevi, lovex DO73.6 pa kot da ne, oba zgorita v cevi.


    Light magnum serija je bila od Hornadyja, preden so jo preimenovali v Super(per)formance
    V teh nabojih se uporablja Hodgdon Superformance smodnik.

  10. #190

    Privzeto

    Tukja imate tabelo za Hornady Superformance international:

    http://www.hornady.com/assets/files/...Ballistics.pdf

    Recimo če vzamemo za primerjavo RWS Evolution v 8x57JS ima le ta padca 65,9cm na 300m (v primeru nastrelitve na 100m), Superformance pa 45,6 cm. Eloution green pa ima še manj, 35,7 cm. Lotz mullerjeva pa še malo manj :)

Stran 19 od 26 PrvaPrva ... 9151617181920212223 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •