Stran 21 od 26 PrvaPrva ... 11171819202122232425 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 201 do 210 od 253

Tema: 8x57IS

  1. #201

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Za tvoj kaliber in N150 max 50 grain.
    Saj piše v tabeli da je pri 49,7 grain N150 tulec poln?

  2. #202

    Privzeto

    Ja res je. Imam starejšo tabelo v kateri so še močnejše polnitve. Kasneje so vse znižali. Pa ne zaradi pušk. Nekateri so polnili +10% (kompresijsko), jaz pa sem svojo 8IS polnil 50 grain N140 normalno.

  3. #203

    Privzeto

    Alojz1
    Hvala za odgovor, navedel si da je krogla Nosler BT Hunter "huda", pa me zanima kakšen je učinek na divjadi, tako glede na to da je za ta kaliber lahka (180gn), in glede na to da je N-150 bolj "počasen" od n-140, iz tabel je razvidno, da se 140 dozira manj. Je pa tam okoli 50gn kar 100+ polnitev. Moti me, da ni nikjer prikazana hitrost (v tabelah), kronometra pa nimam. Tudi za TSX nimam točnih podatkov, tako da je edina možnost, da naredm polnitev glede na enako težo krogle iz tabel, pa ne vem kje naj začnem, tako pri eni kot pri drugi.

  4. #204

    Privzeto

    Verjetno ne boš streljal na velike razdalje. Barnesa napolni z 50 grain. Hitrost je okrog 760m/s
    Nosler pa en naboj enako in probaj če je višina ista. Drugače korigiraj. Lahko navzgor ali navzdol.
    In še odgovor na polni tulec. Po moji tabeli gre N160 v tulec kar 56 grain.
    Seveda lahko vse skupaj zmanjšaš. Vedeti je treba, da je Balistic tip narejen za daleč. Na 100m pa je kar hud.
    Počasni smodnik dlje časa izgoreva. Hitrost krogle pa je večja pri enakem tlaku.
    Last edited by alojz1; 12. March 2014 at 17:36.

  5. #205
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Med Jadranom in Triglavom
    Prispevki
    43

    Privzeto

    Pozdravljeni!

    Sem nov lastnik kalibra 8x57IS in ker nočem izumljat tople vode in razvijati lastnega reloada, me zanima, če mi lahko svetujete kakšne oziroma katere krogle v diametru .323 uporabljate za odstrel parkljaste divjadi (katere se najbolje obneseje v tem kalibru) ter kateri smodnik uporabljate ter kakšno gramažo. Pri smodniku imam v mislih proizvajalca Vihavuori.


    hvala vsem za iztočnico

  6. #206
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Sicer sem ti že na forum strelec dal št da lahk pokličeš, drugač pa je oče ogromno prelovil z rws id classic 12,8g kroglo in je bil izredno zadovoljen, polnu pa sem jo z vihtsvuori, sam morem v knjigo pogledat točne podatke...

  7. #207

    Privzeto

    Citat capra ibex je objavil: Pokaži objave
    Sem večkrat slišal pohvale. ne vem zakaj ampak vulkana v tem kalibru nikoli več. Na mestu ni padlo skoraj nič, potpludbe pa nenormalne. Srnji mladič osmih kilogramov je prestreljen za pleči je letal po plani kot da mu ni nič. Potem pa po kakih 150 metrih padel. Pa to ni bil edini primer. Je pa res da za pujse ne morem reči.
    Zelo dobro pa se je obnesel RWS-ov TIG brenneke vendar sam nimam snemljivega nabojnika in so se mi obtolkle svinčene konice krogel. Drugače pa prima krogla za ta kaliber po mojih izkušnjah. Testirana v glavnem na muflonariji in jelenjadi.
    Z H-mantlom sem uplenil srnjaka vendar sem ga zadel v vrat, tako da je glede na to da mu ga je skoraj preklalo vsako razmišljanje o učinku brez pomena.

    Lp
    Isti problemi z vulcan kroglo.

  8. #208
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Preseneča me izjava o vulkanu, ker naredi močan šok in tudi precej poškoduje meso. ID (tig) bi odsvetoval za jelena in merjasca, ker je mnogo boljših.

  9. #209
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Preseneča me izjava o vulkanu, ker naredi močan šok in tudi precej poškoduje meso. ID (tig) bi odsvetoval za jelena in merjasca, ker je mnogo boljših.
    Kaj te preseneča ? Če je premajhen upor se pač ne odpre in ne naredi poškodbe in šoka, zato 8 kg mladič ne pade ne mestu 80 kg lanščak pa.

    ID je čisto ok krogla za kalibre .308, 8x57 in 9,3x62(74) saj imajo primerne hitrosti za tako konstrukcijo.

    Koliko jelenov in merjascev pa imaš na vesti, da tako natančno veš ?

  10. #210

    Privzeto

    Večkrat sem navedel primer. Krogla, ki je narejena za globoko penetracijo in je namenjena večji divjadi ne povzroča šoka pri mladičih ali srnjadi. Šok in padec v ognju je pri nas neka sveta ikona. Sem že nalepil video kjer je streljal 10 srnjakov pa sta samo dva padla takoj. Mi pa to želimo z vsako kroglo.
    To vam je tudi muzikant zgoraj napisal. Ali je treba vsak teden ponavljati?

Stran 21 od 26 PrvaPrva ... 11171819202122232425 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •